Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
DekorasyonDekorasyon Fikirleri

Yemek Odası Masası Seçerken Bu Hatayı Yapmayın!

Yemek odası masası seçerken yapılan hataları öğrenin; hata yapmayın!

Yemek odası masası seçimi aslında çok zor değil; sadece, beğendiğimiz mobilyaları evimize uygunluğunu ölçmeden satın almaya kalktığımız için zaman zaman hata yapabiliyoruz. Yemek odası dekorasyonu yapılırken yaşam alanınızla ve beğenilerinizle paralel bir bakış açısı benimseyebilirsiniz. Yemek odası masa seçimi bu açıdan ekstra önem kazanacaktır. Çünkü bu bölümün en önemli parçası masa ve sandalyelerdir.

1- Dayanıklı Malzeme Seçin:

dayanikli malzeme secin 1Masa seçiminiz, uzun vadeli bir kullanım için olacaktır. Bu nedenle uzun yıllar severek kullanacağınız bir malzemeye odaklanmalısınız. Ağaç çeşidi, üst yüzey özellikleri gibi bölümleri iyi değerlendirmeniz önerilir.  Konuyla alakalı gerekirse bir uzmandan yardım almayı unutmayın. Kırılma olasılığı yüksek malzemeleri daha çok değişim amacında olursanız yapabilirsiniz.

2- Masa Büyüklüğünü Hesaplayın:

masa buyuklugunu hesaplayin 1Yemek odası takımı koyacağınız alan masa büyüklüğüne göre hesaplanırsa daha etkili ve doğru sonuçlar alırsınız. Masa büyüklüğü de kaç kişilik misafirlerinizin olacağına göre değişebilir. Tek seferde on iki kişi vs. ağırlayacağınızı düşünüyorsanız büyük bir masa gerekecektir. 6 kişilik ve 8 kişilik yemek masası modelleri en yaygın tercih edilenlerdendir.

3- Yeni Mutfak Tasarımlarını İnceleyin:

yeni mutfak tasarimlarini inceleyin

Dekorasyon çeşitleri kişilerin zevklerine göre değişmekle beraber iç mimarların yönlendirmelerine göre de şekillenmektedir. En yeni mutfak masa takımları araştırması yaparak daha net bir karara varabilirsiniz. Güncellenen tasarımlar içinde eskiyi andıran oldukça etkili parçalar da bulabilirsiniz. Dekorasyonda sadece size gösterilenle sınırlı değilsiniz. Yeni dokunuşlar yapmakta özgürsünüz.

4- Masa Şekline Karar Verin:

masa sekline karar verin 1

Dikdörtgen yemek masası yerleşimdeki pratik ve keskin çizgiler nedeniyle çok sık tercih edilmektedir. Bunu çok sayıdan tanıtım görselinde da fark edebilirsiniz. Fakat alan bakımından avantajınız varsa, yuvarlak masalar da ortamı değiştiren bir detay katacaktır. Yuvarlak masa etrafında da yerleşim rahat biçimde gerçekleşir.  Daha klasik çizgiler sevenler için bu seçim kaçırılmamalıdır.

5- Renklerin Avantajını Kullanın:

renklerin avantajini kullanin

Yemek masası seçiminiz sandalye ile beraber bütün set olarak değerlendirilerek alınmalıdır. Fakat masanızı, ileride sandalyenizi değiştirseniz bile kullanmaya devam edeceğiniz renkte ve modelde almanız önerilir. Örneğin sandalyeleriniz eskidiğinde yüzünü değiştirdiğinizde yeniden kolaylıkla uyum sağlamış olursunuz.

6- Odanın Diğer Bölümüyle de Uyumuna Bakın:

odanin diger bolumuyle de uyumuna bakin

Yemek odası tek başına veya salon içiyle birlikte kullanılabilir. Masa takımı seçerken diğer bölümlerle güzel bir bütünlük sağlanması tavsiye edilir. Örneğin koltuklarda kahve tonları varsa masa malzemesi ahşap görünümü seçilerek yemek odası ve koltuk takımı uyumu sağlanabilir.

7- Set Almak Fiyat Avantajı Sağlayabilir:

set almak fiyat avantaji saglayabilir

Kampanya durumu değişmekle beraber modern mutfak masası modelleri ve fiyatları set halinde genelde daha uygundur. Bütçe ayarlamanızı da yaparak set temin edebilirsiniz. Satın alabileceğiniz birçok mağaza ve satış noktası bulunuyor. Acele etmeden set fiyatlarını takip ederek doğru sonuca ulaşabilirsiniz.


Daha Fazla Oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..