Aşk ve CinsellikCinsellik

Orgazm Olamayan Kadınlar İçin Öneriler

Kendinizi yalnız hissetmeyin. Kadınların %70’i vajinal orgazmı hayatları boyunca yaşamadılar. Elbette bunun birçok farklı sebebi olabilir. Bazen bulunduğunuz ortamda rahat hissetmemek, bazen partnerinizle aranızda bir uyum yakalayamamak, bazen ise “Orgazm olamıyorum” düşüncesine takılıp kalmak size engel oluyor olabilir. Orgazm olamayan kadın psikolojisi seks sırasında partnerinizle sorun yaşamanıza sebep olabilir. Ama durumu tam tersine çevirebilmek yine sizin elinizde!

Kadınlarda orgazmın tarifi herkesin kendi deneyimine göre değişiklik gösterebilir. Kolay orgazmın yolları Kadınlar Kulübü gibi popüler platformlarda üyeler tarafından kendi deneyimleri doğrultusunda paylaşılıyor. Herkes için geçerli ve etkili olmayabileceğini hatırlatmakta fayda var. Kadınlarda orgazmı kolaylaştıran bitkiler olduğu bile yorumlarda zaman zaman karşınıza çıkabilir.

Orgazmı nedir diye soracak olursanız en basit haliyle zevkin tavan yapmış hali diyebiliriz. Orgazmın belirtileri arasında hızlı nefes alıp verme, kalp ritminin hızlanması gibi durumlar söz konusu. Orgazma ulaşabilmenin anahtarı aşağıda okuyacağınız maddelerde. Denemekte yarar var!

Egzersiz

Kulağa tuhaf geliyor olabilir ama yapabileceğiniz basit spor hareketleri siz ve partnerinizin cinsel yaşamını canlandırabilir. Daha önce hiç vajinal orgazm yaşamamış yüzlerce kadın bu egzersizleri sadece iki hafta uyguladığını ve sonrasında ilk kez vajinal orgazm yaşadığını söyledi. Sanal ortamda yüz binlerce beğeni alan bu tarz egzersizler orgazm olma yolunda size yeni bir ışık yakıyor. İlk orgazm deneyiminizi bu hareketler sayesinde yaşayabilirsiniz. Orgazm olabilmeniz çok zor ise yine bu egzersizler sayesinde çok daha kolay orgazma ulaşabilir, seks hayatınıza renk katabilirsiniz.

Partnerinizi Tanıyın

Partnerinize karşı rahat hissediyor olmanız bu yolda çok önemli. Rahatça yaşadıklarınızı paylaşabiliyor olmalısınız. Seks sırasında isteklerinizi söyleyebilmeniz veya zevk aldığınız bir duruma istediğiniz doğrultuda devam etmesi için teşvik edebilmeniz size daha kaliteli bir cinsel hayat sunacaktır. Partnerinizin ellerini rahatça kullandığı bir pozisyonda iseniz partnerinizden klitoral olarak uyarılacağınız bölgelere yoğunlaşmasını teklif edebilirsiniz, ya da bunu siz yapabilirsiniz. Çift taraflı uyarılma size mükemmel bir vajinal orgazm yaşatabilir.

Mastürbasyon

Vajinal orgazm yaşayabilmeniz için kendinizi tanıyor olmanız da çok önemli bir nokta. Çeşitli seks oyuncakları, vibratörler ya da parmaklarınız size mastürbasyon konusunda yardımcı olabilecek en iyi araçlardır. Öncelikle kendi zevk noktalarınızı kendiniz keşfetmelisiniz. Bu sayede partnerinizin zevk alacağınız bölgelere yoğunlaşmasını sağlayabilirsiniz.

Ön Sevişme

Ön sevişme çoğu çiftin çok üstünde durmadığı bir süreçtir. Bilinenin aksine orgazm olabilmeniz açısından çok önemli bir yeri vardır. Kadınlar için orgazmın Püf noktaları arasında ön sevişme ilk sıralarda yer alır. Seks öncesi ne kadar duruma ısınırsanız orgazm olabilme ihtimaliniz o kadar artacaktır.

Pozisyon

Partnerinizin ve sizin sekste yeniliklere bakış açınız aynı pencereden ise her türlü pozisyonu deneyebilirsiniz tabii ki ama bazı seks pozisyonlarının G noktası ile temasının diğerlerinden farklı olduğunu da göz ardı etmemek gerekir. Size en çok hitap eden seks pozisyonunda sürekliliği sağlayabilmek, orgazm olabilmeniz için kaliteli bir basamak olacaktır.


Daha Fazla Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..