HaberlerMagazin Haberleri

Şimdilerde Unutulmuş Eskilerin Parlayan 10 Yıldızı

Onlar bir zamanlar öyle popülerdiler ki, magazin haberlerinin olmazsa olmazıydılar. Ne yapsalar haber oluyor, ne söyleseler duyuluyordu. Ancak şimdilerde adını hatırlayan bile çok az. İşte unutulmaya çoktan yüz tutan, bir zamanlar çok popülerken şimdi unutulmuş olan 10 adet eski şarkıcılar isimleri:

1- Nez:

2000’li yıllarda klipleriyle ve cüretkar pozlarıyla magazin gündeminde en çok konuşulanlar arasındaydı Nez. En çok bilinen şarkısı şüphesiz “Sakın Ha” dır. Türk pop müziği şarkıcısı ve dansçı olan Nez en son 2013 yılında “Nez Retro Turca” adlı albümünü çıkarmıştı. Ama çok ses getirmemişti.

2- Rober Hatemo:

90’lı yılların sonlarına doğru “Esmer” isimli ilk albümü ile müzik piyasasına girmiş ve 90’lı yıllar sanatçı isimleri listesine kendisini eklemişti. Şarkılarıyla ve besteleriyle uzun süre akıllarda kalsa da şimdilerde maalesef onu ekranlarda göremiyoruz.

3- Çıtır Kızlar:

Herkes onları “İyi kızlar cennete, kötü kızlar her yere, çıtır kızlar nereye?” şarkı sözleri ile hatırlar. Ebru Kıran, Serap Türk ve Melda Gür’den oluşan grup 1996 yılında Yonca Evcimik tarafından kurulmuştu. Grup kısa bir süre sonra dağılarak tarihin tozlu sayfalarında kaldı.

4- Murat Başaran:

1997 yılında katıldığı bir Pop Show adlı beste yarışmasıyla 2. olarak müzik dünyasına girmişti. Şahin Özer’in keşfiyle “Azıcık Ucundan” albümünü çıkararak müzik dünyasına bomba gibi giriş yapmıştı. Ancak maalesef gerisi gelmedi.

5- Ebru Yaşar:

“Seni Anan Benim İçin Doğurmuş.” şarkısıyla Türk Pop Müziği camiasına girmişti. Şarkısı büyük küçük herkesin diline takılmıştı. Magazinsel olaylarla da fazlasıyla uzun süre gündemde kalmıştı. Ancak bu sıralar hem şarkıları hem kendisi sahnelerden uzakta.

6- Ferda Anıl Yarkın:

İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Keman Bölümü mezunu şarkıcı 90’lı yıllarda “Üzülme”, “Sonuna Kadar” gibi duygusal parçalarla aşk acısı çeken sevenlerin dili olmuştur. Fakat şimdi, önceden popüler olup unuttuğumuz insanlar arasında yer almakta.

7- Nalan:

90’lı yıllarda biz onu “Of Aman Nalan” olarak tanıdık. Sonrasında çıkardığı “Acemi Balık” ile de uzun süre popülerliğini sürdürmüştü. Ancak şimdilerde gözlerden uzakta ve eski Türk Pop Müziği sanatçıları isimleri listesinde yer almakta.

8- İsmail YK:

Yurtseven Kardeşler müzik grubunun en küçük solisti olan İsmail YK, 2004 yılında çıkardığı “Şappur Şuppur” albümü ile uzun süre ses getirmişti.

9- Cartel:

1995 yılında kurulan Türk rap grubuydu. Tarzıyla farklılığıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Şarkı sözleri uzun süre dillere pelesenk olmuştu. Ancak yakaladığı şöhret kalıcı olamadı.

10- Eylem:

Onu şarkısının eğlenceli sözleriyle hatırlıyoruz. “Aman unut her şeyi. Aman salla dertleri.” diye dinlediğimiz 90’lı yılların başında müzik dünyasına hızlı bir giriş yapmıştı. Onunda maalesef arkası gelmedi ve unutuldu.


Daha Fazla Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..