DiyetGüzellik & Moda

Limonata Diyeti Nasıl Yapılır? Kaç Kilo Verilir?

Vücudumuz kendisini temizleme ve fazlalıkları atma gücüne sahiptir. Yardımcı kuvvetlerle bunu daha kolay ve hızlı yapabilir ve kilo kaybını destekleyebilir. Kilo verme süreci; spor yapmayı, dengeli ve düzenli beslenmeyi, diyet programlarına uymayı gerektiren bir süreçtir. Denenmiş bazı özel diyetler ise bu süreci vücudumuz için yüksek tempolu bir maratona dönüştürmekte, hızlı sonuç ve sağlık açısından çeşitli yararları beraberinde getirmektedir. Bu diyetlerin arasında master cleanse diyeti göze çarpmaktadır. Dilimize limonata diyeti olarak geçmiştir.

Nedir Bu Limonata Diyeti?

Limonata

Limon, asitli içeriği ve yağ yakıcı özelliklerinin yanı sıra sahip olduğu antitoksik etkisiyle vücudun arındırılmasında etkin bir rol oynar. Limonlu su ile zayıflayanlar Kadınlar Kulübü ve benzeri platformlarda Haşlanmış limon diyeti tarifi paylaşmaktadır. Benzer platformlarda sıkça limon içerikli diyet ve tariflerle karşılaşabilirsiniz. Stanley Burroughs’un 1976’da geliştirdiği bir diyet olan Limonata Diyeti ise bu tarifler arasında etkinliği konusunda en başarılı olanlardan biri. Ünlülerden Beyonce limonata diyeti ile çok kilo verdiğini açıklamıştı. Bu açıklama, diyetin şanının duyulmasında büyük rol oynadı.

Limonata Diyeti Kalori Bilgileri

Limon Kalori

Limonata diyeti yapanlar günde 600 ile 1200 kalori civarında kalori salmaktadır. Normalde günlük alınan kalori miktarı yetişkinlerde 2000’in üzerinde olduğu için alınan kalori miktarı oldukça düşüktür.

Limonata Diyeti Nasıl Yapılır

Limonata Tarifi rotated

Hazırlayacağınız limonata her gün tüketilmeli, en az 10 gün katı yiyecekler tüketilmemelidir. 10 günün sonunda etkileri yeterli gelmediyse minimum 1 hafta ara verildikten sonra tekrar edilmesi gerekebilir. Limonatanın tarifi ise oldukça basit.

Malzemeler;

  • 2 litre su
  • 1 bardak kadar limon suyu
  • 1 bardak kadar akçaağaç şurubu
  • Birkaç çay kaşığı acı biber

Tarif;

  1. Bütün malzemeler karıştırılır ve iyice çalkalanır.
  2. Gün içerisinde 6 ile 12 bardak arasında tüketebilirsiniz.

Bu karışımın yanı sıra sabahları 1 bardak tuzlu su ve akşamları 1 bardak bitki çayı tüketilebilir. Tuzlu suyun bağırsağı uyarıcı etkisi vardır. Acı biber ve limon mideyi rahatsız edebilir. Mide rahatsızlıkları olan kişilerin bu diyeti uygulaması önerilmemektedir.

Limonata Diyeti Öncesi Hazırlık Süreci

Smoothie

Sıvı odaklı bir diyet olduğu için başlamadan birkaç gün önce vücudu alıştıran beslenme düzenine geçilmesi gerekir. Taze meyve ve sebze sularını tercih etmeye başlayarak ilk adımı atabilirsiniz. Daha sonra taze meyve ve sebzelerle hazırlayacağınız içecekler yani smoothie ve et suları ile devam eden birkaç gün bu duruma bünyenizi alıştırabilirsiniz. 3-4 gün kadar bünyenize müsaade ettikten sonra limonata diyetine başlayabilirsiniz.

Limonata Diyeti Sonrası

Domates Corbasi

İlk gün taze meyve suları içerek, daha sonra çorbaya ve ardından taze meyve ve sebzelere geçerek diyet sonrası midenizi ve kendinizi yıpratmadan olağan beslenme düzenine dönebilirsiniz.

Limonata Diyeti Kaç Kilo Verdirir?

Kac Kilo Verilir

Açlık durumunda hemen limonata içmenize izin veren, kalori sayımı, öğün bekleme gibi zorluklar içermeyen bu diyet oldukça basit bir düzen üzerine kurulmuştur. Limonata diyeti 3 günde 6 kilo gibi kesin sonuçlar vermemektedir. Bu yüzden kesin bir şey söylenemez. Bünyeden bünyeye farklı sonuçlara ulaşılabilir. 10 günde istediği kiloya düşen bireyler çoğunluktadır. Limonata diyeti hamile veya emziren anneler, yeme bozukluğu olan veya geçmişte yaşamış, kan şekeri ile ilgili problemleri olan kişiler için uygun olmamakla birlikte tavsiye de edilmemektedir.


Daha Fazla Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..