Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Gündem HaberleriHaberler

Fatih Tezcan Hakkında Soruşturma Açıldı! İşte Detaylar…

Sosyal medya üzerinden paylaştığı video nedeniyle “Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik” ve “Halk Arasında Korku ve Panik Yaratmak Amacıyla Tehdit” suçlarından Fatih Tezcan hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yazılı açıklamasında ise,

“Fatih Tezcan adlı şahsın halkın bir kesimini hedef alarak tehdit içerikli bir video yayınladığına dair 11.05.2020 tarihinden itibaren çeşitli internet siteleri ile sosyal medyada haber yapıldığının belirlenmesi üzerine 5271 Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 160. maddesi gereği işin gerçeğini araştırıp yasal gereğine tevessül etmek amacıyla  adı geçen hakkında Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik (TCK.m.216) ile Halk Arasında Korku ve Panik  Yaratmak Amacıyla Tehdit (TCK.m.213) suçlarından re’sen 2020/68324 no.lu soruşturma başlatılmıştır” denildi.

Ne Olmuştu?

Kendi Youtube kanalından yaptığı açıklamada Fatih Tezcan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’nu eleştirerek “Biz bir daha sokağa çıkarsak eğer kimleri toplayacağız, haberiniz var mı sizin, ailenizi nasıl koruyacaksınız? Karınızı, çocuklarınızı nasıl koruyacaksınız bizden? Erdoğan’ın bir damla kanına milyonlarca kan dökülür bu ülkede” sözleri üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’nun avukatı Celal Çelik tarafından “Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik” ve “Halk Arasında Korku ve Panik Yaratmak Amacıyla Tehdit” suçlarından suç duyurusunda bulunulmuştu

İlk Soruşturması Değil

Hakkında yakalama kararı bulunan ve Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret ettiği için Atatürk’ün Hatırasına Hakaret suçundan yargılanan Fatih Tezcan 30 Nisan’da Bodrum Asliye Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkmış “Mustafa Kemal’e küfür veya hakaret etmek Müslüman’ın kendi davasına ihanetidir. ‘Atatürk’e hakaret edene kadar bana küfür edin, daha iyidir kabulümdür diyen’ şahsımın, hiçbir şartta kastı tahkir yoktur” diye ifade verdiği belirtildi. Kendisi hakkında çıkartılan Yakalama Kararı’nı uygulamak için 4 Mayıs’ta Büyükçekmece 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nin belirttiği adrese giden polis ekipleri tarafındansa Fatih Tezcan’ın bahse konu olan tarihte Muğla Açık Cezaevi’nde hükümlü olduğuna dair tutanak tutulduğu ifade edildi.

Kesinleşen 16 Mahkumiyet

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’nun avukatı Celal Çelik’in 12 Nisan 2020 tarihinde kendi TWİTTER adresi üzerinden yaptığı açıklama da Fatih Tezcan’ın Çocuk Kaçırma, Tehdit, Yaralama, Resmi Belgede sahtecilik, Hakaret ve Atatürk’ün Hatırasına Hakaret suçlarından toplamda 16 farklı mahkumiyetinin olduğu belirtilmiş ve son bir yıl içerisinde yine Celal Çelik tarafından yapılan şikayetler üzerine ise Fatih Tezcan’ın iki ayrı suçtan toplamda 21 ay 20 gün Hapis Cezası aldığı ifade edilmişti.

DHA


Daha Fazla Oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..