Eğitim HaberleriHaberler

Uzaktan Eğitim 19 Haziran’da Sona Eriyor

Mili Eğitim Bakanlığı’nın 23 Mart Pazartesi günü başlatmış olduğu uzaktan eğitim süreci 19 Haziran Cuma günü sona eriyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, kabine toplantısının ardından okulların Eylül ayında açılacağını açıklaması üzerine bir açıklama da Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’ tan geldi.

Bakan Selçuk, sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, uzaktan eğitimin 2019-2020 eğitim öğretim yılının son günü olan 19 Haziran’a kadar devam edeceğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklamaya dikkat çeken Bakan Selçuk, bu eğitim dönemi için yüz yüze eğitimin tamamlandığını belirtti.

Telafi Eğitimi ve Diğer Tüm Detaylar Paylaşılacak

Bakan Selçuk açıklamasında, 19 Haziran Cuma günü bitecek uzaktan eğitim ardından başlayacak sürecin tüm detaylarının ve telafi eğitim ile ilgili gerekli açıklamaların, ayrıca paylaşılacağını söyledi.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada da, salgın tedbirleri kapsamında 23 Mart Pazartesi günü TRT EBA TV üzerinden başlatılan uzaktan eğitim sürecinin, 19 Haziran Cuma günü son bulacağı ve devam eden süreçle ilgili tüm detayların ayrıca paylaşılacağı ifade edildi.DHA


Daha Fazla Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..