TeknolojiTeknolojik Bilgiler

Birkaç Basit Yöntemle iPhone Reset Atma

Herkesin en iyi bildiği markalardan biri hiç kuşkusuz ki Apple. Buna ek olarak en ünlü ve en sevilen ürünü de tabii ki iPhone . Apple yakın zamanlarda 11 serisini çıkardı ve bundan önceki serisi ise X’ler. İlk çıktıklarında çok büyük ses getirdiler. Önce iPhone X çıktı sonra aynı anda iPhone XR ve iPhone XS MAX. Gerçekten iPhone çağımızda çok tercih edilen bir telefon hem de her modeli ile. Her teknolojik cihazda olduğu gibi bazen onlarda da ufak tefek problemler yaşanabiliyor. Donabiliyor, takılabiliyor ve bazen reset atmamız, sıfırlamamız gerekebiliyor. İki farklı resetleme işlemi mevcut. Bir tanesi soft reset, bu telefonu fabrika ayarlarına almanıza yardımcı oluyor. Diğeri ise hard reset, bu ise isminden de anlaşılacağı gibi daha kapsamlı bir resetleme işlemi. Telefonda büyük sorunlar yaşandığında kullanılan bir işlem. Peki bu işlemler nasıl yapılıyor? Bunları sıralı bir şekilde bu yazıda bulabileceksiniz.

iPhone x

iPhone X/iPhone XR/iPhone XS MAX Soft Reset

Öncelikle iPhone X, iPhone XR ve iPhone XS MAX soft reset yani fabrika ayarlarına döndürme işleminden bahsedeceğiz. Özellikler belirtiyoruz ki bu işlem iPhone X reset atma, iPhone XR reset atma ve iPhone XS MAX reset atma için geçerlidir ve modelden modele farklılık gösterebiliyor.

 1. Elinizdeki iPhone X, iPhone XR veya iPhone XS MAX olabilir fark etmeksizin önce ayarlara girmelisiniz.
 2. “Genel” ibaresine tıklayarak en aşağı kaydırmalısınız.
 3. En aşağıda “SIFIRLA” yazısını göreceksiniz ve buna basmalısınız
 4. Burada karşınıza bir çok bölüm çıkıyor ama buradan “Tüm Ayarları Sıfırla” yazısına basmalısınız. Ancak yedekleme yaptıysanız bu seçeneğe basmanızı tavsiye ediyoruz.
 5. Sistem size iPhone’un parolasını soracaktır ve parolayı girdikten sonra sıfırlama işlemi başlayacaktır.
 6. Telefonunuz resetleme yaparken önce iPhone kapanacaktır ve Apple simgesi gelecek ekrana, yüklemenin tamamlanmasını bekleyin ve iPhone tekrar açıldığında iPhone X/ iPhone XR/ iPhone XS MAX soft reset atma işlemi tamamlanmış olacaktır.

iPhone x 2

iPhone X/ iPhone XR/ iPhone XS MAX Hard Reset

Diğer resetleme işlemi yukarıda bahsedildiği gibi hard reset. Bunun için de iPhone’u yedeklemeniz öneriliyor. iPhone X, iPhone XR, iPhone XS MAX hard reset atmaya ihtiyaç duyuyorsanız buradaki resetleme işlemini kullanabilirsiniz. Ancak iPhone X, iPhone XR ve iPhone XS MAX resetleme için olan bu işlem diğer modellerden daha farklı ve önceki Apple mobil ürünleri ile aynı işlem uygulanmıyor.

 1. Öncelikle bu yeni nesil iPhone serisinin “HOME” tuşu bir tuş olarak bulunmuyor. İşlemleri diğer tuşlar ile yapmalısınız.
 2. Ses açma tuşuna basmalısınız, ses açma tuşuna hızlıca basmalı ve sonra bırakmalısınız.
 3. Aynı işlemi ses kapama tuşu içinde uygulamalısınız.
 4. Sağ tarafta bulunan tuş kilidi düğmesine basmalı ve Apple logosunu görene kadar basılı tutmaya devam etmelisiniz.
 5. Bu adımlardan sonra telefon kapanacaktır ve geri açıldığında iPhone X/iPhone XR/iPhone XS MAX hard reset işlemi tamamlanmış olacaktır.

Bu yazıda Apple ürünlerinden iPhone X soft reset ve hard reset atma, iPhone XR soft reset ve hard reset atma ve iPhone XS MAX soft reset ve hard reset atma işlemlerinin nasıl yapıldığını anlattık. Fayda sağlayabildiysek ne mutlu bizlere.


Daha Fazla Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..