Anne & ÇocukBebek Bakımı

Bebekleri Sakinleştiren 5 Müzik

Bebeğiniz huzursuz, oyun oynamak istemiyor, uyumuyor ve hatta gülmüyorsa ağlayan bebeği sakinleştirme konusunda belki de ihtiyacınız olan şey müziktir.

Müzik, bir eğlence aracı olmanın yanı sıra stres azaltan, huzur veren, sakinleştiren, uykuya dalmayı kolaylaştıran, dikkati arttıran, zihni ferahlatan bir araçtır. Üstelik bu etkileri bilimsel yöntemler kullanılarak deneyler eşliğinde kanıtlanmıştır.

Yetişkin bireyleri dahi stresli durumlardan kurtaran, uyumayı kolaylaştıran bazı müzik türleri bebeği sakinleştirici müzikler olarak kullanılmaktadır.

bebek ve ses

Ses Olması da Yeterli

Aslında bebeği sakinleştiren şey, müziklerin içerisinde yer alan ve bebeğin sakinleşmesine neden olan ses gruplarıdır. Müzik olması şart değil, anne karnında bebeğin alıştığı seslerin dalga boyuyla eşdeğer olduğu varsayılan bazı sesler de bebek sakinleştirme sesi olarak tercih edilebilmektedir.

bebek uyku duzeni 1

Uyku Düzeninin Önemi

Bebeğin gelişiminde düzenli uyku en önemli etkendir. Dış dünyada bebeğinizin uyku düzenini bozabilecek birçok etkenin bulunması, size onun uyku düzeninin korunması noktasında sorumluluklar yükler. İhtiyaç duyduğu uyku miktarını karşılayacak, kaliteli bir uyku düzeninin varlığının bozulma riski arttığında, uyku düzeninin korunması için bir şeyler yapmanız gerekebilir.

Bebek sakinleştirme müziği olarak telefonunuza ya da müzik çalarınıza kaydetmek isteyebileceğiniz bazı bebek sakinleştirme müzikleri 5 madde halinde sizlere sunuldu. Deneme yanılma taktiği ile bebeğinizin en seveceği türü keşfedebilirsiniz.

bebekler klasik muzik

1. Klasik Müzikler

Yetişkin bireylerde sıkça tercih edilen klasik müziklerin yenidoğan bebeği sakinleştirme konusunda da çok başarılı olduğunu biliyor muydunuz?

Klasik müzik, içerdiği eşsiz nota uyumları sayesinde günlük hayatta verimliliği arttırabilen, hafızayı güçlendiren, kalp atışlarını düzenleyen, yaratıcılığı tetikleyen, beyin aktivitelerini düzenleyen ve uyumayı sağlayan sakinliği veren bir müzik türü olduğu araştırmalarla ispatlanmıştır.

Mozart Etkisi olarak da isim bulan Mozart’ın muhteşem eserlerini mutlaka denemelisiniz.

bebekler supurge sesi

2. Süpürge Sesi

Evet. Elektrikli süpürge sesi ve saç kurutma makinesi sesi yetişkin bireyler de dahil olmak üzere beyin dalgalarını yatıştıran ve uyumayı sağlayacak sakinliği veren bir sestir. Bazen beyaz gürültü olarak da ifade edilen bu seslerin, internet üzerinde 60 dakikaya kadar varan ses kayıtlarını bulabilirsiniz.

bebekler fisher price

3. Fisher Price

Bu ünlü melodi, bir çok bebek üzerinde işe yarayan ninni kategorisinde yer almaktadır. Ninniler bebeklere sakinlik veren ve sözleri sayesinde dil gelişimine de katkıda bulunan şarkılardır.

ruzgar sesi

4.  Sakinleştirici Rüzgar ve Yağmur Sesi

İnternet üzerindeki uygulamalardan kolayca erişebileceğiniz rüzgar ve yağmur sesi müzikleri, bebeğinizin deliksiz uyumasını sağlayacak kadar huzur verecektir.

lullaby bebek uyku

5. Lullaby for Babies Go to Sleeep

Bu aramayı yapıp müzikleri indirerek, 5 dakikada uykuya dalma garantisi verilen bebek müzikleri derlemesine erişim sağlayabilirsiniz.

Bebeğinizi sakinleştirmenizi sağlayacak harika bir melodiyi buraya bırakalım – tamam kabul bizce tamamen gürültüden ibaret ama bebekler seviyor işte-

İzlemek için :


Daha Fazla Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..