Dünya HaberleriHaberler

Çin’de İkinci Dalga Paniği

Koronavirüs salgınının çıktığı Çin’in Vuhan kentinde, hastalık kontrol altına alınmıştı. Ancak son veriler, ikinci dalga riskinin de gündemde olduğunu işaret ediyor.

İkinci Dalga İhtimali

Çin hükümeti, Vuhan kentinde yaşayan 11 milyon kişiye koronavirüs testi yapmak için geri sayıma başladı. Şehirde son dönemde yalnızca 5 adet koronavirüs vakası açıklandı ancak, ikinci dalgayı önlemek için halka test yapılacağı belirtildi.

Hayat Normalleşmeye Başladı Ama..

Ülkede hayat normale döndü ancak en son kentte 5 vakanın görülmesi, akıllara ikinci dalga mı başlayacak sorusunu getirdi. Bu da yetkililerin ikinci dalga ile ilgili endişe duymasına neden oldu. Bu nedenle şehirde 10 gün içinde yaklaşık 11 milyon kişiye test yapılmasına karar verildi.

Günde 47 Bin Test

Vuhan sağlık yetkililerinin açıklamalarına göre bölgede belirti göstermeyen ‘asemptomatik’ koronavirüs hastalarının olması muhtemel. Bu nedenle 8 Nisan itibari ile yasakların kalktığı şehirde, günde 47 bin nükleik asit testi yapılıyor.

DHA


Daha Fazla Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..