Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Diyet

Cambridge Diyeti

Cambridge diyeti, hızlı kilo verme konusunda en etkili diyet türlerinden bir tanesidir. Yaz mevsiminin yaklaşmasıyla daha sıkı ve estetik bir vücuda sahip olmak isteyenlerin tercih edebileceği bir yöntemdir. Cambridge diyeti İngiltere ve Amerika’da kliniklerde incelenmiş ve ünlülerin tercih ettiği bir diyet haline gelmiştir. Gelin bu diyeti birlikte inceleyelim.

Cambridge Diyeti Nasıl Yapılır?

Sıvı Tuketimi

Cambridge diyeti nasıl yapılır diye araştırdığımızda bu diyetin katı bir uygulama programı olduğunu görüyoruz. Diyete başlamadan gıda tüketimi iki hafta önceden azaltılıyor, diyete başlandığında ise sıvı tüketimi arttırılıyor. Diyet ilk zamanlarda toz besinlerin tüketilmesiyle başlıyor. Suyla karıştırılarak içilen toz besinler ile birlikte özel besin takviyeleri alınıyor. Bu aşamadan sonra ise normal besinler diyete dahil oluyor. Diyette kullanılan ürünler özel olarak üretiliyor ve yine özel dağıtım firmalarından temin edilebiliyor.

Cambridge diyeti bahsettiğimiz üzere belirli bir süreç dahilinde kademeli olarak ilerliyor. Bilinçsiz bir şekilde bir sağlık uzmanına danışılmadan uygulanmaması gerekiyor. Aksi takdirde sağlık sorunlarına neden olabilir. Günlük maksimum 800 kalorilik bir limiti vardır. Bu diyetin az kalorili bir diyet olması bir takım yan etkilere de davetiye çıkarır. O yüzden uzmanlara danışılmadan yapılmaması gerektiğini önemle yeniden vurgulamak istiyoruz.

Diyet Süresi

Takvim 1

Bu diyetin ne kadar süreceğini uygulayacağınız program belirler. Aşamalı bir diyet türü olduğundan bu diyet birkaç gün uygulanan kısa süreli şok diyetler gibi değildir. Uzun bir süreçtir ve kendinizi hazırlamanız gerekir. 2 veya 4 hafta sürebilecek bu diyet sona erdiğinde uzatılmaması gerektiği özellikle belirtilmektedir.

Diyetin Yan Etkileri

Halsizlik

Cambridge diyetinin yan etkilerinden biri vücudun ketoz haline geçmesi. Vücut bu durumda enerji için kullanması gereken kalorileri vücuttaki yağ depolarının yanı sıra kas kütlelerinden alarak yakmaya başlıyor. Ketoz, düşük karbonhidratlı diyetlerin ortak bir yan etkisidir. Kilo kaybı veya yağ yakımı kulağa hoş gelse de bu diyetin uykusuzluk ve halsizlik gibi yan etkileri de mevcut. Tıp uzmanları bu ve benzeri nedenlerden dolayı Cambridge diyetini kilo kaybı için uygulanabilecek sağlıklı bir diyet olarak önermiyor.

Sizler için bugün Cambridge diyetini araştırıp, detayları aktarmaya çalıştık. Yukarıda belirtildiği gibi karbonhidratı minimize edip özel ürünlerle yapılan diyet hızlı kilo vermeye yardımcı olsa da beraberinde sağlık sorunlarını da getirebiliyor. Bu sorunları yaşamamak ama yine de bu diyeti uygulamak istiyorsanız bir uzmana danışarak tercihinizi yapmanızı öneririz.

Sağlıkla kalın…


Daha Fazla Oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..