HaberlerTeknoloji Haberleri

WhatsApp Kullanıcılarına Kredi Olanağı Sunulacak

Instagram ve WhatsApp uygulamalarının daha fazla kullanıcı tarafından rağbet görmesini isteyen Mark Zuckerberg WhatsApp’a bir yenilik daha ekleneceği haberini verdi. Şirketin duyurusu WhatsApp kullanıcılarına kredi olanağı verilmesi yönünde çalışmalara başlanacağı şeklindeydi.

whatsapp rakiplerin gerisindeydi

WhatsApp Rakiplerinin Gerisindeydi

Zoom, Skype vb. görüntülü konuşma hizmeti sağlayan rakiplerinin gerisinde kalmak istemeyen WhatsApp’dan yakın bir zamanda beklenen güncelleme gelmişti. Yayınlanan son sürümü 2.20.50 ile birlikte grup şeklindeki video konferanslara katılımcı sayısı 4’ten 8 kişiye, yani iki katına çıkarılmıştı. Böylelikle WhatsApp kullanıcılarının, elbette özellikle evden çalışanların bir nebze daha rahat etmesi sağlanacak.

Mesajlaşma uygulamaları arasında en çok kullanılan uygulama olsa da yenilik ve özellikler açısından Telegram, WeChat ve Line gibi rakiplerinin gerisinden geliyordu. WeChat ve Telegram uygulamalarının yıllardır sahip olduğu özellikler WhatsApp kullanıcılarına yalnızca son birkaç yıldır sunulmaya başlandı.

whatsapp kredi

WhatsApp’ın Gündemi: Kullanıcılara Kredi

WhatsApp’ın sahibi ona Facebook şirketi, 2 yıldır Hindistan’da mobil ödeme özelliğini test ediyor ve Hindistan hükümetine bu kapsamda bir başvuru gerçekleştirdi. Bu özellik henüz ar-ge aşamasında, ancak hayata geçirildiği zaman öncelikle Hindistan’da aktif hale getirilecek.

whatsapp test

Testler Nisan’ın İlk Günlerinde Başladı

Henüz şirketin hangi koşullarda mobil kredi hizmetinden yararlanabilme hizmetini sunacağı ve bu özellikten kimlerin yararlanabileceği bilinmiyor. Ancak şirket iddiaya göre bu özelliklerin testlerine Nisan’ın ilk günlerinde başlamış bulunuyor.

Ülkemizde ise şirket herhangi bir şekilde mobil bankacılık özelliğini test etmediği için, henüz bu yeni özelliğin ülkemizde ne zaman kullanıma açılacağı bilinmiyor.

Henüz kullanmaya başlamadıysanız ve merak ediyorsanız, WhatsApp uygulamasını indirmek için:
Android için WhatsApp linkine tıklayarak ‘HEMEN İNDİR’ butonuna tıklayarak indirebilirsiniz.

Alternatif olarak yine Android için Google Play Store’dan da linke tıklayarak indirebilirsiniz.

iOS için ise linke tıklayarakMicrosoft bilgisayarınız için masaüstü uygulaması için de linke tıklayarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.


Daha Fazla Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..