Evde SinemaFilm Arşivi

Gülme Garantili En İyi Yabancı Komedi Filmleri

Evde kaliteli zaman geçirmek için kaliteli filmler bulmak, günümüzde hem bir çok siteden erişim imkanı sayesinde kolay; hem de binlerce seçenek karşınıza çıktığı için zor olabilmektedir. Günümüz sorunlarından bunalmış ve gülmeye ihtiyacınız varsa veya eğlenceli ruh halinize eşlik edecek mod düşürmeyen bir film arayışındaysanız komedi filmleri size uygun olacaktır.

Gülmek istemeseniz dahi sizi kahkaha boğma garantisi verebileceğimiz, yabancı komedi filmleri karşınızda..

Bu arada ufak bir dip not düşmekte fayda var. Kalite anlayışınız hiçbir kategoride Imbd puanından ibaret olmamalıdır. Henüz keşfedilmemiş veya size hissettireceklerini başkalarına hissettirmemiş olan yüzlerce film olabileceğini aklınızdan çıkarmamalısınız.

İşte son zamanların en çok güldüren yabancı komedi filmleri listemiz.

1. The Hangover

2009 yapımı ABD-Almanya yapımı bir filmdir.

Kesinlikle bir başyapıttır. Bir çok insanı en çok güldüren komedi filmi olma özelliğine sahiptir. 4’ü birbirinden tuhaf arkadaşlardan biri evlenmeye karar verir. Düğün tarihinden 2 gün önce damadımıza arkadaşları tarafından sürpriz bir bekarlığa veda partisi düzenlenir. Gözlerinizden yaş getirecek kadar gülmenizin yanı sıra nasıl yapabildiklerine hayret edeceğiniz olaylar silsilesi içinde gözlerini ertesi güne açarlar. Sabah eksik bir diş, fazladan bir bebek ve daha neler neler…

Vegas’ta bu 4 arkadaşla beraber geyiğin dibine vuracaksınız.

2.  Scary Movie (1,2,3,4,5)

2000 yapımı bir ABD filmidir.

Ti’ye almayı seviyorsanız Scary Movie film serisinin tam olarak size göre olduğunu söyleyebiliriz. Holywood’un ün salmış korku-gerilim filmlerine salça olan film sersisi, Çığlık filminden başlayıp korku filmlerini absürd bir hale sokarak sizi güldürmeyi başarıyor. Zekice kurgulanmış film serisi 2013 yılında  Scary Movie 5 filmiyle ara vermiş gibi görünüyor.

 

3. Pirates of the Carribian

2003’te İngiltere- ABD yapımı olan bir filmdir.

Aksiyon – macera – fantastik gibi türlere dahil edilmiş bir yapıt olsa da fantastik dünyada geçen ince mizah anlayışı ve üst üste yapılan ince esprileri ile sizi güldürmeyi başaracak bir efsanedir. Kaptan Jack Sparrow ile sayko bir korsanlık hikayesi sizi bekliyor.  

4. Deadpool

2016 ABD yapımıdır.

Marvel karakterinden olsa da süper güçlerinin yanı sıra; alışılmış bir süper kahramanda olmayacak her şeye sahip olan baş rolümüz ve yanına toplama usulü seçerek oluşturduğu dünyanın en anlamsız grubuyla çıktıkları mücadele, repliklerin özgünlüğü ile birleşince gönlünüzden kolayca silip atamayacağınız bir komedi filmini size sunmaktadır.

5. Ted

2012 ABD yapımıdır.

2012’de ismini illaki duymuş olmanız gereken bir yapımdır. Yabancı komedi filmi denince akla ilk gelenlerden olan Ayı Ted, ponçik ismine rağmen aykırı tarzı ile oldukça sağlam güldürmüş olan güçlü bir filmdir.

6. Midnight in Paris

2011 yapımıdır.

Romantik bir tarza sahip olan bu film en iyi özgün senaryoya sahip olan film olarak seçilmiştir. Aynı zamanda arkası sağlam yabancı komedi filmlerindendir.

7. Tag! (Yakalandın)

2018 Birleşik Arap Emirlikleri yapımıdır.

Koskoca adamlar olmalarına rağmen hala 5 yaşlarındayken oynadıkları bildiğiniz ebelemece oyununu sürdürmeye kararlı ezeli arkadaşların ezeli rekabetle düğünü olan arkadaşı ebelemeye çalışmalarını izlemek, gerçekten size ve gülme refleksinize iyi gelecektir.

8. How High (Yüksek Ot)

2001 ABD yapımıdır.

Uyuşturucu kullanınca beyinleri yokmuş gibi davrananları görmeye alıştığımız vizyondan bu defa uyuşturucu kullanınca hayatlarında olmadıkları kadar zeki birer gence dönüşen iki ahbap karşımıza çıkartılmıştır. Ancak ot biter, zeka gider.

9. Medianeras  (Yan Pencere)

2011 Almanya-İspanya-Arjantin yapımı bir filmdir.

İzole yaşamlarını seven ya da izole yaşamak zorunda hissettiği için bu şekilde hayatlarına devam eden iki komşunun birbirinden habersiz hayatları drama-komedi kategorisinde beğenilen filmler arasında olmuştur.

10.  Why Him

 

2016 ABD yapımıdır.

İstemsizce gülmenizi sağlayacak bir film olduğunu garanti edebiliriz. Efsanevi oyuncu kadrosu ile sizi asla pişman etmeyecektir. Kuşak çatışması üzerinden başlayan konusu ilerledikçe siz de serotonin hormonu salgılamaya devam edeceksiniz.

 

İyi seyirler!


Daha Fazla Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..