Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
MobilTeknolojiTeknolojik BilgilerVideo

Android Telefonlarda Unutulan “DESEN ŞİFRE” ve “PIN” Kilidi Nasıl Açılır?

desen sifremi unuttum ne yapmaliyim

İçindekiler

Desen Şifre Nedir?

Günümüzün olmazsa olmazı akıllı cep telefonlarımız. Desen şifresi, telefonumuzu daha da kişiselleştiren ve başkası tarafından kullanılmasını engellemek için tercih ettiğimiz bir özelliktir. Cihaz ekranında yer alan klavyede 9 farklı tuşa dokunarak uçları birleştirilen, daha çok harf, rakam gibi sembollerin kullanıldığı, görsel zekasına güvenenlerin ise desen oluşturarak belirlediği şifre olarak da tanımlanabilir.

Desen Şifremi Unuttum

Sifremi Unuttum

Belirlediğiniz şifreyi unutmak elbette ki dünyanın sonu değil. Telefon desen kilidi kırma nasıl olur, şimdi adım adım bakalım. Cihazımızın sürümü eski ise iki yöntem üzerinden gitmemiz gerekiyor. Bunlardan biri posta hesabı yöntemi diğeri ise cihazı sıfırlamak.

Posta Hesabı

Desen şifremizi 5 kez hatalı girdiğimizde ekranınızda “30 saniye sonra tekrar” deneyin uyarısı görürsünüz. Şifreyi hatalı girmeye devam ettiğiniz zaman deneme ekranı yerini posta hesabınızın giriş ekranına bırakır. Bu durumda posta kutunuza erişim sağladığınızda cihazınızın en son kullandığı kablosuz ağ veya mobil internet tarayıcısı tarafından kontrol edilip açılması muhtemeldir. Cihaz açıldıktan sonra şarj edilmemesi ve USB kablosu takılı olmamasına dikkat ederek Google Play Store’dan desen kilidi Kırma programı olan “Screen Lock ByPass Pro” uygulamasını indirmeniz gerekecektir. Daha sonra cihazınızı şarja takıp uygulamayı başlatarak, “Activate” sekmesini tıklayın. Son olarak yapmanız gereken ekranda beliren “Remove Lock Password” satırını seçmek. Bu son adımla desen kilidini kaldırmış olacaksınız.

Ayrıca bu yöntem ile unuttuğunuz pin kodunu da yeniden sıfırlayabileceğinizi belirtmek isteriz. Posta hesabınızda tanımlı olan cihazınızı seçerek, konum yardımıyla alt sıradaki kilitleme butonuna yeni şifrenizi yazıp işlemi gerçekleştirmeniz mümkün. Bu durumda desen şifreniz de silineceğinden, tabir-i caizse, bir taşla iki kuş vurmuş olacaksınız. Cihazınız açıldığında sıfırlanmış şifreyi görürseniz paniğe kapılmanıza gerek yok.

Sıfırlama

Ekran desen kilidini unuttum ve Google hesabıyla açamıyorum diyorsanız veya bulunduğunuz yerde internet bağlantısı yoksa ve posta adresinizi hatırlamıyorsanız, cihazınızı sıfırlamak gerekecektir. Cihaz sıfırlanacağı için size ait resim, dosya, mesaj ve dijital içerikler silinecektir. Samsung desen kilidi kırma olarak ele aldığımızda posta hesabı yöntemi kullanmanın haricinde sıfırlama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Menü ve güç (power) tuşlarına eş zamanlı olarak Samsung yazısı ekrandan kayboluncaya kadar basmanız gerekiyor. Açılan ekrandan önce “Wipe Date/Factory Reset“ sonra “Reboot System Now“ sekmelerini tıklayarak cihazınızı sıfırlayabilirsiniz.

Yeni sürümlü cihazlarda ise bu işlem biraz daha kolaydır, alternatifi de çoktur. Genellikle ekranın bizleri yönlendirdiği desen kilidi kırma programı olarak adlandıracağımız diğer yöntemler şunlardır.

  • Android Device Manager Yöntemi
  • Cihazımı Bul Yöntemi (Samsung)
  • Deseni Unuttum Yöntemi
  • Fabrika Ayarlarına Dönme Yöntemi
  • ADB-Şifre Dosyasını Silme Yöntemi
  • Güvenli Modda Üçüncü Taraf Kilit Ekranı Oluşturma Yöntemi
  • Kilit Ekran Arayüzünü Kırma Yöntemi

Aslında zor ve içinden çıkılamayacakmış gibi gözüken bu işlem, bir kaç püf noktası ile rahatlıkla çözülebilir. Umarım yazımız işinize yaramış ve desen kilidinizi açabilmişsinizdir.  Sizlere tavsiyemiz kolay bir desen şifre veya hatırlayabileceğiniz bir pin kodu oluşturmanız. Arzu eden okuyucularımız aşağıda yer alan videodan da faydalanabilir.

Sağlıcakla kalın, teknoloji ile kalın.


Daha Fazla Oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..