Eğitim HaberleriHaberler

Yüz Yüze Eğitimler 31 Ağustos’ta Başlıyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya platformu Twitter üzerinden, yüz yüze eğitimlerin başlayacağı tarih ile ilgili açıklamada bulundu. Daha önce Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, yüz yüze eğitimlerin öncelikle koronavirüs salgın hastalığı sebebiyle alınan tedbirler kapsamında ertelenen, ikinci dönem derslerinin telafi eğitimleriyle başlayacağı bildirilmiş ve özel okullara yönelik detaylar hakkında bilgi verilmişti. Bu kez, Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamada ise devlet okullarına yönelik yüz yüze telafi eğitimlerinin başlangıcına yönelik detaylar verildi.

Eğitimler Yıl Boyu Sürecek

Bakan Selçuk, yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum eğitimlerinin başlangıç tarihi olarak 31 Ağustos’u işaret etti. Bunun yanında telafi eğitimlerinin başlangıçta 3 hafta süreceğini ve Destekleme ve Yetiştirme Kursları aracılığıyla yıl boyunca devam edeceğini ifade etti.

Habere Sevinenler de Üzülenler de Var

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yaptığı açıklamadan sonra, 31 Ağustos tarihine sevinenler de, endişeli yorumlarda bulunanlar da oldu. Bakan Selçuk’un açıklamasının ardından okula duyduğu özlemi belirtip sevincini belirten vatandaşlar olduğu gibi sınıflarının kalabalık durumlarından duydukları endişeyi belirten vatandaşlar da oldu.


Daha Fazla Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Hadi Ama, Yapma Bunu :(

Görüşüne göre reklam engelleyici kullanıyorsun. Aslına bakarsan seni eğlendirirken motive olduğumuz konular arasında reklam gelirleri bulunuyor. Bu konuda bizi lütfen kırma..