DiyetGüzellik & Moda

Oğlak Burcu Nasıl Diyet Yapmalı?

Oğlak burcu bireylerde genellikle katı gıdalar yerine sıvı tüketimi ön plandadır. Sindirim sistemleri oldukça iyidir. Her ne kadar sindirim sistemlerinin çalışması iyi olsa da bağırsağın faaliyetinin verimli ve daha düzenli çalışması için lifli gıda tüketimine önem vermekte fayda vardır. Ve yine oğlak burcu vücutta kemiği simgeler ve oğlak burcu olan insanların kalsiyum kaynaklarından da yeterince istifade etmesi gerekir. Protein kaynaklarının (balık, yumurta, tavuk vb.) tüketilmesi yine oğlak burçlarının sağlığına sağlık katacaktır.

oglak diyet et sut balik

Yapı itibariyle çalışkan bir yapıya sahip olan oğlak burçları, işleri ve çalışmaları dolayısıyla gün içerisinde öğün atlamayı tercih etmektedirler ve durum sağlıklarını olumsuz etkiler. Bir diğer durum ise yoğun çalışma saatlerinde çalışmaya yatkın oğlak burcu bireyleri, akşam öğünlerini geceye yakın zamanda tüketmekte, bu da onların kilo almalarına sebep olmaktadır.

Oğlak burçlarının, diyet menüsüyle beraber dikkat etmesi gereken noktalar vardır. Oğlak burçları bol sıvı tüketmelidir. Su, sebze suyu, süt ve ayran bunlara örnek olabilir ama aşırı tuzlu, şekerli ve yapay madde içeren sıvılardan uzak durmalıdır.

Şimdi oğlak burçları için diyet tavsiyeleri maddeler şeklinde özetleyelim ve değerlendirelim.

oglak diyet su iceren meyve ve sebzeler

Oğlak Burcu Diyet Tavsiyeleri

  • Bol su tüketimini ihmal etmeyin.
  • Öfkeli ve aşırı stresli olduğunuz anlarda aşırı yeme alışkanlığını terk edin.
  • Sizi en fazla rahatlatan soğuk zeytinyağlı ve ekşi içeren yemekleri düzenli tüketin.
  • Öğün aralarında aç kalma alışkanlığını terk edin, zira küçük aperatifler tüketerek zayıflamak sizler için daha iyi olacaktır.
  • Yüksek disipline sahip olan oğlak burcu bireyler, diyetle birlikte egzersizi de kombine ederse kilo verme konusunda daha başarılı olabilirler.
  • Diyet sürecinizde kırmızı et tüketimini azaltıp sebze tüketiminizi arttırmanız gerekli.
  • Oğlak burçlarının fast food düşkünlüğü vardır. En azından diyet sürecinde bu alışkanlığı rafa kaldırmanız gerekli.
  • Diyet sürecinde protein alımınızı arttırıp karbonhidrat alımını düşürmeniz gerekli. Zira vejeteryan ya da vegan olmayan oğlak burçları bile düşük protein tercihlerine sahiptir. Sıkı bir vücut ve sağlıklı bir yaşam için protein vazgeçilmez bir unsurdur.

Genel itibariyle bu yazımızda oğlak burçlarının besin alışkanlıkları ve diyetleri için tavsiyelere değindik. Mutlu ve sağlıklı yaşamlar dileriz…

 


Daha Fazla Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..