DekorasyonEv Dekorasyon

Köşe Takımları Mutfak Keyfini Artırıyor!

Köşe takımları mutfak için oldukça kullanışlı tercihler olarak karşımıza çıkıyor. Mutfaklar zaman geçirmesi en keyifli yerlerden biridir. Afiyetle yenmesi için bin bir emekle uğraşılan yemekler burada yenir. Kısa bir molada çay eşliğinde oturup dinlenmek istenildiğinde oturabileceğiniz bir alandır.

mutfak kose takimi 2020

Mutfak için Köşe Takımları

Şık ve pratik ürünlerle donatarak gayet kullanışlı hale getirebileceğiniz mutfaklarınız için dekorasyon ürünleri ve ihtiyacınız olacak olan mutfak araç gereçlerini mutfağınıza yerleştirirken kendinize de bir köşe açmayı ihmal etmemelisiniz. Rahatça oturabileceğiniz bir mobilya türünü tercih edebilirsiniz. Bu konuda, dar ya da geniş fark etmeksizin en kullanışlı mobilyalardan biri köşe takımlarıdır. Köşe takımları mutfakta geçirilen zamanları aile bütünlüğünü sağlayarak zevkli hale getiren bir mobilyadır. Mutfak köşe takımı sayesinde bütün akşamı ailece masanın etrafında geçirebilirsiniz.

vintage mutfak kose takimi 2020

 

Köşe takımları az yer kaplar, ekonomiktir ve konforludur. Çok fonksiyonlu olan modelleri de mevcuttur.

sarı kose takimi mutfak 2020

Köşe Takımı Seçimi Nasıl Yapılmalı?

  • Mutfağın büyüklüğü göz önünde bulundurulmalıdır. Ebatlarına uygun olarak seçmeye dikkat etmelisiniz.
  • Fonksiyonel özellikleri bulunan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.
  • Oturma bölgesi ve bel bölgesi ergonomik olan tasarımları tercih etmelisiniz.
  • Gereksiz ağırlığa sahip ya da yıpranmaya, çökmeye elverişli malzemelerden yapılmamış olmasına dikkat edilmelidir.
  • Renk olarak dekorasyonunuza uyacak tasarımları tercih etmeniz pişmanlık duymanıza engel olacaktır.
  • Kolay temizlenebilen kumaş türlerinin tercih edilmesi ve altında erişilebilecek kadar boşluk bulunması temizlik konusunda size kolaylık sağlayacaktır.
  • Marka güvenilirliğini göz önünde bulundurmalısınız.

mutfak takimi modelleri

Köşe Takımı Modelleri

Mutfak için köşe takımları söz konusu olduğunda her mutfak tipi için model bulunmaktadır.

mutfak adasina entegre kose takimlari 2020

Mutfak Adasına Entegre Olan Modeller

L şeklinde mutfak adasına entegre şekilde tasarlanmış olan köşe takımları, mobilyanın köşeye sıkışmış görüntüsünden kurtulmasını sağlamıştır. Mutfak adasına entegre halde olması nedeniyle yer tasarrufunda büyük oranda etkilidir. Aynı zamanda modern bir dokunuş sağlamaktadır. Alışılagelmiş köşe takımlarından farklıdır.

sandikli mutfak kose takimi modelleri 2020

Sandıklı Mutfak Köşe Takımları

Bir de sandıklı mutfak köşe takımları var ki, bu mobilyalar hem kullanışlılık vaad eder hem de dolap ihtiyacını azami ölçüde de olsa karşılar. Bu nedenle sıkça tercih edilir.

en guzel mutak kose takimi modelleri

Pencere Camlarına Göre Uyarlanan Modeller

Mutfağın cumbalı penceresine göre özel tasarlanmış ve o alana yerleştirilmiş köşe takımı, hem cam önünde kahvaltı keyfi sunmakta hem de kullanımı zor olan alanın en güzel şekilde değerlenmesini sağlamaktadır.

mutfak kose takimlari

Mutfak Adasının Köşesine Uygun Şekilde Tasarlanan Modeller

Ada ünitesinin köşesinden başlayan köşe takımları mutfak adasının ortak kullanımını sağlamaktadır. Duvar ile ünite arasına yerleştirilen oturma alanıyla da mutfağı kullanışlı bir hale getirmektedir.

mutfak takimi modelleri 1

Banklı Mutfak Köşe Takımı Modelleri

Dar mutfak dekorasyon modelleri için en çok tercih edilenlerden modellerdendir sırt bölümü konulmayan köşe takımı modelleri. Şık ve kullanışlı bulunmaktadırlar. İstediğiniz şekilde şeklini değiştirmeniz mümkündür. Bankların içi genelde sandıklı olarak tasarlanmıştır. Bu da fazladan bir depo alanınız daha olması anlamına gelmektedir.

tasarim mutfak kose takimi modelleri 2020

Sırt kısmı açılıp katlanabilen, görünüşleriyle fark yaratan model seçenekleri sayesinde amacınıza uygun ve tarzını sevdiğiniz köşe takımını alıp mutfağınızı güzelleştirebilirsiniz. Köşe takımı 2020 yılında da popüler olmaya devam ediyor.


Daha Fazla Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..