Güzellik & ModaBakım

Güzelliğin Sihirli Yöntemi: Pirinç Suyu

Pirinç suyu maskesi, yüz bakımı yapan hemen her kadının bildiği ve sürekli olarak uyguladığı bir maskedir. Pirinç, Kore cilt bakımı ürünlerinde etkin bir rol oynar. Kullanılan yüz bakımı ürünlerinde pirinç içeriğini görmek ürünleri bir tık öne geçirir. Pirinç suyu maskesi de kolay yapımı ve maliyet düşüklüğüyle herkesin uzandığı bir yüz maskesi haline gelmiştir.

pirinc suyu

Pirinç Suyu Faydaları

Pirinç suyu faydaları arasında deneyimlenen ilk etkisi yüz tonunda bir açılmaya neden olmasıdır. Yüz beyazlatma da etkin bir role sahip olan pirinç suyu, yüzdeki lekeleri de azaltmaktadır. Yüze aydınlık bir görünüm kazandırır. Kırışıklığa karşı içinde bulunan nişasta ile cilde gerginlik verir.

pirinc suyu maskesi

Pirinç Suyu ile Saç Uzatma

Pirinç suyu ile saç uzatma, işlemini yapmak istiyorsanız pirinç suyunun saça iyi geldiğini biliyorsunuz demektir. Pirinç, içerisinde bulundurduğu çeşitli vitaminlerle saç köklerine etki eder. Banyoda şampuan ya da saç kreminizden sonra pirinç suyunu uygulamak saçlarınızın daha çabuk uzamasına katkı sağlayacaktır.

sac uzatan maske

Pirinç Suyu Saç için Adeta Sihirli

Pirinç suyu saç bakımında da kullanılmaktadır. Su ile çözünebilen pirinç, çözünme esnasında su içine kendine has yağını bırakır. Duş sırasında bir kaba önceden ısladığınız pirinçlerin suyunu yavaş yavaş saçınıza dökerek bu yağdan faydalanabilirsiniz. 10 dakika kadar beklettiğiniz pirinç suyunu saçınızdan arındırarak canlı görünen saçlara kavuşabilirsiniz.

pirinc suyu sac maskesi yapma

Pirinç Suyu Saç Maskesi

Pirinç suyu saç maskesi, tariflerine baktığınızda sıklıkla su ile yapıldığını görürsünüz. Saçı besleyen birden fazla yağın varlığı pirinç suyu ile birleştirilebilir. Yarın saat önceden ısladığınız pirinçleri süzüp suyunu aldığınızda saçınıza iyi gelen bir yağ (susam yağı, argan yağı, hindistan yağı vs.) ile karışım yaparak kullanabilirsiniz.

pirinc suyu sac uzatir mi

Pirinç Suyu Maskesi Saç için Faydalı Mı?

Pirinç suyu maskesi saç bakımında olumlu sonuçlara neden olduğu araştırılıp önerilmiştir. Pirinç içinde bulunan B, C ve E vitaminleri saç köklerini besler. Haftada bir kez uygulayacağınız bu maske ile saçlarınız daha canlı ve parlak bir görünüme sahip olur.

pirinc suyu sac maskesi

Pirinç Suyu Saç Dökülmesini Önler Mi?

Pirinç suyu saç dökülmesini önler mi merak edilen sorulardan biridir. Düzenli olarak bakılan saçlarda saç dökülmesinin az olduğu bilinen bir gerçektir. Saç derisini yağ ya da doğal yollarla beslemek saç dökülmesini görünür derecede azaltır. Pirinç suyu da içinde bulunan yağ ve vitaminlerle saç kökünü besler ve dökülmelerde etkin bir azalmaya sebep olur.

pirinc suyu maskesi

Pirinç Suyu Saç Çıkarır Mı?

Pirinç suyu saç çıkarır mı demek ve olumlu bir cevap almak mutluluk verici olabilir. Doğal yollara başvurarak sonuç almak herkesin isteyeceği pratik bir seçenektir. Saçınızın tutunduğu derinin sağlıklı olması yeni saç köklerinin çıkmasına yardımcı olur. Saç kökünü beslemek hem olan saçınızı dökülmesini engeller hem de saç olmayan yerlerde saçınızın çıkmasını sağlar. Pirinç suyu da saç kökünü beslemede doğal bir yoldur. Kendi karışımlarınızı hazırlayıp pirinç suyunu haftada 2 kez uyguladığınızda dökülen saçlarınız tekrardan çıkmaya başlayacaktır.

cilt bakimi pirinc maskesi tuylenme yapar mi

Pirinç Suyu ile Cilt Bakımı

Pirinç suyunun geleneksel olarak cilt bakımında kullanıldığını zaten biliyoruz. Ancak aşağıdaki tarifler çok işinize yarayacak!

Pirinç Suyu Toniği Tarifi

Pirinç suyu toniği tarifi uygulanarak yüz temizleme sonrasında uygulanacak tonik elde edilebilir. Yüzünüzün beyaz ve canlı görünmesini istiyorsanız kağıt ve kaleminiz hazırlayın. Pirinç suyu toniği artık vazgeçilmez yüz bakım ürünleriniz arasında yer alacak!

  • Derin bir kap içerisine 2 tatlı kaşığı pirinç koyun.
  • Pirinç üzerine 1 su bardağı sıcak su koyun.
  • Yarım saat geçtikten sonra suyun üzerinde oluşan yağlı tabakayı gördükten sonra toniğiniz hazır.
  • Bir pamuk yardımı ile yüzünüze tampon ederek toniği yüzünüze yedirin.
  • Her gece uyumadan önce bu toniği uygulamaya özen gösterin.

cilt bakimi pirinc maskesi

Pirinç Suyu Göz Altına Sürülür Mü?

Pirinç suyu gözaltına sürülür mü? Gözaltı hassas bir nokta olduğundan kullanılacak ürün ya da maskelerin içeriği iyi bilinmelidir. İşlenmiş ürünler yerine doğal yolları tercih ediyor iseniz pirinç suyu maskesi sizin için mucizevi bir maske! İçerisinde bulunan çeşitli vitaminlerle cilde beyazlık veren pirinç suyu, koyu gözaltı halkalarına da oldukça iyi gelmektedir. Bir kaşık pirinci sıcak suya ıslayıp soğumasını bekledikten sonra gözaltlarınıza sürebilirsiniz. Her gece yatmadan önce uygulayacağınız bu işlemden oldukça memnun kalacaksınız.

Pirinç Suyu Göz Altı Morluğuna İyi Gelir Mi?

Pirinç suyu gözaltı morluğuna iyi gelir mi sorusuna evet cevabı almak sizin için sevindirici bir haber olacak ise evet pirinç suyu gözaltı morluğuna iyi gelmektedir. Hassas ve dikkat isteyen gözaltına doğal karışımlar uygulamak sağlık açısından da önemlidir. Yan etkisi bulunmayan pirinç suyu, düzenli kullanımda memnun kalacağınız bir karışım olacaktır.

cagla sikel pirinc maskesi

Pirinç Suyu Tonik Çağla Şikel ile Tanındı

Pirinç suyu tonik Çağla Şikel yüz bakım rutininde de bulunmaktadır. Uzun yıllardır podyumda boy gösteren Şikel, güzelliğini doğal ürünlere yoruyor. Pirinç suyu toniğinden uzun uzun bahseden Şikel, yüz tonuna canlılık kazandırıp doğal bir nemlendirme etkisi yaratan bu doğal ürünü tavsiye ediyor. Makyajsız fotoğraflarında da yüzündeki canlı görünümün altında yatan sebeplerden birinin de pirinç suyu toniği olduğunu söyledi.

Pirinç Suyu Tüylenme Yapar Mı?

Pirinç suyu tüylenme yapar mı sorusu kullanmadan önce akıllarda soru işareti olarak kalmaktadır. Tüylenme, vücudun çeşitli bölgelerine göre farklılık göstermektedir. İşlenmiş ürünlerde tüylenme riski daha fazla iken doğal yollarla gerçekleştirilen rutinlerde herhangi bir tüylenme şikayeti görülmemektedir. Pirinç suyu bileşenlerini düzenli bir şekilde kullanıp istemediğiniz bir etki ile karşılaştığınızda kullanmayı bırakmalısınız.

Pirinç Suyu Yüzde Tüylenme Yapar Mı?

Pirinç suyu yüzde tüylenme yapar mı korkusu sizi bu ürünü kullanmada tereddüte düşürüyor olması oldukça olağandır. Hayatınızda yüz simanız karşı tarafa çizeceğiniz profilde oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu yüzden yüz güzelliğinize daha çok dikkat eder, üstüne titrersiniz. Kullandığınız ürün içeriklerine oldukça dikkat edersiniz. Pirinç suyu içinde bulunan vitaminler ve kendine has olan yağı yüzünüzde bir tür kıllanmaya neden olabilir. Düzenli kullanımınız sonrası böyle bir etki ile karşılaştığınızda pirinç suyu kullanımını durdurabilirsiniz.

kirpik uzatan maske pirinc maskesi

Pirinç Suyu Kirpik Uzatır Mı?

Pirinç suyu kirpik uzatır mı diye araştırmak istediğinizde kirpik uzatma serumları içinde pirinç kullanıldığını gözlemleyebilirsiniz. Kirpik uzatma serumlarınızı kullanmadan önce pirinç suyu ile kirpiklerinize masaj yapmak serumlarınızın etkisi arttırabilir.

Pirinç Suyu Toniği Kullananlar

Pirinç suyu toniği kullananlar karışımdan aldıkları memnuniyeti dile getirirken herkese bu toniği tavsiye ediyorlar. Sabırla bu toniği uyguladıklarını ve sonuçlarından gözle görülür bir değişim yaşadıklarını söylüyorlar. Doğal bir karışım olduğundan herhangi bir yan etkisine rastlanmamıştır.

kakao pirinc unu maskesi nasil yapilir

Pirinç Suyu ve Kakao Maskesi

Pirinç suyu ve kakao maskesi hemen hemen herkesin defterinde yazılı olan yıldızlı maskelerdendir. Doğal olmamalarının yanı sıra pratik bir şekilde hazırlanabilir olması bu maskelere bir artı daha ekliyor. Peki hiç iki maskeyi bir araya getirip denediniz mi? Eğer denememiş iseniz yeni bir maske için defterinizde yeni bir sayfa açın!

  • Karıştırma kabına 1 tatlı kaşığı kakaoyu ekleyin.
  • Önceden beklemiş olan pirinç suyunu kakao sıvı olana dek ekleyin.
  • 10 dakika kadar bekledikten sonra bir fırça yardımı ile yüzünüze sürün.
  • 15-20 dakika yüzünüzde bekledikten sonra ılık suyla yıkayın.

Pirinç Suyu Maskesi ve Kahve Maskesi

Pirinç suyu ve kahve maskesi gözenekleri sıkılaştırıp siyah noktaları gidermede sıkça kullanılan maskelerden biridir. Özellikle kahve telvesi ile yapılan pirinç sulu maskeler, hem cildi tazeliyor hem de doğal nemlendirme ile yüzünüzü rahatlatıyor.


Daha Fazla Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..