Geyik

Karantina Sürecinde Özlenilen Sıradan Lüksler

Karantina günleri sayesinde evde yapılabilecek bütün aktiviteleri başarıyla öğrendik, pek çok şeyi denedik, yeni hobiler edindik. Ancak bu durum o kadar uzun zamandır hayatımızı etkiliyor ki, korona virüs etkisi geçtiğinde kendimizi o çok özlediğimiz sıradan şeylere bırakacağız.

karantinada ruh halleri

Karantinanın Bizden Aldıkları

Karantina boyunca vitrin gezmeyi, dışarıda özgürce yürümeyi, denize gitmeyi, kahve içmeyi, eğlenmeyi, grup aktivitelerine katılmayı özledik tabi ki. Ancak bu karantina süreci o kadar uzun sürdü ki, günlük hayatta varlığının önemini hiç fark etmediğimiz sıradan lükslerin olduğunu fark ettik.

Hangimiz berberleri/kuaförleri bu kadar özleyeceğimizi bilebilirdi ki? Ya da okulu özleyeceğimizi, teneffüs aralarını, okul bahçesi muhabbetlerinin burnumuzda tüteceğini nereden bilebilirdik? Mesai bitimi öylece sokakta yürümeyi, oturup bir yemek sipariş etmeyi nasıl da özledik ama değil mi?

karantina ardindan ilk yapilacaklar

Karantina Bitince Olacaklar

Karantinadan sonra dış hayata adapte olma süreci zor olacak gibi görünüyor. Bu zamana dek önemini bilmediğimiz küçük çaplı her şey gözümüzde bir lüks artık. Adapte olma sürecinde hepimizin aynı hisleri taşıyacağını bilmek içinizi rahatlatabilir. Hepimiz kuaförlere koşmak, spor salonlarına kayıt olmak, eşi dostu tanıdık her hangi birini görünce sarılmak isteyeceğiz. Sorun yok.

Karantina sonrası sokaklara çıktığınızda dünyaya yeni gelmiş gibi bakacak olsanız da, her şey zamanla normale dönecektir.

karantina sonrasi

Karantina Sonrası Planlar 

Karantinadan sonra ben adı altında paylaşılan postlar, elbette hepimizi güldürmektedir.

  • Karantina ardından ilk yapacaklarını ve bu süreçte nasıl hislerle boğuştuklarını anlatan insanlar, insanlarımız..

karantina okul ozlemi

  • Okulu bu kadar özleyeceğimizi bilemezdik. Ah o zil çalsa…
  • AVM’lere gitmek, alışveriş yapmak… Daha fazla yazamıyor insan.

karantina gunleri

  • Tabii dışarıya çıkmaya hazır olmayı da zorlaştırıyor bu süreç. +10 kilogram, olmayan giysiler, çıkan göbekler…

karantina sonrasi icin planlar

  • Hiç şüphesiz karantinadan sonra ilk buluşmalar çok renkli geçecek.

karantina sonrasi icin ozlenenler

  • Sıralamada başı çeken yer, istisnasız berberler ve kuaförler olsa gerek. O saçlar, uzayan sakallar, çıkan bıyıklar… Karantinadan sonra berberler dolup taşacağa benziyor.

karantinada ozledigimiz seyler

  • Karantina bittikten sonra yeni iş alanlarına açılmak da mümkün olabilir mesela. Şimdilik görünen tabloya göre özellikle pidecilerin, fırıncıların ve aşçıların işleri tehlikede.

  • Karantina süreci bitince burnumuzda tüten sevgililere böyle koşmamak için herhangi bir sebep olamaz.

  • Elbette herkesin aklında karantina sonrası için gayet bonkörce düşünülmüş tatil planları yatmakta.

Beraber olmaktan mutluluk duyduğunuz arkadaşlarınızla, karantina sonrası sürece uyum sağlama konusunu yavaş yavaş halledebilirsiniz.

 


Daha Fazla Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..