Aşk ve CinsellikAşk ve İlişkiler

Erkeklerin Gözünde İdeal Kadın Özellikleri

Bir kadın erkeği nasıl etkiler? Erkeklerin vazgeçemediği kadınlar hangi özelliklere sahip? Güzellik ve çekicilik algısı her dönem değişmektedir. Dış görünüş olarak vücut ölçüleri mi daha önemli yoksa sadece yüz hatları mı yoksa karakter mi? Erkeklerin gözüyle bir kadın nasıl olmalı?  Sabit maddeler var mı yoksa kişiden kişiye değişkenlik gösteriyor mu?

Her erkek kendine has ideal kadın portresi oluşturmuş. Dolayısıyla kişiden kişiye değişkenlik gösterse de genel olarak incelendiğinde erkek gözüyle güzel kadının ortak özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz.

Dik Duruşlu Kadınlar

Dik Duruslu Kadin

Bir kadın dik duruşuyla, kendine olan öz güvenini, kendine verdiği değeri dışarıya yansıtır. Duruşunuz ile çevreye yansıttığınız enerji erkeklerin dikkatini çekecektir. Omuzların çökük olması uyuşuk ve yaşam sevinci düşük algısı yarattığından o kadın bulunduğu ortamda dikkat çekmeyecektir. O yüzden duruş erkeğin en önem verdiği özelliklerin başında gelir.

Bakımlı Kadınlar

Bakimli Kadin

Kişisel bakımına dikkat eden kadınlar her zaman daha dikkat çekicidir. Kendi bakımının yanında doğallığını kaybetmeden makyajını yapan, giyimine, seçtiği renklere ve kokusuna dikkat eden kadınlar her zaman birkaç adım önde olacaktır.

Simetrik Yüzlü Kadınlar

Ideal Kadin

Erkeklerin en beğendiği kadın yüzü simetriye sahip olan yüzdür. Yapılan araştırmalara göre ne kadar güzel olursa olsun eğer ki yüzünde bir orantısızlık var ise erkekler o kadını güzel bulmuyor. Yüzünüzü ikiye ayırdığınızda dudaklarınızın duruşu, burnunuzun hizası, kaşlarınızın boyu ve kalınlığı simetrik olmalıdır. Aksi halde erkeklerin gözüne çekici gelmeyebilirsiniz.

Güzel Bakan Kadınlar

Guzel Bakan Kadin

Gerçekten ilgisi olan insanlar o kişiye baktığında göz bebekleri büyür. Göz bebeği büyüdüğü için de bir erkek bilinçsiz olarak enerji farklılığını yakalar ve dikkatini o bakışlara toplar. Genel olarak büyük ve uzun kirpikli gözler daha çekici gelmektedir. Bakışlarda samimiyet varsa hiçbir erkek buna kayıtsız kalmayacaktır.

Gülen Kadınlar

Gulen Kadin

Nasıl ki kadınlar espri yapan erkeklerden hoşlanır, erkekler de gülen kadınlardan hoşlanır. Erkek gözüyle güzel kadın fiziki güzellikten önce gülen kadın olabilir. Bazı erkekler ilk bakışta bir kadının fiziki özelliklerinden önce gülüşünden daha fazla etkilenebilir. Erkekler espri yaptığında kadın gülüyorsa kendilerine olan özgüvenleri artar ve bu çok hoşlarına gider. Özellikle aynı mizah anlayışına sahipseniz bu bir erkek için çok büyük bir avantajdır. Kadınını güldürebilen her erkek kendini zeki hisseder. Yine aynı şekilde de espri yapabilen kadınlar daha çekici gelir. Tabii ki dişlerin beyazlığı ve gülüşün samimi olması gerekir. Erkekler en çok kadınların çocuksu gülümsemelerini beğenirler.

Orta Ebatlı Dudaklar ve Sıralı Dişlere Sahip Kadınlar

Sirali Dis

Kadınların son zamanlarda çığ gibi büyüyen dolgun dudaklı olma isteğine karşın erkekler genellikle orta ebatlarda kolaylıkla öpebileceği dudaklara sahip olan kadını tercih eder. Aynı zamanda kadınların diş yapısına ve rengine bakan erkekler ağız bakımına da hayli önem verirler.

Beli İnce Kalçası Geniş Kadınlar

Vucut Tipi

Erkek ve kadının birbirine çekilmesindeki en temel konu doğurganlık enerjisidir. Erkeklerin beğendiği kadın vücudu beli ince ve kalçası geniş olan kadındır. Bu tip kadınlar erkekler için bir çeşit doğurganlık enerjisi yayar ve erkek bu yapıdaki kadınları doğal olarak çekici bulur. Dişil enerjiyi yükselten bir yapıdır. Bunun yanında her ne kiloda olursa olsun mevcudiyetinden memnun yani kendi ve vücuduyla barışık olan kadınlar kendine olan özgüvenleriyle dikkat çekmektedir.

Uyumlu Kadınlar

Uyumlu Kadinlar

Erkekler cinsellikten topluluk içerisine girdikleri ortamlara kadar ayak uydurabilen kadınları idealleştirmiş. Erkeğe göre kadının yanında rahat olabilmeli ve girdiği ortamlarda kadın çekimser davranışlara sahip olmak yerine dışa dönük olmalıdır. Zor kadın nasıl olunur diye kafa yormaktansa uyumlu kadın nasıl olabilirim diyen kadınlar erkeklerin gözünde fark yaratacaktır.

Kararsız Olmayan Kadınlar

Ne istedigini bilen kadin

Doğru olanda karar kılmanız esas değildir. Yanlış kararlar da alabilirsiniz. Fakat kararsızlık hali bir erkeğin en hoşnut olmadığı şeydir. İkilemde kalmamak, pratik olmak, kararlarını net bir şekilde alabilmek erkeklerin ideal kadınlarda aradığı özelliklerinden sadece birkaçıdır. Karar alıp hızlı bir şekilde uygulamaya geçiren ve aldığı kararların arkasında duran kadınlar erkekler için önceliklidir. Hayatın karmaşası içerisinde karar alamayan biriyle uğraşmak istemiyorlar.

Girişimci ve Girişken Kadınlar

Girisimci Kadinlar

Sadece iş hayatında değil hayatın her anında çekinmeden adım atabilen, yeni adım atmaktan korkmayan, iş hayatında ise kendi şirketini kurmuş veya çalıştığı şirkette başarılı bir şekilde görevini yerine getirebilen kadınlar ideal kadınlar olarak değerlendiriliyor. En zor dönemlerde bile işini devam ettirmiş, belli bir konumda kendini kabul ettirmiş, kendi ayaklarında üzerinde duran ve zorlukların üstesinden gelen kadınlar dikkat çekiyor. Erkeksi tavırları benimsemeden kadın benliğini koruyarak hazır para yemeyen, sabit iş ve maaşa tamamım demeyen kadınlar ilgi görüyor.

Özel veya İş Hayatında Mağduru Oynamayan Kadınlar

Is Hayat Ozel Hayat

Ben mağdur oldum edebiyatı ile mağduru oynayıp ağlayarak istediğini elde etmeye çalışanlar, dikkatleri mağduriyet üzerinden kendilerine çekmeye çalışıp insanların sevgisini toplayan kadınlar genellikle erkeklerin uzaklaştığı kişilerdir. Erkek, karşısında güçlü karakter görmek ister. Erkekler iş ve özel yaşamında mağdur rolü oynamayan kadınlardan daha çok hoşlanır ve bu kadınlarla gelecek planı yaparlar. Herkes hayatta bir miktar mağdur olmuştur. Fakat bu mağduriyeti bağıra bağıra veya saatlerce dile getirmeden hayatta ilerleyen kadınlar güçlü ve karakter sahibidir. İşte tam olarak bu kadınlar da erkeklerin idealidir.

Değişime ve Yeniliklere Açık Kadınlar

Degisime Acik Kadinlar

Erkeklerin gözünde ideal kadın özellikleri arasında kadın, hayatında her zaman için güçlü ve kuvvetli yol alabilmeli, herhangi bir olumsuzluk karşısında pes etmeden şikayet etmeden, adapte olup, yeni yollar bulup devam edebilmelidir. Herhangi bir kayıp karşısında veya taşınırken, farklı tatil yerlerini gezerken, değişik tatlar denerken, işsiz kaldığında yeni bir iş bulmaya çalışırken şartların ve ortamın enerjisine uyum sağlayabilen kadınlar erkekler tarafından daha çok beğenilmektedir.

Asla ve Asla Hayatını Bir Erkeğe Bağlamayan Kadınlar

Erkege ihtiyacı olmayan kadin

Bazı insanlar vardır ki bütün gücünü, bütün hayatını bir erkeğe bağımlı hale getirir ve bir gün o yaşamından gittiğinde perişan olur. Çünkü onsuzluğa hiç alışmamıştır. Onsuz herhangi bir plan yapamamış ve kendine bir şey katamamıştır. İşte bu bir erkeğin kesinlikle tercih etmeyeceği bir özelliktir. Ancak bu demek değildir ki sevgisiz bir ilişkiyi tercih etsinler. Erkekler de en az kadınlar kadar sevgiye, ilgiye ve bunları gerçekten yaşamaya ihtiyaç duyarlar. Sahiplenilmeyi severler. Fakat bunun aşırısından da kaçarlar. Erkeğe göre seven kıskanır, sahiplenir ve bunu gösterir. Bir bağ kurulur. Fakat asla ilişki bağımlı hale gelmez.

İlk Adımı Erkekten Beklemeyen Kadınlar

İlk Adim

Bir kadın, bir erkeğe ilgisini belli edebilir, ilk adımı atabilir. Erkek ilk adımı atmalı gibi kalıplara sahip olmayan kadınlar cesaretiyle dikkat çeker. Erkekler bir plan yaparken kadının da kendi fikrinin olmasını, plana dahil olup ortak bir heyecan yaşamasını ister. Erkeği yönlendirebilmesini ister. Bir bakıma, erkek kadının kendini tamamlamasını bekler. Atamadığı adımları attırmasını sağlamalı, ya da kadın o adımları atabilmelidir.

Zeki Kadınlar

Zeki Kadinlar

Doğru zamanda doğru şekilde konuşmak, erkeğe doğru şekilde yaklaşmak, erkeği iyi analiz etmek, analiz sonrası erkeğin beklediği davranışları doğru şekilde sergilemek ve erkeği idare edebilmek tam olarak zeka işidir. İdeal kadın; moda, dizi, film dışında dünya gündemine ilişkin herhangi bir konuyu tartışabilmeli, konuşabilmelidir. İlişki her iki tarafa bir şey kattığı zaman değer kazanır. Kendisine bir şeyler katabilecek olan kadınlar erkekler için daha vazgeçilmezdir. Araştırmacı ruhlu, her türlü yeniliğe açık ve kolay öğrenen kadınlar erkeklerin hayalini süsleyen kadınlar arasındadır.

Dürüst Kadınlar

Durust Kadinlar

Dürüstlük bir ilişkinin en temel taşıdır. Dürüstlük beraberinde güveni getirir. Eğer dürüstlük yoksa ilişkiye şüphe girer. Şüphe iş, arkadaş, sevgili gibi her türlü ilişkiyi bitirebilen en büyük ölümcül zehirdir. Bir gerçeği yansıtmamış olsa bile, yani kafanızda kurduğunuz bir senaryo da olsa, oluşan bu şüphe bir insana olan bakış açısını değiştireceğinden yıkıcı bir duygudur. Kadının şeffaflığı, gerçekleri söylemesi bir erkek için çok büyük bir şanstır.

Kin Tutmayan Kadınlar

Kin Tutmayan Kadinlar 1

Erkekler kadınlarda neye dayanamaz sorusunun cevabı çok basittir. Erkekler kin tutan kadınlara dayanamaz. Kindar kadın, ufacık bir detayı unutmaz. Erkekler hiç ummadıkları anda eski sorunları belirli aralıklarla gündeme getiren, geçmişi geçmişte bırakamayan, hırçın tavırlı kadınlardan genellikle kaçarlar. Naif, hassas, sevimli ve ağır başlı kadınlar daha çok dikkatlerini çeker. Alçak gönüllü kişiler ruhlarına daha çok dokunur. Kendilerini bu kadınların yanında daha rahat ve huzurlu hissederler. Erkek nasıl bağlanır derseniz erkek veya kadın olmanız aslında fark etmiyor. Bir insan huzurlu olduğu yere veya insana daha çok bağlanır.


Daha Fazla Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..