Aşk ve CinsellikCinsellik

Sexting Nedir?

Yapılan araştırmalar neticesinde dünya genelinde çiftler arasında yapılma oranının %54 olarak belirlendiği sextingi elbette duymuşsunuzdur. Ancak tam olarak sexting nedir bilmeyenler için anlatalım.

Sexting Ne Demek?

sexting 1

Sexting kelime anlamıyla sex ve texting kelimelerinin birleşmesinden türetilmiştir. Aslında yeni çıkan bir olgu değildir. Kelime olarak hayatlarımıza dahil oluşu yenidir. Türkçe karşılığı cinsel mesajlaşma olarak karşımıza çıkmaktadır. Belirli sınırlara sahip olmayan bu kavram metin, video ve resim içerikleriyle partnerlerin birbirleriyle olan konuşmalarıdır. İlişkinin sınır boyutlarını ortadan kaldıran bir sanal kavramdır.

Sexting Olumlu ve Olumsuz Yanları Nelerdir?

sexting olumlu ve olumsuz yanlari nelerdir

 • Aralarında mesafe olan çiftlerin yakınlık kurması, cinsel paylaşımda bulunması, fiziksel anlamda kendisini hazır hissetmeyen bireylerin partneriyle bu deneyimi sanal yoldan edinmesi için oldukça rağbet gören ve faydalı olan bir kavramdır.
 • Her şeyde olduğu gibi sexting konusunda da bazı tehlikeler mevcuttur elbette. İstatistiki verilere göre sexting yapan bireylerin %23’ü kendisine gelen özel mesajları çevresiyle paylaşmaktadır. Bu bağlamda tam anlamıyla güvenmediğiniz kişilerle ve yüz yüze görüşmediğiniz kişilerle sexting yapmanız sakıncalı olacaktır.
 • Yüz yüze görüşmediğiniz sosyal arkadaşlıklarda azımsanmayacak boyutta yaşanılan problemlerden biri, tanışılan kişinin aslında var olmaması yani bilinen deyimiyle ‘fake’ olmasıdır. Böyle bir durumda özel fotoğraf ve videolarınızın kimin eline ulaştığını bilemezsiniz.
 • Belirtmek gerekir ki 18 yaşının altında olan bireylerin yani çocukların kesinlikle sexting yapması doğru değildir. Bu konuda yasal boyutlarda da kısıtlamalar bulunmakta olduğu unutulmamalıdır.

Sexting Yazışmaları

sexting yazismalari

 • Bilmelisiniz ki, sexting başlatan cümleler bulma konusunda sıkıntı yaşamanıza hiç gerek yok. Unutmayın bu bir cinsel keşif yöntemidir. Partnerinizin nelerden hoşlanabileceğinin yanı sıra belki de görüşmelerinizde belirtmekte zorluk yaşadığınız isteklerinizi dile getirmenin kolay yanıdır. Estetik bir flörtle tahrik etme yolu olarak düşünülebilir.
 • Uzun süreli ilişkiler içinde heyecan ve tutkuyu arttıracaktır. Arzuyu ifade ederken heyecan verici bir yöntem seçmiş olacaksınız. Davetkar mesajlarla aşama aşama haz duygusu arttırılmakta ve sanal yollarla eğlenceli deneyimler yaşanabilmektedir. Partnerinizin tepkilerini ölçüp keşfetmeniz için güzel bir yöntemdir.
 • Utangaçlık sexting sırasında kesinlikle yanınıza almamanız gereken bir özelliğiniz olmalıdır. Utangaçlık hissi tutkularınızın önüne geçmesin.
 • Texting sırasında partnerinize biraz gizem katarak atacağınız fotoğraflar o an neler kaçırdığının ispatı olarak heyecanlanmasına neden olacaktır.
 • İnternet üzerinden erişebileceğiniz postlarla isteğinizi anlamasını sağlayabilirsiniz.
 • Yerin zamanın uygun olmasını bekleyerek işi sıradanlaştırmanıza hiç gerek yok, işteyken aniden gelen bir mesaj oldukça tahrik edici olacaktır.
 • Detaylara önem vermeyi unutmayın. Metin mesajları ile devam eden bir sexting içerisinde kesinlikle ne istediğinizi ayrıntılı olarak ifade etmekten çekinmemelisiniz.
 • Emojisiz ciddi bir konuşma yöntemi kullanmak çok daha cazip görülmektedir unutmayın.
 • Her şeyi tek bir mesaja sığdırmayın, adım adım ilerlemelisiniz.
 • Bu bir ödül değil, karşılıklı oynanan eğlenceli bir oyundur.

Sexting Yapılabilecek Uygulamalar

Sexting uygulamaları günümüzde kullanılan sosyal medya platformlarının yanı sıra sexting amacıyla geliştirilen uygulamalar olarak da karşımıza çıkabilmektedir.

Sexting konuşmaları Twitter, WhatsApp, Instagram uygulamalarında bulunan mesajlaşma seçeneklerinden faydalanılarak yapılabilmektedir. Multimedya gönderebilme özelliklerine de sahip olmaları konuyu güzelleştirmektedir.

Snapchat, sizin seçeceğiniz zaman dilimi içerisinde fotoğraflarınızın görünüp daha sonra silinmesini sağlayarak hem güvenli hem de eğlenceli sexting imkanı vermektedir.

A sexy text uygulaması, ne söyleyeceğini bilemeyenler için seksi ve romantik seçenekleri bulunan metin seçenekleri ile size yardımcı olabilecektir. Uygulama metin ve görseller içermektedir.

Tinder, Frienddocean, Meetme ve Badoo uygulamaları genellikle flört ve sexting için kullanılan uygulamalar olarak tercih edilmektedir.


Daha Fazla Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..