Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Aşk ve CinsellikCinsellik

Prezervatif Nasıl Takılır?

Binlerce yıl öncesinden günümüze kadar tercih edilen en yaygın hamilelikten ve cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunma yoludur prezervatif kullanımı.

prezervatif nedir nasil kullanilir ne ise yarar

Prezervatif Nedir?

elime anlamı “koruyucu”dur. Cinsel birliktelik sonunda meninin dışarı akmasını engelleyen bir çeşit kılıf olarak adlandırılabilir. Mutlu bir ilişkinin temel noktalarından birisi keyifli bir cinsel hayat paylaşımıdır. Keyifli bir cinsel hayat ise sağlıklı olmaktan geçer. Size ve partnerinize uygun bir prezervatif hem sizi korurken, hem de cinsel hayatınıza keyifli ve yenilik dolu bir dokunuş yapabilir. Bu sebeplerle prezervatifler tercih edilen en yaygın korunma yöntemidir. Prezervatif kullanma konusunda yeniyseniz ve bu süreçte gerginlik yaşadığınız oluyorsa okuyacaklarınız tam da size göre!

prezervatif nedir

  1. Size Uygun Prezervatifi Seçin

Birçok erkek için standart prezervatif boyutu uygundur. Piyasada standart boyutun yanı sıra ekstra geniş ve daha dar ve sıkı prezervatif boyutlarını bulabilmek de mümkündür. Kendinizi tamamen rahat hissedebilmek için penis boyunuza uygun prezervatifi satın almalısınız. Prezervatif fiyat performans karşılaştırması yaparak sizin için en uygun ürünü seçebilirsiniz.

prezervatif kullanimi

  1. Prezervatifin Kullanımı

İçinde çeşitli sayılarda bulunan prezervatif kutusundan aldığınız bir adet paketi makas gibi kesici ve sivri uçlu materyallerle kesmemeniz öneriliyor. Prezervatifin dokusuna zarar verme ihtimaliniz yüksek olabilir. Önemli bir diğer nokta ise prezervatifinizin son kullanma tarihidir. Son kullanma tarihi geçmiş bir prezervatifler daha kuru olur. Bu durum cinsel birliktelik sırasında prezervatifin parçalanmasına yok açabilir. Bu yüzden son kullanma tarihi sandığınızdan daha fazla önem taşıyan bir husus. Bu noktalara mutlaka dikkat edilmeli.

prezervatif cesitleri

  1. Prezervatifi Nasıl Takabilirsiniz?

Prezervatifinizi paketinden nazikçe çıkardıktan sonra içi ve dışını kontrol etmelisiniz. İçini dışına takarak kullanmak beklenmedik uyarımlar yaratabilir. Cinsel birliktelik başlamadan önce hava almayacak şekilde erekte durumdaki penisinize prezervatifinizi yerleştirebilirsiniz. Penis, erekte olmamış durumda iken prezervatif takılmaya çalışılırsa ürüne zarar verilebilir. Birliktelik süresinde kaymaması için penis boyunca aşağıya doğru yuvarlanmalıdır. Prezervatif penisi tamamen sarmalı ki koruma işlevini en iyi şekilde yapabilsin. Bu nedenle size uygun prezervatif modelini seçmiş olmanız son derece önem taşıyor. Penis, vajinaya yakınlaşmadan önce prezervatifiniz mutlaka yerinde olmalıdır. Masaj yağları, vücut losyonları ve vazelin gibi yağ bazlı kremler prezervatifinizin sızıntı yapmasına neden olabilir.


Daha Fazla Oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..