DekorasyonEv Dekorasyon

Duvarlarınıza Hayat Verin: En Şık Tablolar

Ev dekoru, bir çok insanın uğraşmaktan zevk aldığı, yaşam tarzımızı evimize yansıtma sanatıdır. Bir insanın nasıl bir ruha sahip olduğunu, zevklerinin neler olduğunu ve hatta düşünce tarzını bile evinin dekorasyonuna bakarak anlayabiliriz. Bazı kişiler sadelikten yana olmayı tercih ederken, bazıları ise renkli karmaşık dekorasyonlarla göz kamaştırabiliyor.

Ev dekorasyonunda evin bütün ayrıntıları çok önemlidir. Duvar dekorasyonu ise odalarınızın yüz çevresini oluşturmaktadır. Dolayısıyla duvarınızda evinizin göz bebeği olacak çok şık tablolar bulundurabilir ve bu sayede de duvarlarınıza hayat verebilirsiniz. Yağlı boya tablolar, yağlı boya dokulu tablolar, kanvas tablolar gibi tablo türlerinden dileğiniz modeli seçebilirsiniz.

Tablo Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?
tablo secerken nelere dikkat edilmelidir

  • Salon veya odanızın tarzına uygun tabloları tercih etmelisiniz. Spor tarzda olan bir odanıza klasik tarzda bir tablo asmanız uyumsuz gözükecek ve sizi de bir süre sonra rahatsız etmeye başlayacaktır.
  • Duvar tabloları ile ilgili bilmeniz gereken hususlardan biri hangi malzemeden üretildiğine dikkat etmeniz gerektiğidir. Size tavsiyemiz kaliteli malzemeden üretilmiş duvar tablolarına evinizde yer vermenizdir.
  • Tabloları seçerken ebatlarına muhakkak dikkat etmeniz gerekir. Salon için büyük tablolar tercih edebilirsiniz. Eğer odanız küçük ise tablo ebatlarını odayı küçük göstermeyecek, alanınızı daraltmayacak ölçülerde seçmeniz gerekmektedir.
  • Bazı yağlı boya dokulu tablolar kaliteli gözükmeyebilir. Seçim yaparken ürünün duvarınızda basit durmaması için var olan resmin renk tonlamalarına ve duruşuna dikkat edilmelidir.
  • Fiyatlandırma konusuna gelecek olursak, duvar tablo modelleri ve fiyatları doğru seçildiği takdirde bir defaya mahsus alınacağı için, bütçenizi fazla sarsmayacaktır.

Evinize Şıklık Katacak 7 Duvar Tablosu

Siz değerli okuyucularımız için karar vermenizi kolaylaştıracak bir kaç duvar tablosu önerisinde bulunmak isteriz. Düşünce yapınıza, yaşam tarzınıza ve zevklerinize uygun olduğunu düşündüğünüz, ev dekorasyonunun olmazsa olmazı dediğimiz duvar tablosu seçeneklerini aşağıdaki gibi listeledik:

1- Işıklı Şehir Tablosu:

isikli sehir tablosuİnsanın gördüğü zaman “Hayattan ne çok şey kaçırdım!” diyebileceği bir duvar tablosu modeli. Evinizin dekorasyonuna uyum sağlayabilecek ve baktığınızda gözünüzü alamayacağınızın garantisini verdiğimiz bu duvar tablosu büyük mutluluğun şekil almış halidir.

2- Kış Manzarası:

kis manzarasiKış manzaraları duvar dekorasyonun en güzel parçaları arasında yer almaktadır. Beyazın bir kaç farklı tonunu bu tabloda görebilirsiniz. Kapadokya kış manzarası görselleri evinizde şahane duracak bir örnektir.

3- 3D Tünel:

3d tunelEvinizin salonunda siyah beyaz, gittikçe küçülen bir tünel görseli duvar tablosu oldukça şık duracaktır. Çok farklı modellerini de seveceğini düşündüğümüz tünel duvar tablosu evinizin dekorunda adeta giderilmiş bir eksiklik havası yaratacaktır.

4- Dört Mevsim:

dort mevsimBir başka önereceğimiz duvar tablosu modeli ise, parçalı tabloların ahengiyle her mevsimin ayrı güzelliğini yansıtan, 4 mevsimin simgesi olan görseller, kışın kar tanelerinin seçildiği , yazın kirazın olgunlaştığı gibi görselleri tercih edebilirsiniz. Her mevsimin güzelliğini tek bir tabloda görmek size büyük haz vereceği gibi evinizin dekoruna da büyük bir şaheser katmış olacaksınız.

5- Galaksi Tema Modelleri:

galaksi tema modeliGörünüm olarak büyüleyici olan bu duvar tablosu modeli ise çeşitli gök cisimlerini içinde barındırır ve tek tek araştırmaya kalktığınızda bile içinde çıkamayacağınız bir dünyaya girersiniz. Gök yüzüne hayranlığı olan kişilere tavsiye edeceğimiz bir model olup aynı zamanda ev dekorunuza da artı bir puan katacaktır.

6- Balık Tutan İnsanlar:

balik tutan insanlarAdeta dondurulmuş bir hayattan cımbızla çekilip evinize girmiş olan bu örnek ise diğerlerine nazaran çok daha manalı bir duvar tablosu olacaktır. Denizin bir kaç farklı tonunu, sahil kenarında yürüyen insanları, oynayan köpekleri göreceğiniz bu karede ise, başrol balık tutan adamların. Ev dekorunun vazgeçilmezleri arasında yer alan deniz manzaralarının en tutarlı tercihi böyle bir tablo olsa gerek.

7- Keman Çalan Kız:

keman calan kizSanatın insanlar üzerinde çok olumlu etkileri olduğunu biliyoruz. Kemanı çalarken kızın mutluluğunu gözünde göreceğiniz duvar tablosu sizlere tavsiye ederiz. Bu gibi estetik tablolar evinizde asla sırıtmaz. Bilakis güzellik olarak ilk göze çarpan modellerdir.


Daha Fazla Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..