Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
HaberlerSağlık Haberleri

Aşı Çalışmaları ile İlgili Korkutan Gelişme!

Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyetlerini sürdüren ilaç şirketi Johnson&Johnson Covid-19 ile ilgili sürdürdüğü aşı çalışmaları hakkında korkutan bir karara imza attı. Buna göre klinik test aşamasında olan ve gönüllüler üzerinde test edilen aşı çalışmalarının, açıklanamayan bir hastalığa neden olduğu gerekçesiyle durdurulduğu bildirildi.

Şirket konu ile ilgili açıklama yaparak, katılımcıda gözlemlenen hastalığın şirket kuralları gereği değerlendirmeye alındığı belirtildi. Firma, söz konusu hastalığın ne olduğuna dair bir açıklama yapmayarak merak uyandırdı.

Yeni Bir Salgın Mı Geliyor?

Dört gözle beklenen aşı çalışmalarından birini sürdüren Johnson&Johnson son dakika haberleri arasına bomba gibi düşen açıklamasıyla üzdü. Buna göre klinik test aşamasında olan şirketin üzerinde çalıştığı aşı, gönüllü katılımcılardan birinde, açıklanmayan bir hastalığa yol açtı.

Üçüncü aşama aşı çalışmalarına Eylül ayında başlayan şirket, yaşanan gelişmenin ardından denemelerin durdurulduğunu duyurdu. Böylece söz konusu hastalığın aşı çalışması ile mi ortaya çıktığı yoksa genetik/çevresel faktörlerle ilgili mi olduğu analiz edilebilecek.

Aşı Çalışmaları Ne Zaman Sonuçlanacak?

Sonuçlanması dört gözle beklenen aşı çalışmalarının hız kesmeden sürdüğü biliniyor. 60 bin katılımcı ile en büyük aşı çalışmasını yöneten Johnson&Johnson’dan gelen bu açıklama ümitleri bir nebze olsa kırsa da, dünyanın farklı ülkelerinde pek çok aşı çalışmalarının güven veren bir şekilde sürdüğünü de belirtmekte fayda var.


Daha Fazla Oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..