MobilTeknoloji

İşlevselliği ile Karantina Sürecini Kolaylaştıran 10 Uygulama

Tüm dünyayı ve ülkemizi de etkisi altına alan corona virüs salgını sebebiyle herkes evlerinde neredeyse mahsur kalmış durumda. Herkes dışarı çıkmaya korkar oldu ve ellerinden geldikçe çıkmıyorlar ama bazen halletmemiz gereken işler olabiliyor hem bu işleriniz için kullanacağınız hem de evde canınız sıkılmasın diye size birbirinden işlevsel 15 app store uygulaması önereceğim. 

Öncelikle daha çok banka, alışveriş gibi işlerinizi halletmek için kullanılan işlevsel uygulamalardan bahsedeceğim.

  1. İş Cep İnternet Bankacılığı

İlk işlevsel uygulamamız banka uygulaması. Bankaların çoğu son zamanlarda telefon ve tabletler için uygulama çıkardılar. Hiç evinizden çıkmanıza gerek kalmadan her işinizi halledebiliyorsunuz. İş bankası da bu konuda boş durmamış ve İŞCEP adı ile uygulamasını App store’dan piyasaya sürerek birkaç senedir sürekli güncelleyip yeni özellikler getirerek müşterilernini hayatını kolaylaştırmaya çalışıyor. Evden çıkamadığımız salgın sebebiyle şu günlerde gerçekten bulunmaz bir nimet. Havale,eft gibi işlerinizden kredi çekmeye, kur takip etmekten kira,fatura ödemelerinize kadar her şey mevcut.

2- Vodafone Yanımda

Akıllı telefon kullanıyoruz artık ve telefon faturalarımızı da aynı şekilde akıllı telefon veya tabletlerimizden ödüyoruz ama bu yeterli mi? Tabii ki değil. Soracağımız sorular, fatura değişiklikleri, aksesuar vs gibi işler içinde bayiilere gidiyorduk. Vodafone yanımda uygulaması ile buna ihtiyacınız yok. Salgının olduğu bu günlerde hiç evden çıkmadan hatta koltuğunuzdan kalkmadan App store üzerinden bu uygulamayı indirip ihtiyacınız olan her şeye ve her sorunuza bayiilere gitmeden veya müşteri hizmetlerini aramadan yanıt bulabilirsiniz. Böylece 15 işlevsel uygulamadan bir ikincisini de öğrenmiş oldunuz.

3- Migros Sanal Market

Belki de en çok işlevselliğe sahip uygulamalardan biri de Migros Sanal Market. Salgın sebebiyle ev oturduğumuz ve bir süre daha evde kalmamız gerektiğini tekrar hatırlatarak çok büyük bir sorun olan alışveriş için çok güzel bir çözüm mevcut. App store’dan rahatlıkla indirebileceğiniz Migros Sanal Market uygulaması ile gerçekten de tek tıkla tüm istekleriniz birkaç saat içinde kapınızda! Markete gidip salgına yakalanma korkusu hiç yaşamadan bu uygulama ile tüm marketteki ürünlerin resimli halleri, fiyatları, gramajları ve kilo bazı olmak üzere hepsini görüntüleyip evinizden çıkmadan sahip olabiliyorsunuz.

4- Getir

Getir de App Store’da bulunan başka bir market uygulaması ama diğer büyük market zincirlerinin aksine 10 dakika gibi kısa bir süre içinde seçtiğiniz ürün veya ürünlerin evinizde olması. Bunu sebebi ise Getir’in büyük ev alışverişinden ziyade evde o anda ihtiyacınız olan her türlü yiyecek, içecek, kozmetik ve hatta ev araç-gereçlerine büyük marketlere gitmeden kısa süre içinde elinizde olmasını sağlamak. Salgına yakalanma korkusu olmadan evinizden çıkmadan bu uygulamayı App store’dan indirip 15 işlevsel uygulamadan bir diğerine sahip olabilirsiniz.

5- KitapYurdu

Bir kitap kurduysanız ve salgın sebebiyle kitapçılara ve sahaflara gidemiyorsanız bu uygulama sizin için biçilmiş kaftan. App Store’dan rahatlıkla ulaşabileceğiniz 15 işlevsel uygulamadan biri olan Kitap Yurdu evde kaldığınız günlerde istediğiniz her türlü kitap, e-kitap ve dergiye yatağınızdan bile kalmaktan ulaşabilmenizi sağlıyor. Ders kitapları, boyama kitapları, romanlar, kişisel gelişim kitapları ve daha niceleri App Store’dan indireceğiniz KitapYurdu uygulamasında.

6- HepsiBurada

Herkesin bildiği bir site tabii ki HepsiBurada fakat App Store’dan indirip kullanmanın bir çok avantajı var. Bunlar neler mi? İndirimlerden daha çok ve farklı faydalanabilmek ve sürekli giriş-çıkış yapmak zorunda kalmamak en önemlisi iki tanesi. Bilmeyenler için elektronik aletlerden ev gereçlerine, evcil hayvan eşyalarından ayakkabılara kadar kocaman bir alışveriş sitesi ve buna ekstra olarak yeni gelen özelliği ile de kuru gıda alımı da yapılabiliniyor. Salgın yüzünden eve tıkılıp kalanlar için bulunmaz bir nimet ve tek tıkla App Store’dan indirip hemen kullanmaya başlayabilirler.

7- Bundle Son Dakika Haber

Bir ay hatta daha fazla süredir tüm dünya maalesef ki kötü bir salgın ile karşı karşıya ve korunmaya çalışıyor. Uygulamanın işlevselliği tam olarak burada devreye giriyor. Her gün yeni haberler duyuyoruz dünyanın her yerinden fakat sürekli haber izlemek veya haber sitelerinde dolaşmak çok can sıkıcı olabiliyor bunun için süper bir uygulama geliştirilmiş ve App store aracılığıyla piyasa sürülmüş. İsmi Bundle, peki bu Bundle ne yapıyor ve size ne gibi bir işlevsellik sağlayacak? Sürekli uygulamanız açık olmasa bile size yeni gelişmeleri bildirim olarak gönderiyor ve siz eğer merak ederseniz girip bakıyorsunuz. Sürekli buy uygulamanın açık olmasına gerek yok. Bu sayede başka şeyler yaparken de sürekli haberlerden anında haberiniz olabiliyor. Tek yapmanız gereken evinizde oturup App store’dan indirip bildirimlerinizi açmak.

İşlerimizi hallettikten sonra biraz da işlevi eğlence olan uygulamalardan bahsetmek istiyorum. İlk uygulama bir müzik uygulaması.

8- Chadio

Hemen hemen herkes müzik dinlemekten çok büyük keyif alır ve eminim salgın sebebiyle evde kaldığımız bu günlerde herkes neşesini bulmak için çok fazla müzik dinliyordur. Chadio bir radyo uygulaması ama özelliği dünyanın her yerindeki radyolar erişebiliyorsunuz ve tarzlarını seçip yeni müzikler keşfetmenizi sağlıyor. Biraz eğlenmek için işlevsel bir uygulama arıyorsanız bu tam da aradığınız App store uygulaması.

9- Netflix – BLUTV- BeinConnect

Burada 3 farklı eğlence uygulamasından bahsetmek istiyorum. Bir çoğunuz duymuş hatta kullanıyor olabilir ama evde olduğumuz bu günler için televizyonda kendine uygun bir şey bulamayanlar için App store’dan rahatlıkla indirebilecekleri 3 farklı dizi-film uygulaması fakat Netflix ve Blutv için aylık üyelik oluşturmanız gerekiyor. Bein connect içinse Digiturk üyeliğinizin olması gerekmektedir.

10- Memrise

Salgın sebebiyle evde kaldığımız için herkesin canı fazlasıyla sıkılıyor ve benim size harika bir önerim var. Yeni bir dil öğrenmek! Yanlış duymadınız evet bir uygulama ile dil öğreneceksiniz. Yaklaşık 10 farklı dil seçeneği mevcut ve size yazılı-sözlü-görsel olarak en temelden alarak dil öğrenmeyi hedefleyen bir uygulama. App Store’dan rahatlıkla indirebileceğiniz bu uygulama ile evinizde otururken yeni bir dil serüvenine atılmış olacaksınız. Hem de bir dil kursuna harcayacağınız paranın onda birinden daha az bir fiyata.

Yazımızda salgın sebebiyle evde kalan herkesin evden çıkmadan işlerini halletmesi ve evde kaldığı süreyi daha kaliteli geçirmesi için 15 işlevsel uygulama önerisinde bulunduk. Dileriz yazımızı beğenmiş ve faydalanmışsınızdır.Evde kalın, sağlıkla kalın.


Daha Fazla Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..