Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Teknoloji

iPhone Zaman Sınırı Koyma Özelliği Nasıl Kullanılır?

iPhone zaman sınırı koyma özelliği ile ilgili detaylı bilgiyi sizin için derledik.

Son yıllarda önemli gündem maddelerinden biri de akıllı telefon bağımlılığı. Akıllı telefonlarda bulunan ve sosyal medya başta olmak üzere birçok uygulama, portal ya da oyun, akıllı telefonlarımızı, her gün saatlerce zaman geçirdiğimiz ve farkında olmadan bağımlı olduğumuz mecralara dönüştürmüş durumda. Çoğu zaman bu durumdan rahatsız olsak da adı geçen platformlardaki akıcılık ve merak uyandıran içerikler bizi kendisine çekiyor ve zamanımızın büyük bir kısmını alıyor.

iPhone Zaman Sınırı Koyma Özelliği

Kimileri kendisinde cihazlarını daha az kullanmalarını sağlayabilecek farklı uğraşlar bulmaya çalışıyor. Üreticiler de kullanıcıların bu durumla baş edebilmelerini sağlayabilecek birtakım işlevler geliştirmeye çalışıyorlar. iPhone da kullanıcılarına bu amaca yönelik “Ekran Süresi” seçeneğini sunmuş durumda. Bu seçenek ile cihazınızda uygulama kullanım süresini kısıtlama, uygulama sınırlama gibi birtakım seçeneklerle telefonunuzdaki uygulama ve sitelerde geçirdiğiniz süreyi takip edebilir ve düzenleyebilirsiniz.

iphone sure siniri

iPhone’da Uygulama Kullanım Süresini Kısıtlama Nasıl Yapılır?

  • Cihazınızın ekranını açın ve “Ayarlar” butonuna dokunun,
  • “Ekran Süresini Aç” sekmesine tıklayın,
  • Ekranda belirecek olan “Sürdür” seçeneğine giriş yapın,
  • “Bu Benim Aygıtım” ya da “Bu Çocuğumun Aygıtı” seçeneklerinden birini seçin.

Bu işlemleri sırasıyla tamamladığınızda “Ekran Süresi”’ni ayarlayabilir ve böylelikle kullandığınız uygulamaların kullanım sürelerini takip edebilir ve kullanım raporlarını görebilirsiniz. Bunun için işlemden sonra “Ayarla”’ı açıp “Ekran Süresi” sekmesine dokunduktan sonra açılacak olan ekrandan, grafiğin altındaki “Tüm Etkinlikleri Gör”’e dokunmanız yeterli olacaktır. Böylelikle aygıtı kaç kez uyandırdığınızı, aygıta kaç kez bildirim geldiğini görebilir ve en çok kullandığınız uygulamalarla ilgili sınırlar koyabilirsiniz. Bu şekilde yönetebileceğiniz bazı ayarlar ve şim bunları açıklayacağız.

iPhone atil sure

Atıl Süre

Seçildiğinde yalnızca sizin belirlediğiniz uygulamaların ve aramaların gerçekleşebileceği bir seçenek olan “Atıl Süre” etkinleşmeden beş dakika önce bir alarmla sizi uyarır.

iphone uygulama sinirleri

Uygulama Sınırları

Bu seçenekle uygulamalarınıza günlük sınırlar koyabilir, belirli kategorilerdeki uygulamaları belirli saatlerde kullanımını engelleyebilirsiniz.

iphone iletisim sinirlari

İletişim Sınırları

Bu seçenek ile çocuklarınızın gün boyu kimlerle iletişim kurabileceğini belirleyebilirsiniz. Bunu kullanabilmeniz için iCloud Kişiler seçeneğinin aktif edilmiş olması gerekir.

iphone icerik sinirlamalari

İçerik Sınırlamaları

Cihazınızdaki içerikleri belirleyebilir, uygunsuz içerikleri ve ödeme işlemlerini engelleyebilirsiniz.

iphone her zaman izin verilen

Her Zaman İzin Verilen

“Atıl Süre” boyunca tüm uygulamalar için sınırlama koymuş olsanız bile Telefon, Haritalar, FaceTime ve Mesajlar için belirlenmiş ayar “Her Zaman İzin Verilen” şeklinde olduğundan bu uygulamalara istediğiniz zaman erişebilirsiniz.


Daha Fazla Oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..