Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
DekorasyonDekorasyon Fikirleri

İkiz Bebek Odaları İçin 20 Öneri

Bebek sahibi olmak bir insanın yaşayabileceği en büyük heyecanlardan biri. Böyle olunca onlar için her şeyin en iyisi ve en güzelini yapmak istemeniz çok doğal. Bu hazırlıkların başında da onların yaşam alanları yani odaları geliyor. Çocuk ve bebek odaları, seçeneklerin uçsuz bucaksız olduğu ve hayal gücünüzün başrol oynayacağı bir alan. Bir de ikiz bebek bekliyorsanız durum çok daha karışık. İşte sizlere alandan tasarruf edebileceğiniz konforunuzu korumaya yönelik ve gelişimlerine katkı sağlayacak İkiz bebek odaları için 20 öneri:

1- Duvar Dibi Bitişik Yataklar:

duvar dibi bitisik yataklar 1Bebeklerinizin büyüme süreçlerin de güvenlik önlemleri düşünülmesi gereken en önemli konulardan biridir. Bu yüzden eğer birbirine bitişik bebek karyolalarını duvara dayarsanız yataktan düşme ihtimallerini düşürmüş ve alandan tasarruf etmiş olursunuz.

2- Sandıklı Puflar:

sandikli puflarBebek odası dekorasyon modellerini incelediğinizde rahatlıkla karşılaşacağınız sandıklı puflar hem fazla yer kaplamayacak hem de ufak tefek birçok eşya için verimli bir yer olacaktır.

3-Çadır:

cadir 1Birçok dizi ve filmde de rastladığınız çocuk çadırları ikiz bebekleriniz için ekstra bir oyun alanı olacağı gibi aynı odada yalnız kalma fırsatı da sağlayacaktır.

4- Açık Renkli Duvarlar:

acik renkli duvarlarİkiz bebek odalarının, bebek odalarına oranla daha çok eşya gerektirmesi odanın ferah ve geniş gözükmesine engel olabilir. Ancak duvarlarda açık renkler kullanırsanız bu engeli bir nebze ortadan kaldırmış olursunuz.

5-Tamamlayıcı Mobilyalar:

tamamlayici mobilyalar 1Son dönemler de muhakkak karşılaşmışsınızdır. Yapboz ya da Lego gibi birbiri içerisine giren masa sandalyeler, dolaplar ve daha birçok mobilya seçenekleri var. Bu mobilyalar size alan kazandıracaktır.

6- Oyun Desenli Halılar:

oyun desenli halilarHalılar evlerin olmazsa olmazlarından. Konu çocuk ve bebek odaları olduğunda zaruri ihtiyaç haline geliyor. Oyun desenli halılar sağlık dışında eğlenceli de olacaktır.

7- Çekmeceli Karyolalar:

cekmeceli karyolalarKaryolaların altında çekmeceler çok da yeni bir fikir değil. Ancak her zaman kurtarıcı bir çözüm.

8- Öğretici Duvar Etiketleri:

ogretici duvar etiketleriAçık renk duvarların üzerine hem odaya renk katacak hem de ikizleriniz için öğretici olacak yapıştırmalar kullanabilirsiniz.

9- Dağılımlı Aydınlatma:

dagilimli aydinlatmaİkiz bebek sahibi olmak güzel olduğu kadar zor da. Gece bölünen uykular sırasında oda içerisinde farklı noktalara dağıtılmış bir aydınlatma kullanırsanız bebeklerinizden biri uyandığında diğer bebeğinize loş bir ortam sunabilirsiniz.

10- Ahşap Oyuncak Sandıkları:

ahsap oyuncak sandiklariAhşap boyama malzemeleri satan dükkanlar da rahatça bulabileceğiniz her boydaki sandıkları ikiz bebekleriniz için isteğiniz renkte boyayıp oyuncaklarını koymaları için süsleyebilirsiniz.

11- Simetrik Özel Alanlar:

simetrik ozel alanlarİkiz bebekleriniz her ne kadar sizin için aynı yere sahip olsa da ayrı birer birey olacaklar. Bu yüzden onlara odalarının içerisinde aynı ölçülere sahip simetrik özel alanlar oluşturabilirsiniz. Böylelikle odanın bütünlüğünü bozmayan kendilerine ait bir köşeye sahip olabilirler.

12- Sallanan Koltuklar:

sallanan koltuklarBebekleriniz ilk zamanlar uykuya dalarken desteğinize ihtiyaç duyacaktır. Onları kucağınızda sallarken sallanan koltuklar size kolaylık sağlayabilir.

13- Sade Stor Perdeler:

sade stor perdeler 2Sade stor perdeler odayı geniş ve ferah gösterirken odaya giren güneş ışığını ayarlamanıza da yardımcı olacaktır.

14- Güvenli Prizler:

guvenli prizOdayı yerleştirirken çocuklarımızın güvenliğini de düşünmeliyiz. Çocukların zarar görmemesi için üretilen güvenli prizler kesinlikle bu konuda size yardımcı olacaktır.

15- Bebek Kilidi ve Köşe Koruyucuları:

İnternette rahatlıkla bulacağınız. Çekmece, dolap ve benzeri eşyalara bebek kilidi ve köşe koruyucuları takmayı da ihmal etmemekte fayda var.

17- Renkli Raflar:

renkli raflarTercihinize göre belirleyeceğiniz renkli raflar size ekstra alan sağlarken ikiz bebeklerinizin odasına ayrı bir hava katacaktır.

17- Güvenli Çitler:

guvenli citler 1Güvenli çitler, siz işlerinizi yaparken bebekleriniz tehlikesiz bir ortamda yalnız bırakabilmek için oldukça pratik bir çözüm olacaktır.

18- Pelüş Yastıklar:

pelus yastiklarRenkli ve farklı ebatlarda pelüş yastıklar bebeklerinizin odasına konfor sağlayan bir dokunuş olacaktır.

19- Yatak Süsleri:

yatak susleriBebeklerinizin karyolaları üzerine müzikli süsler takmak onların odaklamasını sağlayacak sizin de işinizi kolaylaştıracaktır.

20- Bol Çekmeceli Şifoniyerler:

bol cekmeceli sifonyerlerBaşlangıçta giyecekleri kıyafetler asılmayı gerektirmeyeceği için bol çekmeceli şifoniyer seçimi size alan kazandıracaktır.

İkiz bebek odası dekor etmek keyifli olduğu kadar yorucu bir süreç. Sevgi dolu anılar biriktireceğiniz bir oda dekor etmeniz dileğiyle.


Daha Fazla Oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..