İş DünyasıKişisel Gelişim ve Motivasyon

Kişisel Gelişim Kitapları – Ufuk Açan 5 Kitap

Hayat bir yolculuktur ve siz bu yolculuğu anlamlandırmaya kendinizden başlarsınız. Yaş aldıkça hayatı daha doğru anlamlandırmaya çalışanlar, daha aktif ve daha güçlü adım atmak isteyenler, kendilerini harekete geçirecek ilhamı bekleyenler, hayatlarında ne olup bittiğini anlamaya çalışanlar, duygu durumlarına hakim olmaya çalışanlar, yaşadıkları olaylarda kendini yalnız hissedenler ve yaşadığı olumsuzluklara karşı kendine çıkış yolu arayanlar kişisel gelişime yönlenmektedir.

Kişisel gelişiminize en büyük katkıyı sağlayan şey yaşadığımız tecrübelerdir. Bu tecrübelerin gerçek anlamda kişisel gelişiminize katkısı olabilmesi için tam anlamıyla olayı çözümleyebiliyor, özümseyebiliyor ve gerekli dersi alıp yola devam edebiliyor olmanız gerekir. Ancak bu doğrultuda kişisel gelişiminizi sağlayabilirsiniz. Peki bu süreçte bize destek olabilecek dış kaynaklar var mı? Elbette var. Hangi çağda olursak olalım her insanın en yakın dostu kitaplardır.

kisisel gelisim kitaplari

En güzel yol gösterici, en güvenilir hayat rehberidirler. Bunun en iyi kategorisi ise kişisel gelişim kitaplarıdır. Peki kişisel gelişim kitapları nedir? Size kendinizi gösterecek bir ayna görevini üstlenen, bir öğretmen gibi size hayatı ve diğer insanları öğreten, bir hayat rehberi, size yön gösteren bir pusuladır. Kişisel gelişim kitapları okumak size önce kendinizi buldurur. Sonra ise etrafınızı anlamaya ve keşfetmeye yönlendirir. Her güne tam motivasyonlu, daha huzurlu başlamanızı sağlar.

Envai çeşit kişisel gelişim kitapları ve kişisel gelişim kitapları yazarları bulunmaktadır. Fakat size kendinizi, motivasyon kaynağınızı, huzurunuzu bulduracak, cesaret verecek, mutlaka beğeneceğiniz kişisel gelişim kitapları önerileri. Emin olabilirsiniz ki bu önerilerden sonra kişisel gelişim kitapları okumayı bırakamayacaksınız. İşte kişisel gelişim kitapları en iyilerinden sizin için 5 adet seçtiklerimiz:

simdinin gucu eckhart tolle kisisel gelisim kitaplari inceleme

1) Şimdinin Gücü – The Power Of Now

Yazarı Eckhart Tolle’dür. Türü psikoloji ve spiritüaldir. Kısa zamanda bestsellerda yer alan, korku, endişe, öfke, mutsuzluk gibi duygu durumlarının temeline inen, sebeplerini açık, net ve anlaşılır bir dille size ifade eden, aynı zamanda da bu sorunları nasıl aşacağınızı anlattığı, daha okurken hayatınızda mucizelere yer açabilecek kaliteye sahip nadir bulunabilecek kitaplardan biridir. Zihin ile bedenin ilişkisini açıklayarak zihin ile iç sesinizi ayrıştırabilmeyi fark ettiriyor. Gerçek aydınlanmanın ne olduğunu, gerçek Var’lığınızla nasıl birleşeceğiniz ve bunun sürekliliğini nasıl sağlayacağınızı, Şimdi’de kalarak nasıl mutlu ve huzurlu olmayı başaracağınızı sizlere aktarıyor. Kitap içeriğinde kendisinin de belirttiği gibi aynı cümleyi farklı ifadelerle kullanarak konuyu eninde sonunda size özümsetiyor ve kitabı daha bitirmeden içinizde bir şeylerin sizi harekete geçirdiğini fark ediyorsunuz. Sürekli geçmişte kalanlar veya gelecekleri hakkında plan yapıp endişeli olanlar, bir adım atmakta korkanlar, güzel bir Şimdi’niz, en çok kendiniz için kişisel gelişim kitaplarının en iyisi diyebiliriz.

sevginin kokleri liebermeister kitap yorumu

2) Sevginin Kökleri – The Roots Of Love

Yazarı Svagito R. Liebermeister’dir. Kitap bir aile dizim rehberidir. Bert Hellinger terapi dünyasına farklı bir bakış açısı getirerek  “Aile dizimi” yaklaşımını geliştirmiştir. Bu sisteme göre çekirdek aile ve atalarının yaşadıkları incelenir. Yaşadığınız kötü olayların sebebinin kendi kefaretinizin mi olduğu yoksa geçmişteki atalarınızdan kaynaklanan kefareti mi ödüyor olduğunuzu sizin için çözümlemeye yarayan sistemi açıklamaktadır. Problemlerle yüzleşirsiniz ve çözüm sonrası hayatınızdaki süregelen eskiye bağlı olumsuzluklar yok olur ve temiz bir nefesle hayatınıza daha sağlıklı, daha motive devam edersiniz. Bu sistemin nasıl ortaya çıktığını, nasıl geliştirildiğini, sistemin temel kurallarını ve uygulama şeklini örnekler vererek sizin için açık, anlaşılır ve net bir şekilde anlatmaktadır. Okurken kendinize de uygulayabileceğiniz, sizi düşünmeye sevk eden, görmezden geldiklerinizi görünür kılacak, sizi huzursuz ederek harekete geçirecek ve belki de kendinizle ilgili süregelen olumsuzluklarla yüzleşip aşmanıza yardımcı olacak, daha güçlü bir “Siz”i ortaya çıkartacak kişisel gelişim kitabıdır.

ustalik robert greene kitap yorumlari

3) Ustalık  – Mastery

Yazarı Robert Greene’dir. Bestseller listesinde yer alan insanın güce bir işte ustalaşarak ulaşmasına yönelik Robert Greene’nin kitaplarından birisidir. Bir işte “usta” olmanın aşamalarını, ustalaşırken nasıl güce sahip olabileceğinizi tarihten bilinen isimleri örnek vererek açıklayan akıcı, anlaşılır ve sürükleyici dile sahip size ışık olabilecek kitaplardan biridir. Kitap ne olursa olsun bir işte ustalaşmayı öğütlediği için eğer ustalaşacak alanı halen keşfedemediyseniz ve çok başarılı olmayan bir kariyeriniz varsa sizi geçmişe ve kendinize yönlendirip usta olabileceğiniz alanları düşündürüyor ve sizi keşfe zorluyor. Kitabı okurken bütün geçmişte zevk aldığınız şeyleri düşünüp yeni bir yol çizmeye karar vereceğinize emin olabilirsiniz. Belki de hiç aklınızın ucundan bile geçmeyen bir işe başlayabilme cesaretini kendinizde görebilirsiniz. 

masal terapisi judith malika liberman kitap yorumlari

4) Masal Terapi

Yazarı Judith Malika Liberman- Çocukların masallara ihtiyacı olurda siz yetişkinlerin olamaz mı? Ziyadesiyle yorucu gerçeklerin içerisinde bu kitap size şekerleme gibi gelecek. Kişisel gelişim kitapları yazarlarından alışılmadık bir tarza sahip. Çocuklarınızla beraber de okuyabileceğiniz masallarla dolu bir oyun kitabıdır. 54 adet mini masaldan oluşuyor ve her masalın sonunda bir mesaj ve alıştırma soruları yer alıyor. Masalları ve soru yönüyle yaşamınıza yön veren, düşündüren, öğreten, gülümseten, destekleyen, cesaret verici, özgün bir başucu kitabı. Tek yapmanız gereken isterseniz sırayla isterseniz rastgele bir sayfa açıp okumak ve iç dünyanıza eşlik etmenize izin vermek.

bastan cikarma sanati robert greene kitap yorumlari

5) Baştan Çıkartma Sanatı- The Art Of Seduction

Yazarı Robert Greene’dir. İnsanın isteklerini yerine getirebilmesi için diğer insanların zevk ve arzularını nasıl kullanacağına dair rehberlik eden biraz eğlenceli biraz düşündüren bir kitaptır. İnsanları özelliklerine göre kategorilere ayırmıştır. Sonra bu kategorilerin güçlü ve zayıf yanlarını, zaaflarını çeşitli tarihten gerçek kişilerden örnekler vererek açıklamıştır. Sonra ise isteklerini aşk ve göz boyama ile nasıl yerine getirtebileceğini gözler önüne sermiştir. Kitap dili oldukça akıcı ve anlaşılırdır. Hiç sıkılmadan okuyacağınıza emin olabilirsiniz. Okurken de kendinizi ve etrafınızdakileri kategorize etmeye başlayacaksınız bile. Sizde ufak aşk oyunları hoşunuza gidiyorsa, karşınızdaki kişileri etkilemenin yolunu arıyorsanız, işiniz etkiye dayalı iletişime sahipse, insanları farklı açılardan analiz etmek istiyorsanız müthiş bir zevkle okuyacağınız bir kitap.


Daha Fazla Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..