HaberlerSpor Haberleri

Beşiktaş’ın Unutulmaz 11 Futbolcusu

Onlar, Beşiktaş tarihine isimlerini altın harflerle yazdıran sporcular. Onlar, gelmiş geçmiş tüm Beşiktaşlıların unutulmazları. Beşiktaş’ın birbirinden değerli ve isimleri hafızalardan hiç silinmeyen 11 futbolcusunu sizin için derledik.

besiktas daniel amokachi

1. Daniel Amokachi

Santrafor olarak görev yapmış Nijeryalı futbolcudur. Afrika’da yılın futbolcusu ödüllerine layık görülmüştür. 2006 yılından beri de teknik direktörlük yapmaktadır.

besiktas ahmet dursun

2. Ahmet Dursun

1999 – 2000 yılında Beşiktaş’a transfer olmuştur. Transfer olduktan sonra ilk yarıda 21 gol atarak büyük başarılara imza atmıştır.

besiktas ali gultiken

3. Ali Gültiken

Metin – Ali – Feyyaz üçlüsünün Ali’si olarak ve forvet mevkiinde attığı gollerle gönüllerde taht kurmuştur. 1987 –1988 sezonunda 38 maçta rekor kırarak 30 gol rekoruna ulaşmıştır.

besiktas feyyaz ucar

4. Feyyaz  Uçar

Bay gol lakabı ile bilinen futbolcu santrafor mevkiinde oynamıştır. Uçar, şuan teknik direktörlük yapmaktadır. Beşiktaş’ta derbilere damgasını vurmuştur.

besiktas metin tekin

5. Metin Tekin

Beşiktaş’ın özel oyuncuları arasındadır. Beşiktaş forması giydiği süre boyunca orta saha ve santrafor mevkilerinde görev alan oyuncu, sarı fırtına lakabı ile tanınır.

besiktas samet aybaba

6. Samet Aybaba

Beşiktaş’ta 11 sene defans ve orta sahada görev almıştır.Çıktığı 334 Lig maçında toplam 7 gol attı. 1988 yılında ise futbolu jübile yaptığı için bıraktı. Daha sonrasında kariyerine teknik direktör olarak devam etti.

besiktas seref gorkey

7. Şeref Görkey

16 yaşında futbola başlayan Şeref Görkey, ölünceye kadar da kulüpte farklı kademelerde görev aldı. Futbol hayatı boyunca 22 şampiyonluğu bulunan önemli isimlerden. Yine futbol hayatı boyunca 320 gole imza atmıştır. Bu nedenle adı Voleci Şeref olarak anılırdı.

besiktas ilhan mansiz

8. İlhan Mansız

2001 – 2002 yıllarında Beşiktaş’a transfer olan İlhan Mansız, forvette görev almıştır. Mansız ligde, 58 maçta 36 gol atıp kendini kanıtlamıştır.

besiktas mehmet ozdilek

9. Mehmet Özdilek

Şifo Mehmet lakabı ile ün kazanmıştır. Beşiktaş’ta 13 sezon forma giymiş olup orta sahada ve forvette görev almıştır. Beşiktaş’ta oynadığı bir maç ile jübile yapıp futbolu bırakmıştır.

besiktas ertugrul saglam

10. Ertuğrul Sağlam

Hem Türk futbolcu hem de teknik direktörlük yapmıştır. 1994 – 1995 yılları arasında Beşiktaş’a transfer olmuştur. Attığı 28 golle Beşiktaş’ı şampiyonluğa taşımıştır.

besiktas sukru gulesin

11. Şükrü Gülesin

Futbola kaleci olarak başlamıştır. 1940 – 1941 tarihleri arasında Beşiktaş’a transfer olmuştur. Kornerden attığı goller ile taraftarların beğenisini toplamıştır.

 


Daha Fazla Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..