Evde SinemaNetflix

Adım Adım Netflix Hesabını İptal Etme

Çağımızın en bilinen uygulamalarından biri olan Netflix, birçok dizi,film gibi yayınları internet üzerinden kullanıcıyla buluşturmak için piyasa sürülmüş bir uygulama. Yurt dışında daha uzun senelerdir kullanılan bu uygulama, ülkemizde birkaç senedir varlığını devam ettirmektedir. Peki artık bu uygulamayı kullanmak istemiyorsanız, Netflix üyelik iptali nasıl yapılır, telefondan Netflix iptali etme nasıl yapılır, Netflix ücretsiz deneme iptali nasıl yapılır gibi aklınızda birçok soru oluşuyor. Burada adım adım bir Netflix hesabı iPhone veya başka bir akıllı telefondan nasıl kapatılır onu paylaşacağız.

netflix ucretsiz deneme iptal

Netflix Ücretsiz Deneme İptali

Netflix ücretsiz denemesinin nasıl iptal edileceği ile ilgili sorular oluyor ancak aklınızda bulunması açısından belirtelim ki şu zaman diliminde ülkemizde ücretsiz Netflix deneme sürümü bulunmamaktadır. Ancak yine de bilgilendirme amaçlı Netflix’in ücretsiz denemesinin iptali, aşağıda sıralanan yönlendirmelerle iptal edilebilir.

Netflix kullanıcıları için kendi sayfasında Netflix hesabını kullananlar için kapatma işleminin nasıl yapılacağını bir miktar anlatmış. Sayfadaki ibare “Yayın planları: Hesap sayfanızdaki ‘Üyeliği İptal Et’ düğmesini seçin” şeklinde ancak bundan hiçbir şey anlaşılmadığı için kullanıcılar bu hesabın nasıl kapatılacağını anlamıyor ve daha fazla açıklamaya ihtiyaç duyuluyor.

netflix uyelik iptal adim adim

Netflix Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Öncelikle telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan Netflix oturumunu kapatmak veya uygulamayı silmek size hesabınızı kapatmayı maalesef sağlamayacaktır. Hesap kapatmak için daha fazlasına ihtiyacınız var. İster bilgisayar, tablet, televizyon uygulamasından, ister iPhone veya herhangi bir akıllı telefon uygulamasından giriş yapın, hesap kapatma işlemi için Netflix uygulaması sizi tarayıcınıza yönlendiriyor ancak siz yine de iPhone veya diğer telefon uygulamasından veya tarayıcınız üzerinden dilediğiniz gibi Netflix hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

  1. Netflix üyeliğinizi iptal etmek için iPhone ve diğer telefonlardan Netflix uygulamasından hesabınıza giriş yapıp sağ en alt kısımda bulunan “daha fazla” yazısına basmalısınız
  2. Sayfanın en aşağısına inip “hesap” ibaresine basıp devam etmelisiniz.
  3. Tekrar bildirmekte fayda var. iPhone, iPad ve diğer akıllı telefon ve tabletlerden giriş yapılsa bile Netflix üyelik iptal işlemi veya diğer adıyla hesap kapatma işlemi için uygulama sizi tarayıcıya yönlendirecek. Yani sayfa sizi tarayıcınıza yönlendiriyor ve plan ayrıntıları kısmından “yayın planını iptal et” yazısına tıklayıp hesabınızın ödeme planını iptal ederek Netflix üyeliğini telefondan veya bilgisayardan iptal edebilirsiniz.

Bunlara ek olarak Netflix eğer fikrinizi değiştirirsiniz diye üyeliğinizin aktif olmamasına rağmen tekrar aktifleştirmenize izin veriyor. Bu ibare genellikle kullanıcılar tarafından yanlış anlaşılmaya sebep oluyor ve Netflix üyeliklerinin hala aktif olduğunu veya askıya alındığını düşünüyorlar. İçiniz rahat olsun, eğer yukarıda verilen sıralamayı adım adım takip ederseniz Netflix üyeliğinizi iptal edebilirsiniz.


Daha Fazla Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..