Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Gündem HaberleriHaberlerVideo

Vaka Sayısı Azalan İki Karadeniz İline Rehavet Uyarısı

18 gündür Korona virüs vakasının görülmediği Artvin ve vaka sayasının git gide azaldığı Rize’de testlerin yapıldığı Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji Laboratuvarı uzmanları günde yapılan 150 teste 0’a yakın pozitif sonuç aldıklarını ve bunun son derece sevindirici bir gelişme olduğunu fakat bu durumun rehavete yol açmaması gerektiğini belirttiler. Uzmanlar “Evde Kal” çağrısını yinelediler.

Rehavete Dikkat!

Türkiye’de salgının başladığı tarihlerde Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından Covid-19 tanı laboratuvarı yetkisi verilen RTEÜ Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Laboratuvarı 2 aylık süre içerisinde 5000 civarında test gerçekleştirdi.

11 kişilik bir ekibin 7 gün 24saat kesintisizi olarak çalıştığı laboratuvarda Artvin ve Rize illerinin testleri bakanlık tarafından geliştirilen yerli ve milli kitlerle gerçekleştiriliyor. Laboratuvar görevlileri Günlük olarak ortalama 150 adet test yaptıklarını ve bu testlerden neredeyse 0’a yakın pozitif sonuç elde ettiklerini açıkladılar. Uzamlar bu durumun rehavete yol açmaması gerektiğini ve aksi bildirilene kadar “evde kal” çağrısına herkesin uyması gerektiğini vurguladı. DHA


Daha Fazla Oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..