DekorasyonEv Dekorasyon

Yatak Odası Önerileri

Yatak odası gece tüm günden soyutlanarak stres atacağınız, kendinizi yenileyeceğiniz bir alandır. Bu alanda enerjinizin iyi olması için yatak odası iç dekorasyon örnekleri incelemesi yaparak doğru seçimlere odaklanmalısınız.

yatak odasi carsaf

1. Yatak Odanızda Beğendiğiniz Desenleri Kullanın

Mimarların genel önerilerine bakıldığında, sevdiğiniz desenlerin olumlu yansımaları olduğu fark edilecektir. Yatak odanızda örtü, yorgan veya çarşaflarınızda iç açan, ferah ve mutlu hisler uyandıran seçimler yapabilirsiniz. Bu bir çiçek deseni olabileceği gibi geometrik şekiller, çizgiler veya aklınıza gelen diğer görüntüler olabilir.

yatak odasi duvar arkasi

 

2. Yatak Arkası Duvarı İyi Değerlendirin  

En etkili yatak odası düzenleme fikirleri arasında duvara yerleştireceğiniz tablolar vardır. Bu tablo ile sınırlı kalmak zorunda değildir. Sevdiğiniz bir duvar deseni, duvar kağıdı, farklı bir desende boyalı duvar da olabilir. Yatarken başınızın arkasında farklılık ve derinlik hislerinizi artırmaya fayda eder. Eğer tablo asacaksanız doğru şekilde sabitlemelisiniz. Bir duvar kağıdı ile tasarım özelliği katılacaksa bu genel oda renklerine uyumlu olmalıdır. Aynı detay boyalar için de geçerlidir.

yatak odasi ayna

3. Uyurken Aynalar Uzak Olsun

Kullandığınız aynaların yatağınızdan uzak durmasına önem verin. Bu durum, kendi enerjinizi yansıtan durumların yarattığı olumsuz etkiyi uzaklaştırır. Tüm gün, kendi iç sesinizin vermiş olduğu yorucu düşünceleri, gece bırakmak emin olun size iyi gelecektir. Her şeyden uzaklaşarak deliksiz uykuyu bu sayede elde edebilirsiniz. Tabi buna odadaki elektronik aletlerin sınırlı olması gerektiği de eklenebilir. Uyuyacağınızda sizi uyaran, strese sokan bir cihaz yakınlarınızda olmamalıdır.

yatak odasi yaslanmis yatak

4. Yatak Bir Tarafa Yaslanmamalı

Odada yer açma gibi çabanız varsa yatak dışı malzemeleri değerlendirmelisiniz. Çünkü yatak duvara yaslanırsa ve bir taraftan hareket kısıtlanırsa enerjide ciddi bir tıkanma oluşabilir. Bu sizin hem özel hem de sosyal hayatınıza olumsuz etki edecektir.  Ortada ve kapıdan girişte karşıda olması önerilir.

yatak odasi renkler

5. Bazı Renkler Huzur Verir

Yatak odanızda bazı renklerin ekstra huzur verdiğini bilmelisiniz. Yavruağzı, açık pembe, krem rengi, gri, beyaz, lila gibi renkler uykunuzun kalitesini de artırmada etkilidir. Duvarlarda, yatak örtüsünde, çarşaflarınızda bu renkleri barındıran detaylara yönelebilirsiniz.  Bu ayrıntı, size başka bir açıdan da fayda sağlar. Bu fayda, küçük yatak odaları için dekorasyon fikirleri olarak düşünülmesidir. Açık renkler, bir alan küçükse, burayı daha da geniş göstermede etkilidir. Canlı renkler daraltıcı etki yapar.

yatak odasi koltuk alani

6. Koltuk Alanı İyi Gelebilir

Yatak odanız, kıyafetlerinizi değiştirdiğiniz, elinizdekileri acilen bırakmak istediğiniz bir alan olabilir. Bu nedenle bir koltuk ve puf sehpa güzel olacaktır. Küçük bir dinlenme ve kitap okuma alanı keyfinizi daha da artırır.


Daha Fazla Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..