Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
DekorasyonDekorasyon Fikirleri

Mutfak Duvarlarını Nasıl Tasarlamalısınız?

Yemek yapma ve yeme alanı olarak mutfak, evlerin hayat kaynağı bölümlerinden biri olarak değerlendirilebilir. Bu alanın ruhuna da uygun olarak dekorasyonu daha etkili biçimde yapmak isteyebilirsiniz. Mutfak döşeme modelleri bu açıdan temel bölümlerden biri olacaktır. Mutfak duvarlarında ne tür malzeme kullanılacağı, nasıl eklemeler ve işlemeler olacağı zevkinize kalan bir durumdur. Fakat mutfak tasarınız için duvar dekorasyon örnekleri arasında seçiminizi yaparken yardımcı olacak önerileri sizler için maddelendirdik:

1-Sade ve Canlı Tasarım Arasında Seçim Yapın.

sade ve canli tasarim arasinda secim yapinHerkesin tarzı farklıdır. Mutfak dekorasyonu yaparken kendinizi belirli kalıplarla sınırlandırmak zorunda değilsiniz. Yani duvar rengi sade de olabilir, koyu renkler, canlı tonlar da olabilir. Bütünde diğer bölümlerle uyumlu seçimler yapılırsa genel havayı değiştirecektir. Mutfağın ruhunu yansıtan duvarlar sizin zevkinizi de yansıtır.

2-Duvarlar Kolay Temizlenmeli.

duvarlar kolay temizlenmeli 1Mutfak duvarları yağ ve yemek kirlerine çok müsait bir bölümdür. Bu nedenle kolay temizlenen malzemeler seçmelisiniz. Hatta yemek yapılan alandaki duvarları mermer taştan da yaptırabilirsiniz. Tezgaha yakın bölümler, ocak çevresindeki duvarlar bu açıdan size büyük fayda sağlar. Mutfak dolaplarıyla bütünlük içinde bir renk seçmeniz önerilir.

3- Tezgah ve Duvarlar Bütünlük Sağlamalı.

tezgah ve duvarlar butunluk saglamaliDuvar ve mutfak tezgah üstü dizaynı birlikte uyum içerisinde olmalıdır. Örneğin tezgah mermeri siyahsa, duvarlarda siyah ve beyaz çizgili duvar tasarımını kullanabilirsiniz. Birbirini boğmayan renk geçişleri ortamda ekstra güzel bir hava oluşturabilir. Kendi genel dekorasyon tarzınıza göre ürün seçimleri yapabilirsiniz.

4- Duvarlara Sanatsal Etkiler Katın.

duvarlara sanatsal etkiler katinHer odada geçerli olduğu gibi mutfak duvarı için duvar süslemeleri de önemlidir. Mutfakta tablo görüntüsü yemek yaptığınız ve yediğiniz alana sanatsal bir özellik getirebilir. Sanatsal olacağını düşündüğünüz çeşitli dokunuşlarla mutfak duvarlarınızı çeşitlendirebilirsiniz. Bu dokunuşlar illa tablolarla olmak zorunda değildir. Mutfak duvarı kaplamaları ve duvar kağıtlarında seçeceğiniz desenler de ortamı büyüleyici hale getirebilir. Bununla alakalı binlerce seçeneği bulabilirsiniz. Odaktaki yemek algısını değiştirmenin en iyi yolu süslemelerdir.

5- Raf ve Dolaplarınızı Özenle Seçin.

raf ve dolaplarinizi ozenle secinMutfağın olmazsa olmazlarından dolap ve rafları özenle seçebilirsiniz. Bu bölümler karakteristik alanlardır. Bu açıdan genel dekorasyonun iyi ve kötülüğünü belirleyebilir. Dolaplarınız çok kötü görünüyorsa, bu mutfağın geneline yansır ve dekorasyonu olumsuz etkiler. Duvardaki raflar karışık ve zorlayıcı bir görüntüyü barındırmamalıdır. Raflar belirli bir düzen içinde durmalıdır.

6- Aksesuar Kullanın.

aksesuar kullaninDuvarlarınızda ve şirin mutfak aksesuarları kullanarak eğlenceli ve göze hitap eden tasarımlar yaratabilirsiniz. Duvar aksesuarı konusunda binlerce çeşit düşünebilirsiniz. Mutfak genel konseptine uygun detaylara da odaklanabilirsiniz. Tabi dar mutfaklar varsa boş alanları daha verimli kullanmanız gerekebilir. Dar mutfaklarda renk seçimleri açık olmalı ve ortalıkta ortamı daraltan aksesuarlar olmamalıdır.  Çok yer kaplayan masa sandalyelerden de uzak durmalısınız. Duvara dayalı koltuklar avantajlı olabilir.


Daha Fazla Oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..