TeknolojiTeknolojik Bilgiler

AirPods’u Android Cihazla Eşleştirme

Apple’ın iPhone 7 ile birlikte piyasaya sürdüğü yeni kablosuz kulaklık AirPods, kullanıcılar açısından büyük ilgi gördü. AirPods üzerinde herhangi bir tuş bulunmuyor. Kutusundan çıkardığınız AirPods mevcut olan Apple cihazınızla anında eşleşiyor ve ekstra bir kurulum ihtiyacına gerek kalmadan kullanılabiliyor. Birçok kişi AirPods’ların sadece iPhone ya da iPad gibi cihazlarda çalıştığını düşünüyor. Ancak AirPods’u Android cihazınızla eşleştirme işlemini yaptığınızda bu aksesuar Android cihazlar üzerinden kullanıma hazır yani Airpods Android uyumlu hale geliyor. Gelin bu eşleştirme yöntemi nasıl yapılıyor birlikte inceleyelim ve değerlendirelim.

5 Adımda Cihaz Eşleştirme

Bluetooth e1587738332174

Airpods Android eşleştirme aslında çok kolay bir işlem. 5 adımda cihazlarınızı kolaylıkla eşleştirebilirsiniz.

  1. İlk olarak Android kullanıcısı cihazın Bluetooth aygıt bağlantısını aktif hale getirmeli.
  2. Bu işlemin gerçekleşmesi için AirPods şarj cihazındaki kapak açık hale getirilmeli ve kapak açıkken arkadaki eşleştirme butonuna basılı tutulmalı.
  3. Kulaklıkların arkasında yer alan beyaz ışık yanıp sönmeye başlayınca butona basılı tutmayı bırakabilirsiniz. Bu işlemden sonra AirPods eşleşme menüsünde görünür halde olacaktır.
  4. Daha sonra Android işletim sistemli telefon üzerinden Bluetooth araması yapılmalı ve sonrasında bulunan AirPods ismine tıklayıp eşleştirme yapılmalıdır.
  5. Bu eşleştirme yapıldıktan sonra da Android cihazınızla AirPods’u kullanabilirsiniz.

Görsel anlatım için aşağıda yer alan YouTube videosunu ayrıca izleyebilirsiniz.

Bu işlemden sonra bilmeniz gereken çok önemli bir detay var. AirPods’u bir iPhone ile eşleştirmediyseniz kulaklığınızın bazı fonksiyonlarını eşleştirme sonrası kullanamayacaksınız.

Eşleştirme Sonrası Kullanılamayan 4 Özellik

  1.  AirPods üzerinde yer alan kontroller yani çift tıklama ile müziği durdurma veya tekrar ettirebilme özelliği Android cihazla eşleştirildikten sonra ortadan kalkıyor.
  2. Cihazlar arası geçiş yapmak ve pil durumunu görüntülemek iPhone kullanıcıları için bir sorun teşkil etmezken, AirPods’unu  bir Android cihaz ile eşleştiren kullanıcılar için bu iki fonksiyon da geçersiz hale geliyor.
  3. Apple dünyasına ait bir kişisel asistan uygulaması olan Siri, Android cihazlarda kullanılamayan diğer özellikler arasında. AirPods üzerinden kişisel asistanlar aktif edilemiyor ve kullanılamıyor.
  4. Kulaklıklar çıkarıldığında müziğin otomatik olarak durma veya takıldığın zaman müziğin devam etme özelliği Android cihazlarda geçerliliğini yitiriyor.

Daha Fazla Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..