Evde SinemaNetflix

Korona Günlerinde Size İlaç Gibi Gelecek 10 Netflix Filmi

Tüm dünyayı kasıp kavuran Covid-19 virüsü ne yazık ki bir süredir ülkemizi de etkisi altına aldı ve deyim yerindeyse bizleri evlerimize hapsetti. Evde olmak insana ilk başta hoş gelse de bir süre sonra insanın canını sıkmaya ve bunaltmaya başlıyor. İşte bu sıkıntılı dönemlerde Netflix uygulaması sizleri bir süreliğine dahi olsa bulunduğumuz ruh halinden uzaklaştıracak binlerce filme ev sahipliği yapıyor. Bu kadar büyük bir arşiv sizin aklınızı karıştırmasın diye sizler için en iyi Netflix filmlerini değerlendirdik ve bir liste hazırladık.

O halde en iyi Netflix filmleri 2020 listesine hep birlikte başlayalım:

Black Mirror Bandersnatch film inceleme

1) Black Mirror Bandersnatch (2018)

David Slade’in yönettiği ve çılgın bir yazarın fantastik hikayesini oyuna dönüştüren genç bir programcının yaşadığı maceraları konu alan bu yapım hayatımıza interaktif film kavramını kazandırıyor ve sizlere hikayenin gidişatını belirleme şansını sunarken birbirinden farklı sonlar ve karmaşık hikayelerle yaşadığınız gerçekliği sorgulatıyor. Başrollerde Dunkirk (2017)’de muhteşem bir oyunculuk sergileyen Fionn Whitehead ve onun hikayesini yönlendiren seyirci koltuğundaki sizler var.

The Ballad Of Buster Scruggs

2) The Ballad Of Buster Scruggs (2018)

No Country For Old Men(2007), The Big Lebowski (1998), True Grit (2010) ve Fargo(1996) gibi onlarca başarılı yapımla efsaneleşen Coen kardeşlerin yazıp yönettiği bu film birbirinden farklı konuları yine farklı zaman ve mekanlarda işleyen,  komediden drama kadar farklı türlerde altı Western hikayesini bir antoloji şeklinde sizlere sunuyor. Başrollerde ise Blake Nelson, Liam Neeson, James Franco, Zoe Kazan ve Brendan Gleeson gibi isimleri izleme şansını buluyorsunuz.

Bird Box film inceleme

3) Bird Box (Kafes) (2018)

Başrollerinde Sandra Bullock ve John Malkovich gibi tecrübeli isimleri bulunduran bilim kurgu, gerilim türündeki bu film açıkça görülüp anlaşılamayan bir düşmanın dünyayı kasıp kavurmasını ve insanların bu düşmanı algılamaya ve neden ortaya çıktığını anlamaya çalışmasını konu alıyor. Hikayenin ilk başladığı dönemde ortaya çıkan tehditle ilgili teorilerse şu an haber programlarında hali hazırda tartışılan fikirlerle yarışır vaziyette, biz doğaya neler yaptık ki o bizden intikamını alıyordan tutun meleklerle şeytanlara kadar.

Annihilation

4) Annihilation (Yok Oluş) (2018)

Aynı adlı romandan uyarlanan gerçek bir bilim kurgu- korku filmi. Başrollerde ise Hollywood’un gözde kadınları Natalie Portman ve Tessa Thompson gibi isimlerin olduğu bu film bizleri bir anda ortaya çıkan ve gün geçtikçe büyüyen belirsiz bir alanın içine düzenlenen araştırma görevine misafir ediyor. Görsel öğelerle sürekli yükselen gerilim görenin bir daha aklından çıkmayan ayı sahnesi ile bizleri yerimizden sıçratıyor.

El Camino

5) El Camino (2019)

Game Of Thrones yazarları Benioff ve Weiss’a efsane bir dizinin son sezonu nasıl yapılır konulu ders vermesi gereken Vince Gilligan’ın yazıp yönettiği bu film, Breakin Bad(2008-2013)’in bittiği yerden olay örgüsünü ele alıyor ve kaçak Jesse Pinkman (Aaron Paul)’ın geçmişiyle yüzleşmesini, kendisini esir tutanlarla yaşadıklarını ve geleceğini planlamasını konu alırken bizlere son bir kez daha Walter White (Bryan Cranston)’ı görme imkanı sunuyor.

6 Underground izle

6) 6 Underground (2019)

Benim hikayeyle işim olmaz, konu basit olsun ve sürekli aksiyon olsun diyorsanız bu film tam size göre. Yönetmen koltuğunda yüksek bütçeli ve dev hasılatlı filmlerden tanıdığımız Michael Bay varken başrolde ise sevgi pıtırcıgımız Deadpool’a hayat veren Ryan Reynolds’ı görüyoruz. Bolca patlama, parçalanan onlarca araba, dev vinçler biraz parkur ve bolca görsel efekt içeren 150 milyon dolarlık bütçesiyle 128 dakikalık ful aksiyon sizleri bekliyor.

The Laundromat

7) The Laundromat (2019)

Oscar ödüllü Steven Soderbergh’in yönettiği Gary Oldman, Antonio Banderas, Meryl Streep ve Sharon Stone gibi Hollywood yıldızlarını barındıran bu film, eşini bir tekne kazasında kaybettikten sonra karşılaştığı sigorta dolandırıcılığını araştıran bir kadını ve bu dolandırıcılığın uzandığı Panama’daki iki ortak avukatın hikayesini bizlere hafif bir belgesel komedi tadında sunuyor. Bir hayli eğlenceli olan bu film bizlere dünyayı kasıp kavuran Panama Belgeleri olayını basit bir dille mizahi bir tonda anlatıyor.

murder mystery

8) Murder Mystery (2019)

Kendisine genç kızların gıpta ile baktığı elli bir yaşındaki Jennifer Aniston ablamızın başrolü yine kendisi gibi yaşlanmayan ama bıyık bırakmanın da gitmediği Adam Sandler’la paylaştığı Agatha Christie göndermeleri içeren eğlenceli bir komedi filmi. Biraz eğlenceli vakit geçireyim esprilerde bel altı olmasın diyorsanız bu film tam size göre.

the irishman

9) The Irishman (İrlandalı) (2019)

Martin Scorsese’nin Baba filmine selam çaktığı, on dalda Oscar’a aday olup hiçbirini alamasa da muhteşem bir hikayeyi efsane isimlerin sergilediği unutulmaz oyunculuklarla bize sunduğu için saygıyı hak eden bir yapım. Robert De Niro, Al Pacino ve Joe Pesci’yi belki son kez birlikte gördüğümüz bu film 70’li ve 80’li yılların gangster filmlerine özlem duyanlara 159 milyon dolarlık bütçesi ve 209 dakikalık gösterim süresi ile görsel bir festival sunuyor.

dear ex

10) Dear Ex (2018)

Uzak doğunun korona ile mücadelesinde efsaneleşen ülkesi Tayvan’dan çıkan bu film farklı konusu, olağanüstü oyunculukları ile sizi evinizden alıp bambaşka bir dünyanın içine sokacak. Filmde geçen 10 bin yıl diyaloğuysa senaryonun ne kadar iyi yazıldığını özetler nitelikte.

Elbette Netflix hesabınızla ulaşabileceğiniz bunlar dışında dünyanın dört bir köşesinden binlerce film daha var. Biz burada sadece belli bir kısmını sunabildik. Sizlere düşense çayınızı kahvenizi alıp bunların keyfini çıkarmak. Netflix filmleri 2020 yılında da vazgeçilmezimiz olmaya devam edecek.


Daha Fazla Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..