HaberlerSağlık Haberleri

8 Mayıs Cuma Günü Koronavirüs Verileri Açıklandı

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 8 Mayıs koronavirüs verilerini yayınladı. Son tablo oldukça umut verici veriler barındırıyor.

Son verilere göre 8 Mayıs Cuma Günü için veriler şöyle:

Bugünkü test sayısı 33.687, bugünkü vaka sayısı 1.848, bugünkü vefat sayısı 48 ve bugünkü iyileşen sayısı 3.412 oldu. Bu sonuçlarla birlikte toplam test sayısı 1.298.806 olur iken, toplam vaka sayısı da 135.569’a yükseldi. Toplam vefat sayısı 3.689 olurken, toplam yoğun bakım hasta sayısı ise 1.219 olarak açıklandı. Toplam entube hasta sayısı 653 iken, toplam iyileşen hasta sayısı ise 86.396 oldu.

Sevindiren Tablo

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, verileri paylaşırken şu notu paylaştı: ‘Toplam iyileşen hasta sayısı 85 bini aştı. Son 24 saatteki vaka, vefat, yoğun bakım, entübe hasta sayısında yine düşüş var. Tablo, virüsle mücadelemizde lehimize veriler ortaya koyuyor. Ama bunlar kesin sonuçlar değil, ciddi bir fırsat. Fırsatı kullanalım.’

 


Daha Fazla Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..