Anne & ÇocukBebek Ürünleri

Bebek Banyosu Seti Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Bebeğinize hangi ürünü alırsanız alın, her şeyi en ince detayına kadar araştırdığınızı, incelediğinizi biliyoruz. Bu sayfada bebek banyosu malzemeleri ile ilgili aradığınız tüm soruların cevaplarını bulacaksınız.

Küveti, oyuncakları, filesi, süngeri vb. malzeme çeşitliliği oldukça fazla. Ürünleri tek tek almak yerine bebek banyosu seti tercih etmek, sizi hem kafa karışıklığından hem de fazla maliyetten kurtaracaktır. Setlerin içinde genellikle banyo küveti, banyo kovası, maşrapa, küvet filesi ve banyo süngeri bulunuyor.

Bebek Küveti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

bebek kuveti alirken dikkat edilmesi gerekenler 1Bebek küvetini seçerken elbette en önemlisi bebeğiniz için güvenli olması. Bununla birlikte banyonuzun alanını da dikkate almalısınız. Seçeceğiniz ürünün giderli bebek küveti çeşitlerine bakmanız sizin için daha kullanışlı olacaktır. Ailelerin hayatını kolaylaştırmak ve banyoyu daha keyifli hale getirmek adına ihtiyaca göre çeşit çeşit küvetler mevcut.

  • Katlanabilir Küvetler: Eğer banyo alanınız ve eviniz küçükse katlanabilir küvetler tam size göre. İşiniz bittiği anda suyunu boşaltıp, katlayıp dolap aralarına dahi kaldırabilirsiniz.
  • Klasik Küvetler: Sert plastikten üretilen bu küvetleri uzun seneler kullanabilirsiniz. İç hacmi geniş olduğu için bebeğinizin doğumundan itibaren takılıp çıkartılan çeşitli aparatlar ile rahat ve güvenli bir şekilde banyo yaptırabilirsiniz.
  • Ayaklı Küvetler: Özellikle bel ağrınız varsa bu küvetleri tercih edebilirsiniz. Yükselebilen ayakları sayesinde eğilmediğiniz için daha az yorulacaksınız.
  • Şişme Küvetler: Oldukça yumuşak malzemeden üretilen bu küvetler, her yere rahatlıkla sığabileceği gibi istediğiniz yere yanınızda götürebilirsiniz. Her defasında şişirilecek olması ise işinizi biraz zorlaştırabilir.

Bebek Banyosu Filesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

bebek banyosu filesi alirken dikkat edilmesi gerekenlerKüvet seçimini yapmış olsanız dahi bebeğiniz hemen küvete oturamayacağı için yardımcı bir aparata ihtiyacınız olacak; o da bebek banyosu filesi. File sayesinde bebeğinizi bir hamağa yatırmışçasına içiniz rahat edebilirsiniz. Güvenli ve tek başınıza kolaylıkla bebeğinizi yıkayabilirsiniz. Bebek banyosu filesi çeşitleri de mevcuttur:

  • Havlu banyo filesi: Bu file sayesinde bebeğinizin suyla temasını rahatça ayarlayabilirsiniz. Dayanıklı ürünlerdir ve genellikle standart boydaki her bebek küveti için uygun olurlar. Doğumdan itibaren sekizinci aya kadar kullanabilirsiniz.
  • Destekli banyo filesi: Yine genellikle her küvet için standart olarak üretilmiş ürünlerdir. Klasik banyo filesinden farkı, yastığa benzeyen ekstra bir destek bulundurması. Bu desteği, bebeğinizi yüzüstü yıkarken göğsüne koyabilirsiniz, böylece bebeğinizin başını yukarıda tutmuş olursunuz.
  • Köpüklü bebek banyo filesi: Bu bebek filesinin daha yumuşak ve dolgulu bir yapısı vardır. Hamak görevinin yanında bebeğinizi küvetin içine yatırarak da rahatlıkla yıkayabilirsiniz.
  • Bebek banyo filesi minderi: Bebeğiniz biraz büyüyüp hareketlendiğinde bu file oldukça işinize yarayacak. 4. ayın ardından bebeğiniz küvete yatmak istemeyebilir. İşte bu minderi oturma pozisyonuna getirerek bebeğinizin banyosunu rahatlıkla yaptırabilirsiniz.
  • Bebek Banyo Oturağı: Bebeğiniz artık yatmak istemediği zaman bu ürünü de alabilirsiniz. Hem küvette hem de duş kabininde banyo oturağını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bebek Banyosu İçin Alınacak Oyuncaklar

bebek banyosu icin alinacak oyuncaklarBebek banyosu oyuncak seçimini yaparken, bebeğinizin bu ürünleri ağzına alacağını bilerek seçmeniz gerekiyor. Bebeğiniz banyo oyuncaklarını rahatça kavrayabilmelidir. Çok küçük boyutlarda olmamasına dikkat edilmelidir. Elbette her ürünü alırken dikkat ettiğiniz gibi bebek banyosu malzemelerini seçerken de zararlı kimyasallardan arındırılmış olmasına dikkat etmelisiniz. Genellikle balık, ördek gibi su temaslı hayvan modelleri tercih edilir. Rengarenk olması bebeğinizin dikkatini çekecek ve banyo esnasında size yıkamanız için zaman kazandıracaktır.


Daha Fazla Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..