HaberlerSpor Haberleri

Yalnızca Bir Galatasaraylının Anlayabileceği 10 Şey

Bu yazımız Galatasaraylılara. Ülkemizde futbol deyince akla gelen sayılı takımlardan olan Galatasaray’ın elbetteki önemli bir geçmişi ve taraftarına yaşattığı sayısız gurur var. Okurken çok keyif alacağınız bu yazımızda yalnızca bir Galatasaraylıların anlayabileceği 10 Şeyi derledik.

ali sami yen

1. Ali Sami Yen İsmini Duyduğunda Heyecanlanmak

1940’larda yapımına başlanan ve 2000’lere kadar Galatasaray Spor Kulübü tarafından kullanılan Ali Sami Yen stadyumu, her ne kadar 11 Ocak 2011 tarihinde son kez Galatasaray-Beypazarı Şekerspor maçına ev sahipliği yaparak kapatılmış olsa da bugün birçok Galatasaraylının adını duyduğunda heyecanlanmasına sebep olacak hatıralara ev sahipliği yapmıştır.

galatasaray fenerbahce

2. Fenerbahçe’yi Mağlup Etmenin Benzersiz Önemi

Galatasaray tarihi boyunca birçok kupa kazanmış, Türkiye’yi defalarca Avrupa’da temsil etmiş, birçok köklü Avrupa takımını dize getirmiş ve UEFA Kupası’nı kazanmıştır. Ancak bir Galatasaraylı için Fenerbahçe’yi mağlup etmenin yeri her zaman ayrıdır.

galatasaray uefa

3. Türk Futbolunda İlkleri Size Aittir

Galatasaray taraftarı, Türk futbol tarihindeki birçok ilki yaşamıştır. Hatta bazı takımların henüz tatmadığı gurur verici başarıların heyecanını yaşamıştır. En fazla Türkiye Kupası kazanan takım, hiç yenilmeden UEFA Kupası’nı kazanan takım ilk takım, Şampiyonlar Ligi’ne en çok katılan ilk Türk takımı olmak gibi sayısız ilklere imza atmıştır.

galatasaray 1997 1998 1

4. Üst Üste 4 Kez Şampiyonluğun Haklı Gururu

Galatasaray 96-97, 97-98, 98-99, 99-2000 sezonlarında 4 kez üst üste şampiyonluk kazanmıştır.

galatasaray 4 yildiz

5. 4 Yıldızlı Formayı İlk Taşıyan Takım Olmak

Süper Lig’de kazandığı 20 şampiyonlukla, ezeli rakibi Fenerbahçe’yle girdiği 4. yıldız savaşını kazanan ve 4. yıldızı formasında taşımaya hak kazanan ilk Türk takımıdır.

galatasaray metin oktay

6. Metin Oktay Sizin İçin Bir Efsanedir

1955-1969 yılları arasında, forma giydiği 497 maçta 538 gol atarak ilk gol kralı olan Metin Oktay, aynı zamanda Galatasaray’da en çok gol atan oyuncu unvanını da almıştır.

galatasaray 1985 1986

7. Namağlup Denince Akla İlk Gelen Siz Olursunuz

Galatasaray Kulübü 1985-1986 sezonunda, ligi hiç mağlubiyet almadan tamamlamıştır.

galatasaray 20 karsilasma

8. Sahanıza Gelen Yabancı Takımı Yenmek Milli Bir Meseledir

Kendi sahasında 20 karşılaşmayı arka arkaya kazanarak, uluslararası maçlarda bu başarıyı kazanan ilk Türk takımı tabii ki yine Galatasaray’dır.

galatasaray ultraaslan

9. Ultraslan Bir Tutkudur

2001 yılında kurulan taraftar gurubu Ultraslan, gerek tribünlerde yaptığı gösteriler, gerek karşılaşmalar öncesinde ve sonrasında yaptıkları yürüyüşlerle Türkiye’nin en tutkulu ve en büyük taraftar gruplarındandır.

galatasaray gercekleri tarih

10. Gerçekleri Tarih Yazar Tarihi de Galatasaray

Tarihi boyunca gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında aldığı başarılarla Türkiye’nin tartışmasız en başarılı takımı Galatasaray’dır.


Daha Fazla Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..