Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Gündem HaberleriHaberlerVideo

Apple’ın Açığını Bulan Gence Şaka Gibi Ödül

Mersin’in Erdemli ilçesinde yaşayan Çayan Temel (21) Apple’ın ücretli bir servisi olan ve kullanıcıların film, müzik ve klipleri indirme ve izlemelerine olanak tanıyan uygulamadaki açığı bularak bu işlemleri ücretsiz olarak gerçekleştirmenin mümkün olduğunu ortaya çıkardı.

0x0 applein acigini bulan gence 15 tllik odul 1588840805479

Ödül Kazandı Ama…

Böyle bir açığı keşfetmiş olan Temel’e Apple’ın verdiği ödülse 1,5 TL değerindeki müzik klibi hediyesi oldu. Daha önce de Apple’da bulduğu açıklar sayesinde birçok kez farklı miktarlarda hediyeler kazanan Çayan Temel; “Bu durumu Apple’a bildirdim ve bana teşekkür maili gönderdiler. Açığı kapattılar ve bana 1,5 TL tutarında müzik klibi hediye ettiler. Komik ama gerçek bir durum”. şeklinde konuştu.

Günün büyük bir kısmını telefon ve bilgisayar başında geçiren Erdem 2015 yılından beri telefonda çok fazla vakit geçirdiğini ve yeni şeyler keşfetmeyi çok sevdiğini belirtti. Son aldığı ödülün gerçekten komik olduğunu vurgulayan Temel, “Merakım dolayısıyla oyun oynama isteğim de artıyordu ve bir süre sonra ücretli oyunları ücretsiz oynamanın yollarını araştırmaya başladım ve sonunda bunu başardım Daha sonra da Apple’ın birçok açığını buldum. Şu anda bulduğum açıkla da tamamı ücretli olan ve dışarıdan müdahale edilemeyen klip ve filmleri ücretsiz dinleme ve indirmeyi başardım. Bu durumu Apple’a bildirdim ve bana teşekkür maili gönderdiler. Açığı kapattılar ve bana 1,5 TL tutarında müzik klibi hediye ettiler. Komik ama gerçek bir durum”. dedi. DHA


Daha Fazla Oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..