Gündem HaberleriHaberler

İçişleri Bakanlığı’ndan Açıkladı! O Terörist Yakalandı…

İçişleri Bakanlığı, turuncu listede yer alan ve başına 1 milyon TL ödül konmuş olan teröristin yakalandığını duyurdu.

O Terörist Yakalandı

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Diyarbakır’ın Lice ilçesinde düzenlenen operasyon neticesinde, terörden arananlar listesinde yer alan ve yakalanmasına yardımcı olan kişiye 1 milyon TL ödül verileceği açıklanan teröristin yakalandığı duyuruldu. Açıklamaya göre söz konusu teröris sağ olarak ele geçirilirken, yakalanan bir diğer teröristin ise ölü olarak ele geçirildiği belirtildi.

Açıklamada Detaylar Yer Aldı

Bakanlık, söz konusu açıklamayı yazılı olarak gerçekleştirdi. Buna göre jandarma özel harekat ekipleri tarafından düzenenlenen iç güvenlik operasyonları kapsamında, Diyarbakır’ın Lice ilçesinde bulunan Sağgöze kırsalında bir operasyon gerçekleştirildi.

Bu operasyonda meydana gelen sıcak temas ile bir terörist ölü olarak, bir terörist ise sağ olarak ele geçirildi. Sağ olarak yakalanan teröristin, örgütün sözde Serhabun Lice Alan Sorumlusu olduğu iddia edilen ‘Heba Rodi’ kod isimli T.K. olduğu belirtildi. Teröristin başına konulan ödül miktarının ise 1 milyon TL olduğu açıklandı. Bölgedeki operasyonlar sürüyor.

DHA

 


Daha Fazla Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..