DekorasyonEv Dekorasyon

Küçük Yatak Odaları için Dolap Modelleri

Yatak odası bir evde vakit geçirdiğimiz en önemli alanlardan biri. Çoğu erkek pek dikkat etmese de genellikle bayanlar daha iyi bilir ki; yatak odası evin ana düzenini oluşturur. Her ne kadar mutfak, salon veya misafir odası evin bütünlüğünü oluşturuyor olsa da yatak odası doğru donatılmamış bir evde, bayanlar her zaman sorun yaşayacaktır. Bu yazımızda sizler için küçük yatak odası için gömme dolap ve yatak modelleri ile fiyatlarını araştırdık.

Küçük Yatak Odası Dekoru Nasıl Yapılır?

Kücük Oda Dekoru

Yatak odası düzeni dediğimizde, reklamlarda gördüğümüz şaşalı ve kocaman odalar ne yazık ki birçok insanın evi ile uzaktan yakından alakalı değildir. Yurdumuzun bir çok yöresinde evlerimizin büyüklükleri belli sınırlarda olmakla birlikte; yatak odaları metrekare olarak oldukça küçük. Durum böyle olunca küçük yatak odası dekoru seçimi çok önemli bir hale geliyor.

Bazı evlerde yatak ve gardırop ne yazık ki ayrı odalarda kalmak zorunda oluyor. Ancak artık bu konu ile ilgili çözüm üreten birileri var. Hem küçük hem de kullanışlı birçok malzeme üretimi başladı. Küçük yatak odası dekoru tasarlamanın önemini anlayan üreticiler, fonksiyonel ve birden fazla kullanım amacı olan ürünler tasarladılar. Bu ürünlere kısaca bir göz atalım.

Gömme Dolaplar

yatak odasi icin gomme dolap modelleri

Gömme dolaplar küçük evlerin vazgeçilmezidir. Özellikle ev duvarlarının düzgün olmadığı evlerde tercih edeceğiniz güzel bir gömme dolap odanın enerjisini değiştirecektir. Yatak odası için gömme dolap modeli seçmeden önce mutlaka odanın metrekaresi ölçülmeli ve odadaki yatak gibi temel eşyaların büyüklüğü belirlenmelidir. Yeni tasarlanan dolap içi düzenleyiciler sayesinde; eşyalarınızı rahatlıkla dolap içlerine yerleştirebilir, dilediğiniz zaman da değiştirebilirsiniz.

Bu anlamda yapılan tasarımlar çoğaldığı için yatak odası için gömme dolap fiyatları sanıldığı kadar maliyetli değil. Ortalama 3 kapaklı bir gömme dolap için fiyatlar 1000 TL gibi rakamlardan başlayıp kullanılan ağacın modelinden kapak sayısına, dolabın boyutlarından üzerindeki el işçiliğine kadar bir çok farklı etmen ile birlikte yaklaşık 7000-8000 TL’yi bulabiliyor. Yatak odası için gömme dolap fiyatları arasında değerlendirme yaparken en hesaplı ve en kullanışlı olanı sizin için mantıklı bir tercih olacaktır.  Bu süreçte taşınabilir dolap içi düzenleyiciler de işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.

Altı Dolap, Üstü Yatak Mobilyalar 

Gömme dolap veya gardırop sığamayacak yatak odaları için, altı dolap üstü yatak olan yeni modellerle karşılaşmak mümkün. Altı dolap üstü yatak olan ürünler hem kullanışlı hemde yerden tasarruf sağlar. Küçük evler ve çocuklu aileler için çok önemli olan bu tasarımlar mutlaka incelenmelidir.

Üstelik altı dolap üstü yatak fiyatları günümüzde yeni nesil mobilya üreten firmaların yenilik arayışında olması ve rekabetçi yaklaşımları sayesinde; küçük bir araştırma yapılarak seçenekler bütçenize uygun hale getirilebilir. Yaptığımız  araştırmalara göre altı dolap üstü yatak fiyatları yaklaşık 1200 TL’ den başlıyor. Ürün kalitesi ve büyüklüğüne göre rakamların arttığını görmek mümkün. Bu aşamada en önemli nokta evinizin bulunduğu alanın en iyi şekilde değerlendirerek yatak ve dolap seçimi yapmak olacaktır.


Daha Fazla Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..