Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Aşk ve CinsellikAşk ve İlişkiler

Bekar Olmanın 6 Faydası

Karantina günlerinde medeni halini sorgulayan insanların sayısı oldukça fazla. Kimileri evliliklerini yeniden masaya yatırıyor, kimisi yalnızlığından büyük keyif alıyor kendini yeniden keşfediyor, kimileri bu süreçten sonra hayatını paylaşacak kişiyi bulmak için daha fazla çaba göstermeye karar veriyor. Oysa bekarlığın hala sultanlık olduğu günlerdeyiz. Gelin bekar olmanın faydalarını beraber inceleyelim.

bekarligin faydalari nelerdir

  1. Paranız Cebinizde Kalıyor

Biriyle birlikte olmanız demek dışarıda daha fazla zaman geçirmek demek. Dışarıda daha fazla zaman geçirmek demek daha fazla para harcamak demek. Arkadaşlarınızla ayda bir kere buluşurken sevgilinizle haftada en az bir kez dışarıya çıkıyorsunuz. Birlikte çıkılan yemekler, gidilen tiyatrolar, sinemada izlenen filmler gibidir. Bu tip faaliyetlerin sonu gelmiyor. Özel günlerde alınan hediyelerden bahsetmiyoruz bile. Bekar olmak, bu tip konuları dert etmenizi gerektirmiyor çünkü paranız cebinizde kalıyor.

  1. İstediğiniz Saatte Uyuyabiliyorsunuz

Sevgiliniz hala eve gelmedi veya iş seyahati yüzünden varması gereken noktaya varmadı ve içiniz içinizi yiyor. Nerede kaldı, niye gelmedi, telefonu niye kapalı, acaba bir şey mi oldu gibi sorular kafanızda vızır vızır geziyor. Oysa bekar olanların kafasında bu tip tilkiler dolaşmıyor. Gece yarısı telefon veya mesaj beklemek için saatlerce ayakta kalmak yerine istedikleri saatte telefonlarını kapatıyorlar veya uçak moduna alıyorlar sonrasında rahatlıkla uykuya dalıyorlar.

bekarlik 6 faydasi

  1. Gardırobunuz ve Ruhunuz Özgür Kalıyor

Kimi erkekler ve kadınlar kıyafetlerine yapılan yorumları, müdahaleleri olumlu karşılasa da bazıları bundan fazlasıyla rahatsız olabiliyor. Bekarsanız hiçbir kısıtlama olmadan ne giymek istiyorsanız onu giyebilirsiniz.

bekarligin faydalari

  1. Kıskançlık Krizleri Tarih Oluyor

İlişkilerde en çok öne çıkan problemlerden biri de kıskançlık. Bazen en yakın arkadaşlar bile bu durumdan nasibini alıyor. “Neden onunla daha çok vakit geçiriyorsun, bana neden vakit ayırmıyorsun” gibi sorular sorulabiliyor. Başka bir senaryoda ise gidilen bir mekânda sen kime bakıyorsun, bu kız/adam neden sana bakıyor gibi sorular daha hararetli bir tartışmanın başlangıç noktası olabiliyor. Bekarsanız kimseye hesap vermek zorunda değilsiniz.

  1. Özgüven Artıyor

Başkasına muhtaç olmadan kendi çabanızla hayatınızdaki fiziki veya ruhsal sorunları çözebilmek, bunları tek başına aşabilmek kişiye ayrı bir özgüven kazandırıyor. Bu özgüven beraberinde cesareti de getiriyor. Bu ikisinin paha biçilemez bir ikili olduğunu kim inkâr edebilir?

bekarlik faydalari

  1. Sizin Hayatınız Sizin Kurallarınız

Birlikte olmak, biriyle ortak bir hayatı paylaşmak beraberinde fedakarlığı da getirir. Kimi zaman bir insanın sahip olduğu değerler diğer kişiyle çakışsa da orta yolu bulmak için kendi kararlarından veya değerlerinden ödün verebiliyor. Bekarsanız inanmadığınız hiçbir konuyu desteklemek zorunda kalmadığınız gibi vicdanınızı rahatsız edecek kararlar da vermezsiniz. Bu tip vicdanı çatışmalar olmayacağı için çok daha huzurlu hissedersiniz.


Daha Fazla Oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..