Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Anne & ÇocukBebek Bakımı

Bebeklerin Uyku Sorununu Çözmek İçin Tavsiyeler

Yeni doğan bebeğin yetişkinler gibi kesintisiz uyku sürecine geçebilmesi genellikle 2 yaşına erişmesiyle mümkündür. Kısa ve sık uyuyan yeni doğanlar büyüdükçe uyku süreleri uzarken sıklığı ise azalacaktır. Peki, bebeklerde uyku sorunu olduğu nasıl fark edilir? Bebeklerde uyku sorununa bitkisel çözüm var mı? Bebeklerde uyku problemi için ilaç kullanmak doğru mu? Gelin hep birlikte inceleyelim.

Bebeklerde Uyku Sorunu

bebeklerde uyku sorunu 1Bebeklerde uyku bozukluğu belirtileri ancak olması gereken uyku düzenini biliyorsanız fark edebileceğiniz belirtilerdir. Öncelikle bebeğinizden 2 yaşına kadar kesintisiz uyumasını beklememelisiniz. İlk 6 ay 3-4 kez yaşanan uyku kesintisi son derece normaldir. Kesinti sayısı 1 yaşına kadar 2’ye düşebilirken 18. aydan sonra 1’e ulaşabilir. 2 yaşından sonra ise kesintisiz uyuması normal olacaktır.

Bebeklerde Uyku Sorunu Ne Zaman Biter?

bebeklerde uyku sorunu ne zaman biter 1Bebeğinizin uyku düzeni normaller dahilindeyse, fakat sık uyanıyor olması sizin için problemse bilin ki bebeğiniz 2 yaşına gelene kadar uykusu kademeli olarak kesintisiz bir hal alacaktır. Bebeklerde uyku sorunu ne zaman biter sorusunun yanıtı genellikle “Bebeğiniz 24 aylığa ulaştığında uyku sorunu biter.” olacaktır.

Bebeğinizde sürekli olarak normalden farklı bir düzen, yani bir düzensizlik görüyorsanız işte o zaman bir problem var diyebilirsiniz. Bebeklerde uyku sorunu, sebebiyle beraber değerlendirmelidir. Örneğin bebeğinizi sallayarak uyutuyorsanız ve bunu değiştirmeye çalışırken uyku problemi yaşıyorsanız, doğru uyku eğitimi ile problemin üstesinden gelebilirsiniz.

Bebeklerde uyku sorunu, geniz eti gibi fizyolojik bir sebepten de kaynaklanabilir. Dolayısıyla sorunu doğru tespit etmek ve çözüme ulaştırmak için bir doktora danışmak en doğrusu olacaktır.

Bebeklerde Uyku Problemi İçin İlaç

bebeklerde uyku problemi icin ilacUyku bozukluğu bebekler gibi yetişkinlerin de sıklıkla karşılaştığı bir sorundur. Bu sebeple piyasada birçok uyku ilacı vardır. Pediatrik olmayan ilaçları kesinlikle bebekleriniz için kullanmamalısınız. Bebeklerde uyku problemi için ilaç kullanacaksanız mutlaka doktorunuzun kontrolünde kullanmalısınız.

Bebeklerde Uyku Sorununa Bitkisel Çözüm

bebeklerde uyku sorununa bitkisel cozumBebeğinizin uyumasına yardımcı olacak doğal ve zararsız yollar arıyorsanız bitkisel çözümlere başvurabilirsiniz. Bebeklerde uyku sorununa bitkisel çözüm hem daha kolay hem daha sağlıklı olacaktır. Bebeklerde uyku sorunu için en çok kullanılan bitkiler melisa, ebegümeci, ıhlamur, kekik olarak sıralanabilir. Bu bitkilerin farklı birleşimlerini kaynatıp bebeğinize uyku saatinden yarım saat önce içirebilirsiniz. Elbette bunu yapmadan önce mutlaka doktorunuzdan onay almalısınız.


Daha Fazla Oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..