Anne & ÇocukBebek Ürünleri

Bebek Bezi Markalarını Mercek Altına Aldık!

Bebek bekleyen ve yeni bebek sahibi olan anne-babaların en büyük problemlerinden biri bebek bezi seçimini yapmaktır. Tabi ki bebeğiniz için en iyisini istiyorsunuz. Yeni dünyaya gelen ve gelecek olan bebeğiniz adına yanlış karar almış olmak istemiyorsunuz. Peki bez seçimi yaparken nelere dikkat etmelisiniz?

sizdirmaz bebek bezi

Bez seçimi yaparken kimyasal madde içerip içermediğine, dokusuna, emiş hızına, kuruluk hissine, hava aldırmasına, inceliğine, yan bantlarına ve bebeğinizin kilosunu dikkate almalısınız. Bezin pahalı olması bebeğinizin ihtiyaçlarını karşılamayla aynı orantıda mı olur? Ne yazık ki hayır. Kullanacağınız bezin fiyatının ekonomik olması, ortalama değere sahip olması veya en pahalı olması bebeğinizin ihtiyacını karşılaması için kriter değildir. En ucuz bez veya en pahalı bez de bebeğinize uyum sağlayabilir. Bunu ancak deneyerek bulabilirsiniz. Bezin özelliklerini ve bebeğiniz ile bezin uyumunu dikkate almalısınız. Tavsiye aldığınız yakınlarınızın bebekleri için kullandığı bez bir problem yaşatmamışken, sizin bebeğinizde pişik, yanık vb. sorunlar yaşamanız normal mi? Evet normal. Her bebeğin cilt yapısı farklıdır ve bebeğinizdeki temel sorunu net teşhis edememiş olabilirsiniz.

Uzun süre bez bağlı kaldıysa bu bebeğinizin pişik olmasına sebep olmuş olabilir. Uzun süre kullandığınız markalı bezi değiştirmeye karar verdiğinizde yeni marka bezin pişiğe sebep olabileceğini de belirtmek isteriz. Bezler de cinsiyet ayrımı var mı? Genelin de yoktur. Fakat bazı bez çeşitleri erkek ve kız bebeklerine göre ayrıma sahiptir. Ayrımı olan bezlerin paketlerinin üzerinde belirtilir. Bezi seçerken bu ayrımı olan bezlere de dikkat edilmelidir.

bebek bezi markalari hangileri

Yeni anne adayları ve bebekleri için kullandıkları bezi değişmeye karar veren hassas annelerimiz için bebek bezi markalarını mercek altına aldık. İşte siz değerli anneler için en iyi bebek bezi ve en iyi bebek bezi markaları :

Evy Baby bebek bezi Evyap’ın ürünüdür. Bez paketini açtığınızda losyon kokusu gelir. Yumuşak ve orta kalınlıkta bir bezdir. Islaklık göstergesi mevcuttur. Flexdry sistemine sahip ve kuruluğu hissetmeyi oldukça azaltan bir bebek bezidir. Sızdırma konusunda şikayetler mevcuttur. Fiyatları oldukça uygundur. Ancak her markette olmayabilir. Tercih ettiğiniz internet sitelerinden sipariş edebilirsiniz. Evy Baby Bebek Bezi ve Evy Baby Yenidoğan Bebek Bezi olmak üzere iki çeşittir.

bebek bezi

  • Prima Bebek Bezi

Bebek bezi dendiğinde ilk akla gelen marka Prima markasıdır. Piyasanın en pahalı bezlerinden biri olsa da çoğu annenin tercih ettiği en iyi bebek bezi markasıdır.  Elinize aldığınızda dokusundaki kaliteyi hemen anlayabilirsiniz.  Islaklık göstergesi mevcuttur. Islaklığı hapseden mikro tanecikleri sayesinde bebeğinize 12 saat kadar kuruluk sağlıyor. Yüzeyi hava alacak şekilde beneklerle tasarlanmış ve yumuşak bir bezdir. Yaşa göre bez üzerindeki hava deliklerinin büyüklükleri değişkenlik göstermektedir. Prima bebek bezi 5 çeşittir: Prima Yenidoğan Bebek Bezi, Prima Premium Care, Prima Aktif Bebek, Prima Kuru Hesaplı, Prima Külot Bez. Genel anlamda en çok kullanılan bebek bezi olmasına karşın şikayetçi olanlar da mevcut. Deneyerek bebeğinize en uygun bezi seçebilirsiniz.

bebek bezleri

  • Molfix Bebek Bezi

Fiyatları ortalamanın biraz üzerinde olan Molfix, Primadan sonra en çok beğenilen markalardan biri olduğunu söyleyebiliriz. 3D teknoloji yöntemiyle üretildiğinden bebeğinizin beline ekstradan bir rahatlık sağlamaktadır. Elastik yan bantları ve çift katlı sızdırmazlık bariyeri mevcuttur. Islaklık göstergesi mevcuttur. Çiş ve sıvı kakayı çabuk emebildiği söylenemez. Hızı çabuk olmasa da kuruluğu yine de sağlar. Prematüre bebekler için özel üretimleri mevcut ve yeni doğanlar için göbek bağı oyuntusu yer almakta. Papatya özü ve Aloe Vera içerdiğinden bazı anneler Molfix’e çekimser olsa da kullanıcı sayısı yine hayli yüksek. Fakat paraben gibi kimyasallar içermemektedir. Üç çeşidi mevcuttur: Molfix Extra Küçük Yenidoğan Bezi, Molfix Yenidoğan Bebek Bezi, Molfix Bebek Bezi.

en iyi bebek bezi hangisi

  • Sleepy Bebek Bezi

Eruslu Sağlık tarafından üretiliyor. Bedenleri 0 ile 7 arası değişmekte olup tüm ebatlarında ıslaklık göstergesi mevcuttur. Aynı numara farklı markalara göre beden farkı olduğunu anlayabilirsiniz. Daha dar yapıya sahip ve orta kalınlıkta bir bezdir. Renklendirici içermediği ve saf su ile dokunduğu açıkça belirtilmiş. Bu özelliklerine istinaden oldukça dikkat çekmektedir. 3 parça cırt cırtlı yapısı bebeğinizin karın bölgesinde aşırı baskının oluşmasını engelliyor ve bebeğinize hareket rahatlığı sağlıyor. Kullanıcıların belirttiğine göre yan tarafta bulunan bantlar bebeğin pişik olmasına sebep olabiliyor. Bezi ilk elimize aldığımızda ince ve yumuşak bir dokusu olduğunu anlayabilirsiniz. Bezde losyon olması sebebiyle bebeğinizin poposunu yağlı tutmasını sağlar ve bu sayede bebeğinizin pişik ve tahriş gibi problemleri yaşamasına engel olur.  Sleepy bebek bezinin fiyatı diğer bezlerle karşılaştırdığınızda daha uygundur.

bebek bezi secerken nelere dikkat etmeli

  • Minies Bebek Bezi

Can bebenin üreticisi olan Ontex tarafından üretilmekte olan Migros bebek bezidir. Sadece Migros’ta satılmaktadır. İnce ve yumuşak bir yapıya sahiptir. Islaklık göstergesi yok. Kullananlara göre sızdırma konusunda şikayetçi olan da var memnun kalan da var. Minies bebek bezi  fiyat olarak da uygundur. Bu nedenle tek bir paket satın alarak bebeğiniz için uygun olup olmadığını az bir maliyetle deneyimleyebilirsiniz.

bebek bezi secimi 2020

  • Canbebe Bebek Bezi  

Ontex firması tarafından üretilmekte olan Belçika malıdır. Orta kalınlık ve orta sertliktedir. Flexfit teknolojisi kullanılmıştır. Bunun anlamı daha geniş emici tabaka ve daha geniş microtanecikli yapıya sahiptir. Sızdırmalara karşı ön ve arka bariyerleri mevcuttur.  Islaklık göstergesi yok. Minies, Canbebe’ye göre daha önde diyebiliriz. Fakat Molfix’e de yakın bir kalitesi mevcuttur. Yapısı itibariyle bebeklerin bacaklarını daha rahat hareket etmesine yardımcı olabilmektedir. Canbebe’nin dört adet çeşidi bulunmaktadır: Canbebe Prematüre Bebek Bezi 0, Canbebe Yenidoğan Bebek Bezi 1, Canbebe Bebek Bezi 2, Canbebe Külot Bez 4, Canbebe Mayo Bebek Bezi 3. Canbebe Külot Bez yandan yırtılıp kolayca çıkartılabilir ve suda şişmez özelliği mevcuttur. Kullananlar oldukça memnun.

bebek bezi markalari

  • Goon Bebek Bezi

Japon markası fakat Tayland’da üretilmiştir. Goon bebek bezi aynı numara başka markalara göre daha geniş yapıya sahiptir. Dokusu orta sertlikte ve hava alabilen bir yüzeye sahiptir. Genel itibariyle anneler tarafından tercih edilen bezlerden biridir. Goon bezinden memnun olanlar da var şikayetçi olan da. Bu sebeple deneme kararını size bırakıyoruz. Ancak Goon bebek bezinin yüzeyinin rakiplerine göre son derece yumuşak ve ipeksi olduğunun altını çizelim!

bebek bezi prima

  • Soffio Bebek Bezi 

Ekonomik olan A101 bebek bezidir. Islaklık göstergesi mevcuttur. Bebek bezinin pişik yapmadığı söylenmektedir. Fakat şikayetlere bakıldığında bebeğin teninde yanıkların oluştuğuna dair şikayetler mevcuttur. Bebeğin cildine iyi gelmemiş olabilir. Bu konuda deneyip anlayabileceğiniz bir şey diyebiliriz. Hızlı kuruluk, emicilik ve hava aldırma konusunda sorun yaşayabilirsiniz.

yeni dogan bebek bezi

  • Huggies Bebek Bezi

Diğer bezlere göre uygun fiyatlıdır. Huggies Bebek Bezi ve Huggies Yenidoğan Bebek Bezi olmak üzere iki çeşidi vardır. Huggies külot bezlerin belli bir süre önceden beri üretimi durdurulmuş. Beden büyüdükçe bezin kalınlığı da büyümekte bu sebepten annelerimizin şikayetçi olmuş. Bunun dışında aşırı bir şikayet mevcut değil ve yine anneler tarafından tercih edilen bezler arasında yer almaktadır. Kalınlık olarak beklentinizi karşılamayabilir. Islaklık belirten göstergesi mevcuttur. Bel kısmında sızmayı engelleyen bariyer mevcuttur. Sıvı kaka ve çişi hızlıca emme özelliği Quick Dry teknolojisi sayesinde sağlanmış olsa da ıslaklık hissini bırakabilir. Mikro gözeneklere sahip bu bezlerle ilgili pişik vb. şikayetler çok çok az.

bebek bezi kampanya

  • Jenny & Willy Bebek Bezi

BİM’in bebek bezi markalarından biridir. Ekonomiktir. Kenarlarının sert olduğuna dair ortak bir şikayet var. Bazı anneler pişik ve yanık gibi şikayetler de bulunsa da bazıları fiyatına oranla oldukça iyi olduğunu belirtmektedir. Dolayısıyla deneyimleyerek görmek daha uygun olur.


Daha Fazla Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..