Dünya HaberleriHaberlerVideo

Dünyada Koronavirüs Verilerinde Son Durum

Koronavirüs tüm dünyayı etkisine almış durumda. Ancak farklı ülkelerden normalleşme süreci için yeni adımlar geliyor. Peki ölüm oranları ne durumda ve dünya bu normalleşme sürecine gerçekten hazır mı?

Dünya genelindeki vaka sayısı 3 milyon 700 bini geçmiş durumda. Can kaybı ise 258 binin üzerinde. İyileşen vaka sayısı ise 1 milyon 250 bin oldu.

Brezilya’da Son Durum

Güney Amerika kıtasında salgından en çok etkilenen ülkelerin başında Brezilya geliyor. Brezilya’da can kaybı 7 BİN 921 oldu. Ülkenin büyükşehirlerinden Maranhao’da ilk defa sokağa çıkma yasağı uygulanmaya başlandı.

Çin’de Son Durum

Koronavirüsün tüm dünyaya yayıldığı Çin’de salgın kontrol altına alınmış olsa da, etkileri hala sürüyor. Virüsün yayıldığı Vuhan şehrinde ise okullar açıldı. Öğrenciler salgının ardından ilk kez okula gitti.

İtalya’da Son Durum

Karantina sürecinin ardından normalleşme sürecine giren İtalya’da halk sokaklara çıkmaya başladı.

İsveç’te Son Durum

İsveç’te ise son 24 saatte 702 koronavirüs vakası görüldü. Bununla birlikte yine son 24 saatte yaşamını yitirenlerin sayısı 87 oldu. Ülkede virüsten ölenlerin sayısı son verilerle birlikte 2 bin 941’e yükseldi.

Rusya’da Son Durum

Salgının hızla yayıldığı Rusya’Da ise yeni vaka sayısı 10 bini aştı. Toplam vaka sayısı ise 166 bine yükseldi. Ölü sayısı ise son 24 saatte 86 kişi artarak bin 537 oldu. Yalnızca Moskova’da 85 binden fazla kişinin pozitif olduğu açıklandı.

Kanada’da Son Durum

Kuzey Amerika ülkesi olan Kanada’da ise yaşamını yitirenler 185 kişi artarak 3 bin 981’e yükseldi. Vaka sayısı ise 62 bin 46 olarak kaydedildi.

İspanya’da Son Durum

Salgının hızının yavaşladığı İspanya’da son 24 saatte yaşamını yitirenlerin sayısı 244’e düştü ve toplam ölüm sayısı 25 bin 857’ye yükseldi.

İran’da Son Durum

İran’da ise son 24 saatte ölen sayısı 78 kişi arttı ve ülkedeki toplam can kayı 6 bin 418’e çıktı. Ülkedeki toplam vaka sayısının ise 101 bin 650’ye ulaştığı belirtildi.

Bangladeş’te Son Durum

Bangladeş’te 24 saat içinde vaka sayısı 790 kişi artarak 11 bin 719’a yükseldi. Ülkede son 24 saatte 3 kişi yaşamını yitirirken ölüm sayısı 186 oldu. DHA


Daha Fazla Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..