Anne & ÇocukBebek Ürünleri

2020 Performans Analiziyle En İyi Bebek Bezleri

Anneler bebekleri için en iyisini ister. Bebeklerin en rutin ihtiyaçlarından biri sürekli değiştirilen bebek bezleridir. Pek tabi annelerin tercihi de en iyi, kaliteli ve de ekonomik bebek bezidir. Öncelikle Türkiye’de satılan en iyi bebek bezi markalarının hangileri olduğuna bakmakta fayda var. Pek çok marka arasından en iyi bebek bezi hangisi 2020‘de? 2020’nin en çok tercih edilen ve en iyi olduğu söylenen bebek bezlerini ve en iyi bebek bezi 2020 analiz verilerini sizin için derledik. 

– Prima:

ultra primaBilinen en eski ve ebeveynler tarafından en çok tercih edilen markadır. Emicilik, bariyer ve külot bez tanımlamalarına öncülük etmiş markadır. Fiyatının hakkını veren ürünleri piyasaya sürmüştür. 12 saat boyunca kuruluk sağlayan, yaşa göre bezdeki gözeneklerin değişiklik gösterdiği, yumuşak ve ıslaklık göstergesi olan bir bez markasıdır. Prima bebek bezi kullananların bez hakkında çok az sayıda, hatta yok denecek kadar az sayıda şikayeti mevcuttur.

– Huggies:huggies e1589038521326

En çok tercih edilen bebek bezi markalarından birisi olup, yeni doğan bebekler için ürettiği bezler ve fazla sayıda alındığında ekonomik oluşu sebebiyle ithal markalar arasında çok tercih edilmektedir. Ayrıca Disney karakterleri ile süslü bezler kullanım estetiği de sağlamıştır. Diğer markalarla fiyat anlamında karşılaştırıldığında en ucuz bezler arasındadır. Huggies bebek bezi kullananlar, bebeğin bedeninin büyüme oranı ile bezin de kalınlığının artması aynı orantıda olduğu için şikayetçi. Islaklık hissi bırakması konusunda da şikayetlerin olmasına rağmen pişik gibi problemler hakkında şikayetler oldukça az ve annelerin tercih ettiği markalar arasında yer almaktadır.

– Uni Baby:
uni baby e1589037372338

Bu marka bebek pudrası, bebek mendili, şampuan, biberon gibi ürünleriyle bilinen bir markadır. Bebek bezleri ürün çeşitliliği fazla detaylı olmasa bile, yıllardır ürettiği bebek malzemelerini kullanan anneler için güvenilir bir tercih edilebilir. Diğer ürünlerle kıyaslandığında ıslaklık süresi 8 saattir. Esnek yan bantları pamuksu yapıdadır. Göbek bağı oyuntusu ve ıslaklık göstergesi mevcuttur.

– Molfix:molfix e1589037415621

Hülya Avşar’ın reklamında oynadığı yerli üretim bebek bezi bundan seneler önce raflarda yerini aldı. Farklı kilolarda bebekler için her boy bezi olan markanın, emicilikte ve pişik önlemede iddialı olduğunu söylemek mümkün. Orta fiyat skalasında seyretmekte olan markanın ayrıca her markette bulunabilir olması da kullanıcılar için cazip olabilmektedir. Kimyasal içermez. Esnek yapıda yan bantları, sızdırmazlık bariyerleri ve ıslaklık göstergesine sahip olması ile tercih edilen 2. en iyi markadır. Buna rağmen çabuk emme gücünün olmaması anlamında hayli şikayetler mevcuttur. Molfix markası bebek bezlerini tercih edenlerin sayısı da oldukça fazladır.  “Molfix bebek bezi pişik yapar mı?” sorunuza cevabımız ancak deneyerek öğreneceğiniz yönünde olacaktır. Çünkü bebeğin teni bebek bezini seçebilmekte ve bebekten bebeğe de değişebilmektedir.

– Evy Baby:evy baby e1589037442733

Evy Lady kadın bağı markası iken bebekler için de bez üretti. En eski yerli markadır. Kadın hijyenik pedi konusundaki yaygınlığını bebek bezleri için de yakaladığını söylemek mümkündür. Ürünün içeriğinde losyon mevcuttur. Bu sebepten bazı anneler kullanmaktan kaçınmaktadır. Orta kalınlıkta bir bez yapısına sahiptir ve bebeğiniz için uygun yumuşaklıktadır. Sızdırma konusunda şikayetçi olanlar mevcuttur. Fiyat anlamında uygun olmasına rağmen her markette bulunmamaktadır. İnternet üzerinden kolaylıkla bulabilirsiniz.

– Canbebe:

canbebe 1 e1589038553431Tıpkı Evy Baby gibi kadın hijyenik pedinden bebek bezi üretimine geçiş yapan markalardan biri. Markanın çok reklam ve tanıtımı bulunmamakta ve ürünleri ekonomik bir skalada kullanıcılara sunmaktadır. Swimmer isimli modeliyle suda kullanılabilen bebek bezi üretmişler ve üretimleri çok talep görmüştür. Orta derecede kalınlığa ve yumuşaklığa sahiptir. Geniş mikrotanecikleriyle emiş gücü sağlanmıştır. Sızdırmalara karşı da ön ve arka bölümde bariyerlere sahiptir. Kalite anlamında Molfix’e yakındır. Canbebe bebek bezi kullananlar özellikle külot bezlerinden yanlardan kolayca yırtılarak çıkartılabilmesi ve şişme yapmaması sebebiyle oldukça memnun.

– Sleepy:

sleepy e1589038588471Sonradan peçete markası olarak da hayatımıza giren marka, organik ve doğal ürünler üretmek iddiasıyla piyasaya ürün sürmektedir. Diğer markaların aynı yaş aralığındaki bezlerle kıyaslandığında daha dar yapıda olduğu tespit edilmiştir. Buna dikkat edilerek alınmalıdır. Üretim maddeleri paket üzerinde belirtilmiştir. Bezin yapısı ince ve yumuşaktır. Yan bantlarının pişik yaptığı yönünde şikayetleri mevcuttur. Bezin içeriğindeki losyon bebeğin pişik olmasını engeller. Fakat losyon olması sebebiyle alırken çekimser olan anneler mevcuttur. Fiyatı ise ekonomiktir.

– Komili Bebe:

komili bebe e1589038907406Yılların sabun, şampuan ve ıslak mendil markasının artık bebek bezi de ürettiğini söylemek mümkündür. Fiyatları şu an için çok uygundur. Ürün deneme sürecinde olduğu için skalasının altında fiyatlarla satılmaktadır. Bebek hassasiyetine özel ürünlerle piyasada yerini almıştır. Bebeğinin cildini önemseyen anneler için iyi bir seçenek olabilir. Sızdırma ve emiş gücü anlamında şikayetler mevcuttur.

– Soffio:

soffio 2 e1589038763371Fiyatı cazip olan yeni yerli ürünlerden biridir. Bebeğinizin poposunun nefes alabilmesine elverişli yüzeye, esnek yan bantlara ve ıslaklık göstergesine sahip. Losyon içeriği sebebiyle yine annelerin çekimser olduğu bebek bezleri arasında. Pişik yapmadığı söylemlerine rağmen şikayetlere bakıldığında bezin olduğu bölgelerde yanığa benzer deformelere sebep olduğu söylenmiş. Hızlı kurutma, bebeğin poposunda ıslaklık ve hava alma konularında da şikayetlere sahip olabilirsiniz.

Harici markalar Türkiye’de yaygın markalar olmadığı için değinmemeyi uygun bulduk. En iyi bebek bezi yorumlar üzerinden kolayca değerlendirilebilir. Ayrıntılı bilgiler için markaların resmi web sitelerini veya alışveriş sitelerini inceleyebilir, kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz. Şu anda kalite ve ekonomi gözetildiğinde annelerin bebekleri için en çok tercih ettiği markaları sıraladık. Tüm bu ürünlerin tercih etmenizin bebeğinizin uyum sağlaması ile de ilgili olduğunu bilmelisiniz.

Annelere, bebek bezi yanında paraben ve alkol içermeyen temizleme mendilleri ve cildi tahriş etmemek için hassas bebek ürünleri de kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Yeni üretim bezlerde pişik problemine daha az rastlandığı kullanıcı yorumlarından anlaşılmaktadır. Ancak tabi ki cilt hassasiyetleri bebekten bebeğe yapıdan yapıya farklılık gösterebilmektedir. Anneler tarafından sürekli bebeklerin cildiyle dost, büyüme hızına karşı esnek, emici, doğal ve organik ürünlerin, çeşitli durumlarda alternatif olabilecek seçeneklerin ve ekonomik ürünlerin tercih edildiğini söylemek mümkün. Firmaların da bu talepler doğrultusunda her gün yeni alternatifler sunmak konusunda ürün ve fikir güncellemesi yaptığını söylemek yanlış olmaz. Anne ve bebek sağlığı ve rahatı için teknolojik bütün olanakları kullandıklarını söylemeden de geçmeyelim.


Daha Fazla Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..