DekorasyonEv Dekorasyon

Kapalı Balkon Dekorasyon Örnekleri

Çevrenizdeki insan ve apartman kalabalığından siz de sıkıldınız mı? Yalnız değilsiniz. Yaz kış demeden evde temiz hava almanın en güzel yolu balkon tasarımından geçiyor. Evinizde çayınızı, kahvenizi keyifle yudumlamanız için ihtiyacınız olan balkon düzenleme modelleri, şık balkon tasarımları, en güzel teras dekorasyonlarını sizler için inceledik ve beğeninize sunduk.

Balkonunuzda rahat ve konforlu bir hava yaratmanıza büyük yardımı dokunacak balkon düzenleme modelleri için renkler çok önemlidir. Doğru renkleri kullanarak tam istediğiniz gibi şık balkon tasarımları elde edebilirsiniz.

kapali balkon dekorasyonu 2020

Doğal Ve Sade Balkonlar

Doğal ve sade bir alan oluşturmak istiyorsanız klasik renkleri tercih edebilirsiniz. Ahşap veya hasır ile yeşilin uyumu size kendinizi doğada hissettirecektir. Özellikle kapalı balkonlarda bitki yetiştirmek harika bir fikir olacaktır. Bitkilerinize eşlik eden toprak tonları ile son derece şık balkon tasarımları yaratabilirsiniz.

sik balkon tasarimlari

Dar Alanların Kullanımı

Özellikle küçük bir balkonunuz varsa ve kapalı olması onu daha da dar gösteriyorsa beyaz tonlarını kullanabilirsiniz. Beyaza eşlik edecek yardımcılar ise bebek mavisi, tozpembe, su yeşili gibi uçuk renkler olabilir.

Dar balkon düzenleme modelleri zor gibi görünse de fonksiyonel mobilyalar ile işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Katlanabilir masa sandalyeler, duvara monte raflar gibi pratik mobilyalar alanınızın daha ferah gözükmesini sağlayacaktır.

kapali balkon dekorasyonu ornegi

Enerjik Balkonlar

Daha enerjik bir alan yaratmak istiyorsanız sarı, mor gibi canlı renkler seçebilirsiniz. Hepsini aynı oranda kullanmak göz yorgunluğuna neden olacağı için bir tanesini ana renk olarak belirleyip diğer renkleri aksesuarlarda kullanabilirsiniz. Unutmayın ki enerjik balkonlar, özellikle geniş bir alanınız varsa, içinde arkadaşlarınızla eğlenceli vakit geçirebileceğiniz en güzel teras dekorasyonları arasındadır.

kapali balkon dekorasyonu ornekleri

Duvarları Renklendirin

Evinizde bunaldığınız anlarda bir kaçış noktası olarak kullanabileceğiniz bir balkonunuzun olması için işe balkon duvarlarını evinizden farklı bir renge boyayarak başlayabilirsiniz. Bu işlem hem ucuz hem de dış alan olmasından dolayı zahmetsiz olacaktır. Hayalinizdeki şık balkon tasarımları için boya ve fırçanızı hazırladıktan sonra balkon düzenleme modelleri için kolları sıvayabilirsiniz.

Balkonunuzu Kendiniz Dekore Edin

Hayalinizdeki balkonu yaratırken büyük bütçeler ayırmanıza gerek yoktur. Şık balkon tasarımları için çoğunlukla kullanmadığınız sehpa , eski bir masa, akrilik boya, biraz kumaş, biraz da yeşillik yeterlidir.

balkon duzenleme modelleri

Konforunuzdan Ödün Vermeyin

Konfor ve kullanım rahatlığı, balkonunuzu veya terasınızı düzenlerken başlıca dikkat etmeniz gereken noktalardan bir tanesidir. Alanınızın boyutu fark etmeksizin mümkün olduğunca ferah ve pratik nesneler seçmeniz en güzel teras dekorasyonları ve en şık balkon tasarımları için idealdir.

Sizler de bu bilgi ve tavsiyeler ışığında hoş vakit geçirebileceğiniz balkonlar oluşturabilirsiniz.


Daha Fazla Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..